Čeští studenti se budou podílet na vývoji moderních technologií Konica Minolta pro zákazníky z celého světa

Konica Minolta zapojí studenty Vysokého učení technického (VUT) v Brně do vývoje špičkových IT produktů. Uzavřená smlouva mezi českým zastoupením skupiny a Fakultou elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT) má nastartovat dlouhodobě úspěšnou spolupráci a nabídnout nové pracovní příležitosti. Vytvořené produkty budou zařazeny do celosvětového portfolia Konica Minolta.
„Studenti VUT pomohou s vývojem další generace produktů nad rámec současného a interně vyvíjeného portfolia. Konkrétně půjde o technologie z oblasti rozšířené reality, bezdrátové komunikace či nositelné elektroniky. K aktuálním projektům patří například pokračování ve vývoji inteligentních brýlí nebo lokalizační a navigační technologie pro průmyslové využití,“ informoval Tomáš Bednář, ředitel ITS divize Konica Minolta v regionu CEE, a dodal: „Tato spolupráce je pro nás dalším krokem kupředu v rámci rozvoje oblasti softwarových produktů a IT služeb.“

Studenti VUT se zapojí například do vývoje nové generace inteligentních brýlí Konica Minolta.

Studenti se zapojí například do rozvoje bezdrátové nízkoenergetické komunikační technologie mezi vlastními inteligentními brýlemi a jejich výpočetní jednotkou. „První generace těchto brýlí bude uvedena v Japonsku ještě letos. Na evropské trhy se dostanou o něco později,“ upřesnil T. Bednář. Mezi další vyvíjené produkty patří například technologie lokalizace objektů ve vnitřních prostorech a MEMS senzorových systémů, tedy senzorů s ultra nízkou spotřebou.

„Spolupráce s Konica Minolta dává našim studentům jedinečnou příležitost podílet se na vzniku nejmodernějších technologií určených pro desítky světových trhů. Naše Centrum senzorických, informačních a komunikačních systémů (SIX) může na oplátku nabídnout špičkové laboratorní vybavení pro testování, vývoj a prototypování nových produktů,“ sdělila Jarmila Dědková, děkanka FEKT VUT v Brně.

Konica Minolta dále nabízí vedení diplomových či disertačních prací specialisty výzkumného a vývojového R&D centra. Úspěšní studenti se mohou také zúčastnit letní praxe nebo dokonce získat finanční podporu společnosti ve výši až 10 000 Kč měsíčně.

„Společně s univerzitou budeme usilovat o získání finanční podpory či grantů jak v rámci ČR, tak EU. Nejtalentovanějším studentům jsme připraveni nabídnout různé formy pracovních úvazků,“ informoval T. Bednář.

Obdobná partnerství má Konica Minolta uzavřená s dalšími univerzitami napříč Evropou, ať už jde o Rakousko, Německo, Itálii, Španělsko nebo Velkou Británii. V Česku bude na této bázi spolupracovat také s Masarykovou univerzitou v Brně, konkrétně s její fakultou informatiky.

Exit mobile version