• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

GTS vybuduje na technologiích Cisco supermoderní středoevropskou síť, první v Evropě

Martin Stančík
21. 10. 2012
| Tiskové zprávy

Společnost Cisco oznámila, že přední telekomunikační operátor GTS využije její technologie nové generace pro vybudování středoevropské páteřní sítě, takzvané super-core network. Jako jedna z prvních v Evropě zde bude v praktickém nasazení využita
technologie IP-over-DWDM umožňující přenos dat rychlostí 100 gigabitů za sekundu na každé nasazené lince.

Díky tomu může GTS až zdesetinásobit současné přenosové rychlosti, a to při využití současných optických sítí, tedy bez dalších nákladných investic. Nová síť zákazníkům GTS umožní využívat inovativní služby, jako jsou například videokonference nebo cloudové služby a poskytne jim více možností pro jejich rozvoj. Síť bude pokrývat Českou republiku, Slovensko, Rakousko, Německo, Polsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko. GTS se tak stává první společností v Evropě, která tuto nejnovější technologii optických sítí bude
využívat.

GTS tímto krokem připraví síťovou infrastrukturu na rostoucí objem přenášených dat a zlepší podporu cloudu. Podle analýzy společnosti Cisco překročí do roku 2016 celosvětový objem přenesených dat na internetu hranici 1,3 zettabajtu, 4x více než v současnosti. Vysoká propustnost sítě také přispěje k rychlejšímu zavádění moderních služeb. S těmi často souvisí právě cloudová řešení nebo přenos vysoce kvalitního video obsahu, jako jsou například videokonference, jejichž přínosů využívá stále více společností. Podle studie Cisco Visual Networking Index proteče internetem do roku 2016 každou vteřinu 1,2 milionů videominut. I na tento masivní nárůst tak budou sítě GTS a jejích zákazníků připraveny.

„Nejbližší budoucnost sítí leží jednoznačně ve 100gigabitových technologiích. Zákazníci požadují stále lepší a nové služby, které přináší výrazně vyšší nároky na síťovou infrastrukturu. Z této změny tak mohou těžit ti, kteří si ji uvědomí jako první,“ řekl Jan Elefant, obchodní ředitel společnosti Cisco.

GTS je také jediným operátorem v regionu střední a východní Evropy s MEF certifikací ethernetových služeb, která vysokou kvalitu sítě a souvisejících služeb zaručuje. Technologie, kterou GTS pro vybudování sítě použila, je Cisco Carrier Routing System (CRS) společně se 100 Gbps IP-Over-DWDM (IPoDWDM) modulem využívajícím technologii Cisco nLight.

Technologie nLight umožňuje přenášet data 100gigabitovou rychlostí na vzdálenost 3 000 km bez nutnosti nákladné regenerace signálu a zavádí do sítí možnost programovatelnosti, čímž umožňuje snížit jejich složitost. Tato vlastnost výrazně snižuje celkové náklady vlastnictví (TCO) celé sítě a je klíčovým prvkem platformy Cisco ONE (Open Network Environment). Cisco ONE plně integruje síťovou infrastrukturu operátora s aplikačním prostředím a vytváří vhodné podmínky pro poskytování služeb aplikací.

„Technologie Cisco CRS-3 v kombinaci s IPoDWDM nám umožnila velmi efektivně vybudovat moderní páteřní síť nové generace. Nasazení CRS-3 demonstruje naše odhodlání poskytovat zákazníkům ty nejlepší služby, a to napříč celou střední a východní Evropou,“ řekl Ignacio Irurita, CTO společnosti GTS CE.

„Společnost GTS vybudovala na platformě Cisco CRS tuto jedinečnou síť, aby mohla vyjít vstříc požadavkům na stále rostoucí kvalitu video služeb a rozvoj cloud computingu. GTS je nyní díky tomu schopna dodávat svým zákazníkům velké množství vyspělých služeb v oblasti cloudu či přenosu dat, hlasu a videa,“ řekl Bill Gartner vice president a generální ředitel divize High-End Routing and Optical Group společnosti Cisco.

Související příspěvky

Zprávičky

AI snižuje důležitost formálního vzdělání, říká studie PwC

15. 6. 2025
750 zaměstnanců ČSOB se díky Atosu zvládlo rychle přesunout do domácích kanceláří
Zprávičky

Čínská společnosti Tencent zvažuje koupi jihokorejského vývojáře Nexon

14. 6. 2025
Tiskové zprávy

O2 zavádí do své sítě samostatné 5G jádro (5G stand alone)

13. 6. 2025
Tiskové zprávy

AI agenti místo „noreply“ v nové platformě Salesforce

13. 6. 2025

Zprávičky

AI snižuje důležitost formálního vzdělání, říká studie PwC

ČTK
15. 6. 2025

Zavádění umělé inteligence (AI) na pracoviště výrazně zvyšuje produktivitu zaměstnanců i tržby firem. V

750 zaměstnanců ČSOB se díky Atosu zvládlo rychle přesunout do domácích kanceláří

Čínská společnosti Tencent zvažuje koupi jihokorejského vývojáře Nexon

ČTK
14. 6. 2025

Čínský internetový gigant Tencent Holdings zvažuje možnost nákupu jihokorejského vývojáře her Nexon. Tencent hledá

Nvidia a Perplexity AI plánují evropské modely AI, zapojí se také Slovensko

ČTK
13. 6. 2025

Americký výrobce vyspělých polovodičů Nvidia a a start-up Perplexity AI uzavřely partnerství pro vytvoření

OpenAI chce podle médií peníze od investorů ze Saúdské Arábie, Indie a emirátů

ČTK
13. 6. 2025

Americká společnosti OpenAI, která je průkopníkem v oblasti generativní umělé inteligence (AI), jednala se

Jeden z prvních počítačů Apple se v USA vydražil za více než 223 000 dolarů

Piráti podali oznámení na šéfa IT z MPSV Trpkoše, dle něj byly zakázky v pořádku

ČTK
12. 6. 2025

Piráti podali trestní oznámení na šéfa sekce IT ministerstva práce Karla Trpkoše kvůli zadávání

Policie zřejmě získá snadnější přístup do rejstříku trestů a evidence přestupků

ČTK
12. 6. 2025

Policie pravděpodobně získá snadnější přístup do rejstříku trestů a evidence přestupků. Umožnit to má

Vláda projedná novelu, která zpřesní pravomoci NÚKIB

Nová pravidla pro kybernetickou bezpečnost Senát schválil

ČTK
12. 6. 2025

Vyloučení technologií, které by mohly představovat bezpečnostní riziko pro stát, má umožnit zákon o

ČR by si v AI měla najít silné stránky, potenciál je ve zdravotnictví

ČTK
12. 6. 2025

Česko by si v umělé inteligenci (AI) mělo najít silné stránky a těm se

Tiskové zprávy

O2 zavádí do své sítě samostatné 5G jádro (5G stand alone)

AI agenti místo „noreply“ v nové platformě Salesforce

AI vyžaduje kontext i ve veřejné správě

ZEBRA SYSTEMS vyhlásila nejlepší lokální partnery za rok 2024

Women in Tech snídaně: sdílení, které pomáhá ženám v technologiích růst

Méně papírování, rychlejší schvalování. Draslovka sjednocuje správu výdajů a služebních cest do jednoho systému

Zpráva dne

Květen je měsícem růstu, můžete růst s Windows 11 jen za €20.00!

Květen je měsícem růstu, můžete růst s Windows 11 jen za €20.00!

Redakce
15. 5. 2025

Kupte Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com a můžete růst s tímto OS jak při...

Videa ITBiz.cz

Glenn Mallon, Dell Technologies

Elektronická recepční

FORXAI Mirror

Kamery pro průmysl a detekci požárů

Kamery pro vyhodnocení spokojenosti zákazníků

Kalendář

Zář 22
22. září @ 8:00 - 26. září @ 17:00

EMO Hannover 2025

Říj 1
Celý den

Cyber Attacks

Říj 21
Celý den

Bezpečnosť a dostupnosť dát

Zobrazit kalendář

Komentujeme

Chvála černých skřínek

Malé modely AI mají být velkým trendem

Pavel Houser
3. 1. 2025

V záplavě prognóz technologického vývoje (nejen) v roce 2025 zde prozatím trochu zapadlo jedno téma, které...

Odebírat newsletter

Zásady ochrany osobních údajů.

Zkontrolujte svoji doručenou poštu a potvrďte odběr.

Slovník

logistika

Mikroekonomie

.A

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia. Hosting zajišťuje společnost Greenhousing.cz. Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware int Internet Operační systémy Podnikový software Právo Science Security Technologie Telekomunikace Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT

Píšeme jinde

RSS ScienceMag RSS

  • Vodním světem byl i asteroid Ceres
  • Za znečistěné ovzduší mohly požáry v kanadských lesích
  • Evoluční skok bez pravidel: Jaká prostředí osidlují rostliny s dvojnásobným genomem?

RSS AbcLinuxu RSS

  • Kali Linux 2025.2
  • Dánské ministerstvo pro digitální záležitosti má v plánu přejít na Linux a LibreOffice
  • AOSP (Android Open Source Project) bez zdrojových kódů specifických pro telefony Pixel od Googlu

Newsletter

Zásady ochrany osobních údajů.

Zkontrolujte svoji doručenou poštu a potvrďte odběr.

Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.