• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

Embarcadero přetváří vývoj obchodních aplikací s novými vydáními „XE2“ nástrojů RAD Studio, Delphi a C++Builder.

Bohumila Sedlačíková
5. 9. 2011
| Tiskové zprávy

Podpora 64bitových Windows, Mac OSX a vývoje pro mobilní zařízení umožní vývojářům již dnes budovat obchodní aplikace typu HD a 3D pro budoucnost.
Společnost Embarcadero Technologies oznámila novou verzi sady softwarových vývojových nástrojů s názvem RAD Studio XE2; tato sada obsahuje nejrozsáhlejší vylepšení výbavy a nových vlastností za poslední více než dekádu. Součástí nástroje RAD Studio XE2 jsou nové verze Embarcadero Delphi®, C++Builder®, Embarcadero Prism™ a RadPHP™. Klíčové vlastnosti zahrnují plnou podporu 64bitových Windows v Delphi, podporu operačních systémů Mac OSX a iOS využitím nové platformy s názvem FireMonkey™ pro vývoj bohatých obchodních aplikací a vývoj webových či mobilních aplikací pro iOS a Android pomocí RadPHP XE2.

Toužebně očekávané přidání podpory 64bitového počítání dovolí miliónům uživatelů Delphi po celém světě vylepšit aplikace vytvořené s využitím knihovny vizuálních komponent (VCL) tak, aby plně využily 64bitových zařízení, dokázaly pracovat s rozsáhlejší pamětí a dobře se integrovat s ostatními 64bitovými aplikacemi.

Rozhodujícím rozšířením nástrojů Delphi XE2 a C++Builder XE2 je FireMonkey, první nativní platforma pro vývoj bohatých obchodních aplikací využívající CPU a GPU. Pomocí FireMonkey dokážou vývojáři v Delphi a C++Builderu vytvářet oslňující HD (high definition – s vysokým rozlišením) a 3D (trojrozměrné) aplikace propojující se s databázemi jako Oracle, Microsoft SQL Server, IBM DB2, Sybase a dalšími. Aplikace FireMonkey nativně běží jak na PC s Windows, tak na počítačích Mac, plně využívají moderní možnosti GPU (grafického procesoru) k vizualizaci dat i uživatelských rozhraní ve skvělém rozlišení a s vysokým výkonem. FireMonkey též dovolí uživatelům Delphi XE2 vytvářet nativní HD a 3D aplikace pro mobilní (iOS) zařízení.

„FireMonkey je něco téměř revolučního“, říká B. J. Rao, digitizér u společnosti Intricad. „Překračuje hranice způsobem, který má dopad na styl, jakým pracujeme, nebo spíš jak věci zdárně řešíme. Dává termínu ‚nativní vývoj‘ nový význam a nabízí výkonná řešení.“

Delphi a C++Builder XE2 přijaly nativní přístup k vývoji aplikací, RadPHP XE2 přináší vývoj webových i běžných aplikací na mobilní zařízení. Pomocí RadPHP XE2 mohou vývojáři snadno vytvářet webové aplikace, které jsou optimalizovány pro mobilní chytré telefony a tablety z hlediska dotekového ovládání a uživatelských rozhraní. Vývojáři mohou poskytovat své mobilní webové aplikace jako nativní mobilní aplikace do obchodů Apple iOS AppStore a Android App Marketplace. Mobilní webové aplikace přitom mohou přímo využívat technických prostředků mobilních zařízení, jako jsou kamery, snímače GPS a měřiče zrychlení.

„RAD Studio XE2 umožní modernizaci staršího software pro Windows, ale poslouží i jako platforma pro tvorbu zbrusu nových obchodních aplikací příští generace pro klíčové platformy a zařízení“, říká pan Michael Swindell, starší viceprezident pro marketing a produkty u společnosti Embarcadero Technologies. „Evoluční pokrok Delphi, tady podpora 64bitového počítání, pomůže vývojářům modernizovat milióny aplikací pro Windows. Revoluční platforma FireMonkey pak dovolí vývojářům v Delphi a C++Builderu vytvářet obchodní aplikace HD/3D příští generace, vybavené rychlou grafikou poháněnou grafickým procesorem, animací, různými efekty, přístupem k podnikovým datům a interaktivní vizualizací dat na platformách Windows, Mac a na mobilních zařízeních.“

Další nové vlastnosti zahrnují:

Delphi XE2 & C++Builder XE2:
• Delphi XE2 obsahuje plnou podporu 64bitových Windows ve FireMonkey, kompilátoru, ladicím nástroji, RTL a VCL
• dbExpress má novou propojitelnost s InterBase XE, FireBird 2.5, SQL Anywhere 12 a ODBC
• Nové mobilní konektory DataSnap poskytují nativní komponenty a příklady tvorby mobilních klientských aplikací propojitelných se servery DataSnap pro platformy Android (Java), iOS (Objective C), Blackberry (Java) a Windows Phone 7 (C#)
• Nové a vylepšené nástroje rozšiřují funkčnost; například FastReport pro rychlý návrh a tvorbu výstupních sestav, Documentation Insight pro dokumentaci zdrojového kódu Delphi, nebo 64bitové verze TeeChart, IBX, InstallAware, IP*Works, AQtime, FinalBuilder, IntraWeb a Indy. TeeChart, Indy a FinalBuilder též přidávají podporu počítačů Mac.
• Nové audity kódu a kvalitativní měření pro C++Builder XE2
• LiveBindings dovolí uživatelům propojit libovolný typ informace s libovolným prvkem uživatelského rozhraní platformy FireMonkey nebo grafickým objektem. Uživatelé mohou svázat živá data s běžnými ovladači uživatelského rozhraní a HD/3D grafikou a vytvářet tak naprosto nové způsoby vizualizace jakýchkoli typů dat.

RadPHP:
• Integrován je vývoj webových aplikací optimalizovaný pro mobilní zařízení
• Nasazování aplikací na web a pod platformy iOS a Android
• Rozšířená sada komponent Zend Framework

Embarcadero Prism:
• Zcela nový kompilátor Oxygene .NET Compiler 5.0 od společnosti RemObjects
• Implementace anonymních rozhraní
• Nástroj na tvorbu výstupních sestav FastReport.net

Dostupnost
RAD Studio XE2, Delphi XE2, C++Builder XE2, Embarcadero Prism XE2 a RadPHP XE2 jsou po celém světě okamžitě k dispozici pro zakoupení. Cena upgrade se vztahuje na registrované uživatele nástrojů Delphi, C++Builder, RAD Studio a RadPHP ve verzi 2007 a verzích pozdějších.

Úplné produktové informace najdete na stránkách věnovaných produktům pro vývoj aplikací na adrese www.embarcadero.com/products/application-development. Zkušební verze jsou ke stažení na www.embarcadero.com/downloads. Ceny pro ČR a SR jsou k dispozici na embt.cz.

Slovenští a čeští uživatelé Delphi se budou moci seznámit s vlastnostmi nové verze Delphi během dvou seminářů řady RAD Studio XE2 World Tour, které proběhnou 13.9. v Bratislavě a 14.9. v Praze. Vstup na akci je zdarma, pouze je třeba se předem registrovat na embt.cz. Prezentace v ČR a SR jsou součástí celosvětové akce, během které proběhne zhruba 70 seminářů ve 30 zemích.

Registrace pro seminář 13.9.2011 v Bratislavě:
embt.cz/cs/akce/18-rad-studio-xe2-world-tour-bratislava.html
Registrace pro seminář 14.9.2011 v Praze:
embt.cz/cs/akce/19-rad-studio-xe2-world-tour-praha.html

Související příspěvky

Nové varianty WormGPT pohání AI modely Grok a Mixtral
Články

Legitimní webové stránky lze zneužít k manipulaci webových prohlížečů v režimu AI

25. 11. 2025
Zprávičky

Čínský internetový prodejce Alibaba zvýšil čtvrtletní tržby, zisk předčil odhady

25. 11. 2025
Tiskové zprávy

Nové skenery Canon imageFORMULA: Maximální výkon na minimálním prostoru

25. 11. 2025
Tiskové zprávy

Když cloud nestačí: proč se firmám vyplatí trvalé licence Microsoft

25. 11. 2025

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů .

Zprávičky

Čínský internetový prodejce Alibaba zvýšil čtvrtletní tržby, zisk předčil odhady

Pavel Houser
25. 11. 2025

Čínský internetový prodejce Alibaba Group Holding zvýšil čtvrtletní tržby meziročně o pět procent na

Infrastruktura jako kód: Zjednodušte své implementace v cloudu automatizací

Amazon plánuje posílit AI infrastrukturu pro vládu USA za 50 miliard dolarů

Pavel Houser
25. 11. 2025

Technologická společnost Amazon plánuje investovat až 50 miliard USD (více než jeden bilion Kč)

Pojišťovny se snaží stáhnout z krytí rizik spojených s AI

ČTK
24. 11. 2025

Některé pojišťovny se začínají stahovat z pojišťování rizik spojených s umělou inteligencí (AI). Rostou

AI podle ruského bankéře může poskytnout vliv srovnatelný s jadernými zbraněmi

ČTK
24. 11. 2025

Země, které si dokážou vybudovat vedoucí pozici v oblasti umělé inteligence (AI), získají díky

750 zaměstnanců ČSOB se díky Atosu zvládlo rychle přesunout do domácích kanceláří

Apple se čím dál intenzivněji připravuje na odchod svého šéfa

ČTK
24. 11. 2025

Americký technologický gigant Apple se čím dál intenzivněji připravuje na odchod svého výkonného ředitele

Xiaomi zvýšila zisk i tržby, čeká další růst cen smartphonů

ČTK
22. 11. 2025

Čínská technologická společnost Xiaomi, která je třetím největším výrobcem chytrých telefonů na světě, vykázala

EK schválila státní pomoc 450 milionů eur na rozšíření výroby firmy onsemi v ČR

ČTK
21. 11. 2025

Evropská komise schválila český plán na poskytnutí státní pomoci v objemu 450 milionů eur

Google otevřel na Tchaj-wanu největší infrastrukturní centrum pro AI mimo USA

ČTK
21. 11. 2025

Americká internetová společnost Google z technologické skupiny Alphabet dnes v tchajwanské metropoli Tchaj-peji otevřela

Tiskové zprávy

Nové skenery Canon imageFORMULA: Maximální výkon na minimálním prostoru

Když cloud nestačí: proč se firmám vyplatí trvalé licence Microsoft

Inovované tablety Dell Pro Rugged 10 a 12 nabízí vyšší výkon a delší provoz na baterii

Den otevřených dveří na FEL se blíží

Optici pomáhají vytvořit stavební kámen evropského kvantového internetu

MPO: Největší investice v historii Česka

Zpráva dne

Neděste se upgradu: Windows 11 Pro na Halloween jen za €20.00 na Goodoffer24

Neděste se upgradu: Windows 11 Pro na Halloween jen za €20.00 na Goodoffer24

Redakce
15. 10. 2025

Halloween je tady a s ním i strašidelné ceny za software! Tak neváhejte a...

Komentujeme

Chvála černých skřínek

Neocloudy – nové slovo, prudký růst?

Pavel Houser
24. 11. 2025

Opět se vše točí kolem GPU a AI. Poskytovatelé cloudových služeb nového typu („neoclouds“) mají v...

Slovník

DialThru

WgetAMP

Autofire

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia.  Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware Internet Operační systémy Podnikový software Právo Science Security Technologie Telekomunikace veře Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.