CzechAccelerator otevřel pátou výzvu pro inovátorské projekty

Od 19. listopadu 2012 až do 14. února 2013 je otevřena další, v pořadí již pátá výzva v projektu CzechAccelerator 2011 – 2014 agentury CzechInvest. Hlásit se do ní mohou inovativní české podniky, které pro své současné i budoucí podnikatelské plány a projekty hledají nové zkušenosti, strategické i investiční partnery a obchodní kontakty v zahraničí. Špičkové technologické inkubátory v pěti destinacích budou pro odvážné společnosti otevřeny v období od 1. 7. 2013 do 31. 12. 2013.
Mezi destinace patří západní a východní pobřeží USA, Švýcarsko, Izrael a Singapur. V každé z nich čekají účastníky CzechAcceleratoru benefity v podobě pronájmu kancelářských prostor, účasti
na networkingových akcích a možnosti čerpání finanční podpory na poradenské služby v oblasti ochrany práv duševního vlastnictví, mentoringu a coachingu. V rámci CzechAcceleratoru je hrazeno rovněž cestovné do destinace a příspěvek na ubytování, který byl již v předešlé výzvě navýšen. Každý účastník absolvuje před odjezdem právní a marketingové školení zaměřené na praktické informace pro pobyt v cílové destinaci.

Příležitost ukázat, jaké produkty či služby v České republice vznikají, mohou nadějné inovativní společnosti využít díky Operačnímu programu Podnikání a inovace, prostřednictvím kterého je projekt CzechAccelerator podporován. Dosavadní účastníci projektu, zatím jich bylo dvacet čtyři, se ze zahraničí vracejí s velmi slibnými výsledky.

„Velice si ceníme podpory CzechInvestu a vlády ČR při hledání správných odborníků z oblasti patentové ochrany s cílem získat ochranu pro náš produkt. Po dlouholetém tápání jsme velmi rychle nalezli odborníky a začali jsme náš produkt úspěšně chránit,“ říká Jiří Šimonek, zástupce společnosti DAP Services a.s., tvůrce diagnostické metody barvově-slovních asociací a metody objektově-komunikační analýzy vědomí.

Za největší přínos svého pobytu v izraelském technologickém inkubátoru společnosti Trendlines Group považuje DAP Services ono pověstné otevírání dveří a získávání kontaktů. Společnosti se podařilo podepsat dvě smlouvy s obchodními partnery a upravit svůj byznys plán i produkt tak, aby více vyhovoval izraelské mentalitě. „Zároveň jsme navázali několik zajímavých kontaktů v akademickém prostředí a máme připraveny projekty pro pilotní školy, které budou využívat našich diagnostických nástrojů. Ministerstvo školství také nyní schvaluje naše působení v izraelském školském systému,“ doplňuje Šimonek.

Faktickým ukončením podnikatelské mise v cílové destinaci však práce na dalších plánech a projektech pro zúčastněné firmy teprve začíná. Pobyt ve špičkových technologických inkubátorech v rámci projektu CzechAccelerator tak přináší start pro možný budoucí úspěch. Je na každé z firem, jak se svými poznatky a zkušenostmi naloží v další praxi.

Více informací naleznete na webových stránkách projektu www.czechaccelerator.cz.

Do CzechAcceleratoru 2011 – 2014 se mohou hlásit společnosti působící v oborech: biotechnologie, ICT, life sciences, zdravotnická technika, čisté technologie, nanotechnologie a přesné strojírenství. Kandidáti musí vlastnit či vyvíjet inovativní produkt, který má šanci uspět na globálním trhu. Další podmínky jsou uvedeny na http://www.czechaccelerator.cz/jak-se-prihlasit/co-musite-splnovat/.

Zkušenosti těch, kteří se projektu zúčastnili, najdete zde.

Projekt CzechAccelerator 2011 – 2014 je financovaný z programu Poradenství, který je součástí Operačního programu Podnikání a inovace Evropské unie.

Adéla Tomíčková, tisková mluvčí, tel.: +420 296 342 508, e-mail: adela.tomickova@czechinvest.org.

Exit mobile version