Cisco přidává umělou inteligenci do platformy Webex

12. June 2019 14:44 0 komentářů

Osobní asistentka v celém komunikačním portfoliu.

Nezáleží na tom, zda si potřebujete zavolat, připojit se ke schůzce, poslat rychlou zprávu, nebo vyřešit závažný problém s celým týmem – Cisco má na vše zařízení nebo aplikaci. Zároveň buduje špičkovou celosvětovou síť, která to vše propojuje. Na veletrhu Cisco Live v San Diegu společnost Cisco představila další funkce pro sjednocení svých komunikačních platforem. Navíc oznámila, že nástroj People Insights využívající umělou inteligenci, který byl původně určený pouze pro Webex Meetings, bude k dispozici v celém portfoliu – pro volání, textové konverzace, schůzky i Jabber.

Společnost Cisco oznámila sjednocení uživatelské zkušenosti ve všech našich nástrojích pro spolupráci. Všechna její zařízení proto nově běží na stejném operačním systému a všechny naše aplikace spolupracují lépe než kdy dříve. Příkladem je Jabber, populární aplikace s desítkami milionů uživatelů. Nově bude mít stejné rozhraní a ovládání jako komunikační platforma Webex Teams. Pokud například zaměstnanec raději používá Jabber, ale jeho nadřízený upřednostňuje Webex Teams, nemusí se omezovat. Jednoduše může napsat poznámku v Jabberu, a ta se okamžitě objeví v aplikaci Webex Teams.

„Už se vám stalo, že jste si půjčili auto z půjčovny a museli přemýšlet: Jak zapnout světla? Jak spárovat svůj telefon s přehrávačem? Pokud nejsou věci tak, jak byste očekávali, je to jednak frustrující, jednak vás to může rozptylovat od řízení. Proto jsme nechtěli, aby uživatelé měli podobný pocit i ze své komunikační platformy. Dokonce by vůbec neměli mít pocit, že někam přepínají. Hladký přechod z telefonu na videokonferenci či do týmové aplikace urychluje práci na důležitém projektu. Proto věříme, že uživatelé by měli mít možnost jednou zvolit ideální nastavení a více už jej neřešit,“ říká Ivan Sýkora, expert na technologie pro týmovou spolupráci společnosti Cisco.

Osobní asistentka v celém komunikačním portfoliu

V březnu představila společnost Cisco funkci People Insights pro Webex Meetings, která využívá umělou inteligenci a strojové učení. Tuto funkci lze přirovnat k osobní asistentce. Bez ohledu na to, na jakém stupni podnikové hierarchie uživatel je, automaticky získává profesionálně zpracované informace (z veřejně dostupných i interních firemních zdrojů) o lidech a firmách, s nimiž má jednat. Díky tomu schůzky a konference proběhnou efektivněji. Nyní společnost Cisco zavádí People Insights i do zbytku portfolia — pro telefonování, zprávy a dokonce i pro Jabber.

„People Insights vám v reálném čase poskytují profesionální profily o lidech, se kterými se setkáváte. Při tom všechny informace zasazuje do kontextu. Například, pokud máte schůzku s kolegou jménem František Novák, pouhé vyhledávání na webu by přineslo spoustu chybných informací, neboť nositelů tohoto jména je mnoho. Proto je právě tolik důležité nasazení umělé inteligence. Zároveň se může stát, že ve stejný den máte schůzku s jiným zákazníkem shodného jména. I toto dokáže funkce People Insight rozlišit. Jako uživatel si také můžete zobrazit, jaké veřejně dostupné informace o vás platforma zpracovala a vlastní profil si upravit podle sebe,“ vysvětluje Ivan Sýkora.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Všeumělové nejdou na odbyt

Pavel Houser , 13. June 2019 10:30

Stále méně se prý na trhu cení IT dovednosti typu „práce všeho druhu“, kde je příčina?...

VíceKalendář

22. 06.

23. 06.
Maker Faire Prague 2019
03. 08.

08. 08.
Black Hat USA 2019
25. 08.

29. 08.
VMworld US 2019
RSS 

Zprávičky

ČTÚ: ČR má vyšší ceny za mobilní data kvůli malé konkurenci

ČTK , 15. June 2019 16:38

Samotný vysoký počet virtuálních operátorů je pouze zdánlivým znakem konkurenčního prostředí....

Více 0 komentářů

Kryptoměnu Facebooku finančně podpoří řada velkých firem

ČTK , 15. June 2019 08:00

Mince bude vázána na koš státních měn, aby se vyhnula divokým výkyvům....

Více 0 komentářů

UPC loni vykázala dvoumiliardový zisk proti ztrátě 223 milionů

ČTK , 14. June 2019 15:11

Růst počtu objednaných služeb podpořily investice do expanze optické giga-ready sítě....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Nejúspěšnější kryptoměnou je letos litecoin, posílil o 330 %

ČTK , 14. June 2019 13:20

Půlení se netýká pouze litecoinů, objevuje se také u bitcoinů. U toho má příští půlení nastat v květ...

Více 0 komentářů

Mall Group prodá Heureku za 7,5 mld Kč některému z akcionářů

ČTK , 14. June 2019 08:00

Provozní zisk srovnávače loni vzrostl o desítky procent na 546 milionů Kč....

Více 0 komentářů

O2 představuje mobilní aplikaci a vozidlovou jednotku pro vzájemnou komunikaci automobilů

Pavel Houser , 13. June 2019 16:13

Masivní rozvoj chytré dopravy přijde se sítěmi 5G - rychlá odezva sítě pomůže například při nutnosti...

Více 0 komentářů

Alibaba požádala o vstup na hongkongskou burzu

ČTK , 13. June 2019 12:04

Alibaba podle dřívějších informací zvažuje, že nabídne akcie za 20 miliard USD....

Více 0 komentářů