Česko-mexická spolupráce v oblasti zabezpečení uživatelských dat

Mexičtí počítačoví hackeři se stále častěji dostávají k datům a tajným informacím díky použití obtížně zjistitelného viru. Počet takových útoků se každým dnem zvyšuje, protože cílem již nejsou pouze firmy, ale také běžní uživatelé.
Tito hackeři pak po svých obětech požadují částky ve výši až 40 000 amerických dolarů jako výkupné za tyto ukradené informace, které by později prodali na černém trhu za účelem dalších možných zločinů. Proto je skutečně důležité dbát na použití opravdu silné antivirové ochrany také při běžném využívání internetu a chránit se tak před jakýmkoliv zneužitím dat.

Eduardo Ellerbracker, ředitel společnosti TrustPort Mexiko, která se zabývá vývojem bezpečnostního software, k tomu dodává: „Až 60% uživatelů používá free programy pro detekci malware, které ale často virus neodhalí nebo, v některých případech, jsou sami nositeli určité nákazy.“ Na celé situaci má velký podíl také fakt, že regionálně je úroveň využívání antivirů a detekčních programů různá v závislosti na uvědomování si přínosů použití takového software. V Mexiku jsou dokonce území, ve kterých lidé ani neví, že takové programy existují.

Aktuálně uzavřená dohoda mezi Universidad Autónoma Metropolitana (UAM) v Mexiku a TrustPort Mexiko, za přispění ambasády České republiky (celosvětová centrála společnosti TrustPort se nachází v České republice), tak představuje způsob, jak díky mezinárodní spolupráci v oblasti dalšího technologického vývoje zvýšit ochranu a bezpečnost uživatelských dat v této zemi. „Věříme, že právě společnost TrustPort nám pomůže zmírnit a časem zcela vymýtit kybernetické hrozby, se kterými se setkáváme každý den. Vidíme zde velký potenciál pro skutečnou ochranu našich informací.“, říká Jorge Nadales Mendoza, ředitel sekce údržby software a hardware na UAM. TrustPort Mexiko bude univerzitě své služby poskytovat v rámci jejích institucí v Azcapotzalku, Cuajimalpě, Iztapalapě, Lermě a Xochimilku. Tato dohoda zároveň otevírá dveře k další spolupráci mezi UAM a Českou republikou. Česká ambasáda v Mexiku totiž v blízké době plánuje spustit systém vzájemné výměny učitelů a odborného personálu.

Exit mobile version