Cisco a CERN vytvoří společný tým. Zaměří se na zpracování velkých dat a vývoj nových technologií

Společnost Cisco se rozhodla připojit k programu CERN openlab, v rámci kterého spolupracuje tento vědecký institut s dalšími partnery.
Velký hadronový urychlovač (LHC) provozovaný Evropskou organizací pro jaderný výzkum (CERN) neustále posouvá hranice fyziky a při svých experimentech produkuje až 1 petabyte dat za sekundu. CERN tak již dnes čelí problému, před kterým budou brzy stát také firmy, jak se s rostoucím objemem dat vyrovnat a jak je co nejefektivněji zpracovat.

Cisco a CERN proto vytvoří společný tým expertů, který se zaměří na vývoji nové vysoce bezpečné IT infrastruktury, která bude schopna zpracovat velký a stále rostoucí objem dat. Úkolem expertů ve společném týmu je především přicházet s novými myšlenkami a nápady, které mohou přinést nový přístup k vývoji další generace počítačových systémů. Výstupem jejich práce by tak měly být především nové koncepty hardwaru, hardwarových rozhraní a fungování heterogenních systémů.

CERN je v současné době největším vědeckým pracovištěm na světě, v němž fyzici i inženýři pátrají v základech vesmíru. Urychlovač LHC sbírá a analyzuje data z milionů senzorů, která jsou dnes schopna vyprodukovat až 1 petabyte každou sekundu. To odpovídá přibližně 20 tisícům Blu-Ray disků a CERN očekává, že v následujících deseti letech tento objem dále poroste. CERN openlab je tak prostředím vhodným k vývoji nových špičkových technologií a prototypů či velmi sofistikovaným vědeckým výzkumům. Zároveň je ale základnou pro výchovu nové generace inženýrů, a díky spolupráci CERNu s řadou světových univerzit může být i zásobárnou nových talentů z celého světa.

Exit mobile version