Acronis zakládá Acronis Foundation pro podporu vzdělávání a ochranu znalostí

08. květen 2018 08:27 0 komentářů

Nadace staví na přesvědčení společnosti Acronis o prospěšnosti znalostí a nutnosti jejich ochrany.

Acronis, celosvětový lídr v oblasti hybridní cloudové ochrany a ukládání dat, dnes u příležitosti 15 let existence firmy oznámil založení nadace Acronis Foundation. Hlavní činností nadace bude podpora nejrůznějších iniciativ vedoucích k odstranění překážek při získávání a ochraně znalostí, jež je zcela v souladu s pohledem společnosti na nebezpečí vyplývající z nedostatku znalostí. Prvním projektem bude Acronis School Initiative, příspěvek určený pro výstavbu 15 nových škol v ohrožených regionech po celém světě v příštích 3 letech.

Kontinuální vzdělávání, tvorba a ochrana znalostí stejně jako pokročilé technologie jsou integrální součástí společnosti Acronis. V důsledku toho Acronis vytváří a sdílí znalosti podporou vývojových a technických programů v těch regionech, kde sídlí i výzkumná a vývojová centra Acronis. Bylo proto zcela přirozené, když ke svému 15. výročí Acronis své úsilí ještě rozšířil.

„V Acronisu věříme, že špatné věci jsou způsobeny nedostatkem informací. Znalosti jsou vždy prospěšné a mají schopnost přinést do světa skutečnou změnu,“ řekl John Zanni, prezident Acronis. „Toto přesvědčení je jedním z klíčových stavebních kamenů naší společnosti, která vznikla s vizí ochrany znalostí prostřednictvím ochrany všech dat, aplikací a systémů v moderním digitálním světě.“ Organizace UNESCO odhaduje, že více než 50 % všech dětí na světě (tj. přes 600 milionů) není schopno dosáhnout minimální úrovně potřebné ke zvládnutí matematiky a čtení. Acronis věří, že každé dítě se dokáže vzdělávat, pokud se mu poskytne zázemí potřebné k získávání znalostí a vytváření příležitostí v rámci své komunity. Proto Acronis podpoří výstavbu 15 škol v různých částech světa.

„Škola je místo, kde cesta ke vzdělání a životním příležitostem začíná,“ řekl Jochen Berger, výkonný ředitel Acronis Foundation. „Technologie je moderní mezinárodní jazyk, avšak bez základního vzdělání se tento jazyk nikdo nenaučí. Školy postavené nadací Acronis Foundation poskytnou infrastrukturu, kde žáci získají vzdělání a technologické dovednosti potřebné k přístupu k příležitostem bez ohledu na sociální, kulturní či ekonomické postavení.“

Acronis Schools Initiative bude spolupracovat s lokálními institucemi a neziskovými organizacemi s cílem budovat školy, které budou splňovat jedinečné potřeby místních komunit. Aktuálně jsou v plánu projekty v Latinské Americe, na Středním Východě, jihovýchodní Asii a v subsaharské Africe.

Acronis Foundation bude působit globálně na základě následujících hodnot:

  1. ZÁVAZEK – Úspěšnost každé školy bude sledována a budou publikovány pravidelné zprávy o její činnosti a vlivu na komunitu.

  2. ZAMĚŘENÍ – Každý cent věnovaný na iniciativu Acronis Schools Initiative půjde čistě na výstavbu škol, přičemž administrativní náklady uhradí Acronis.

  3. UZNÁNÍ – Dárci získají za svůj příspěvek uznání, jejich jména budou uvedena na čestném místě ve škole a budou pozvání na slavnostní otevření.

  4. PLNÁ ZODPOVĚDNOST – Každému dárci je garantována návratnost prostředků – pokud nebude spokojen po dokončení projektu, jeho investice bude vrácena zpět.

  5. TRANSPARENTNOST – Detaily o příspěvcích, výdajích, projektech a platbách budou veřejně dostupné komukoliv, kdo se bude chtít ujistit o prospěšnosti aktivit Acronis Foundation.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Do 100 let díky pivu

Pavel Houser , 02. prosinec 2018 16:00

Šéf Amazonu věří, že pozitivní vliv na dlouhověkost má alkohol – alespoň v případě firem. Jeff Bezo...

Více

Kalendář

29. 01. Reshoper 2019
29. 03.

30. 03.
Czech On-line Expo 2019
01. 04.

05. 04.
SuSEcon 2019RSS 

Zprávičky

Lyft je blíže uvedení na burzu, předstihne Uber

ČTK , 11. prosinec 2018 09:00

Své akcie formou IPO nabídly letos např. Dropbox nebo Spotify....

Více 0 komentářů

Primární nabídka divize SoftBank bude největší v Japonsku

ČTK , 11. prosinec 2018 08:00

Vstup firmy na burzu bude největší primární nabídkou v Japonsku a jednou z největších na světě....

Více 0 komentářů

Kauza Huawei zaměstnává světovou politiku

ČTK , 10. prosinec 2018 09:00

Komisař EU pro digitální trh: čínské technologické firmy jsou nuceny spolupracovat s čínskými tajným...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Analýza: E-shopy letos na černý pátek omezily triky s cenami

ČTK , 10. prosinec 2018 08:00

Útraty Čechů v týdnu během slevových akcí na tzv. černý pátek dosáhly letos rekordní 4,2 miliardy Kč...

Více 0 komentářů

Před 50 lety tým vědce Engelbarta představil počítačovou myš

ČTK , 09. prosinec 2018 08:00

"Ani nevím, proč tomu říkáme myš. Asi kvůli čouhajícímu kabelu."...

Více 0 komentářů

Státy EU podpořily rychlý přístup úřadů k elektronickým důkazům

ČTK , 08. prosinec 2018 09:00

Kromě samotného obsahu budou moci vyšetřovatelé získat přístup k metadatům....

Více 0 komentářů

K tažení proti Huawei a ZTE se připojí Japonsko

ČTK , 08. prosinec 2018 08:00

Japonsko se chystá vyloučit z vládních nákupů příslušenství dodávané čínskými telekomunikačními firm...

Více 0 komentářů