Intel a Lady Gaga na 58. cenách Grammy® nabídly fascinující hudební zážitek

Jde o první krok několikaletého partnerství s cílem představit způsoby, jimiž technologie společnosti Intel uvnitř zařízení umožňují skvělý hudební zážitek naživo.
Společnost Intel a ikona showbusinessu, šestinásobná držitelka cen Grammy Lady Gaga, společně nabídly naprosto ojedinělý hudební zážitek. Na 58. Cenách Grammy, jejichž přenos vysílala stanice CBS, naplnila Lady Gaga díky technologiím od Intelu své jedinečné umělecké nápady a spolupráce mezi zpěvačkou a technologickou společností se nesla ve znamení velice rozmanité a originální pocty hudební legendě. Představení demonstrovalo moc technologie dodat schopnostem umělce nový rozměr a nabídnout neotřelý zážitek z živého vystoupení.

„Ráda dělám věci, které v sobě spojují technologie, umění a silné zážitky,“ prohlásila Lady Gaga. „Mám pocit, že tato spolupráce se společností Intel byla velmi odlišná od čehokoli, co jsem kdy dělala. Poskytli mi naprosto fantastickou technologii, s níž jsem si mohla hrát.“

Technologie společnosti Intel dokázaly jedinečným způsobem doplnit vizi Lady Gaga oslavující život a dílo velké hudební legendy. Úžasné vizuální prvky a interaktivní obsah v reálném čase reagovaly na každý pohyb a povel umělkyně. Celý tým tak podstoupil značné riziko, když Lady Gaga umožnil vyjádřit se při vystoupení ve zcela novém rozměru.

Ve spolupráci s technologickými experty společnosti Intel a kreativním týmem Lady Gaga bylo použito specializovaného hardwaru poháněného procesory Intel® Xeon®, Intel® Core™ a Intel Pentium®. Ty nabídly dostatečný výkon pro zajištění choreografie světel a projekčních audio i video systémů, které s umělkyní fungovaly v dokonalé harmonii.

Mezi inovativními technologiemi vyvinutými speciálně pro vystoupení byly tyto:

• Digital Skin – Pro Lady Gaga byla vyvinuta „animovaná tvář“, která ji umožnila během jediného vystoupení nasadit několik ikonických vzezření, což mělo neobyčejně působivý účinek. Při vývoji této části vystoupení byly použity nejvýkonnější procesory Intel, které zajistily dokonalé sledování pohybů její tváře. Na ní byl okamžitě adaptován a prostřednictvím projektoru připojeného ke stolnímu počítači poháněnému procesorem Intel Core šesté generace také promítán „digitální make-up“.

• Interactive Video – Lady Gaga dostala možnost kontrolovat způsob, jakým se bude objevovat na obří zdi s LED displejem. Na ruce měla prsten s modulem Intel® Curie™, který generoval efekty v reálném čase, kdykoli otočila zápěstím nebo pohnula paží. Živý obsah generovaly servery osazené procesory Intel Xeon.

• Robotika – Zpěvaččino piano v barvě růžového zlata ožilo vlastním životem. Tři robotické paže poháněné procesorem Intel® Atom™ tančily v dokonalém souladu a jindy statický hudební nástroj dokázaly rozpohybovat a dodat mu tak nový rozměr.

• Interaktivní hologramy – Bylo použito inovativní kombinace prstenu s modulem Intel Curie a holografického displeje – díky tomu mohla Lady Gaga vytvářet trojrozměrné hologramy hudební legendy.

„Intel je na cestě vytvářet a sdílet úžasné zážitky, které naše technologie umožňuje,“ prohlásil viceprezident a marketingový ředitel společnosti Intel Steve Fund. „Toto vystoupení vytvořilo zcela nový precedent pro zážitky, které živá hudba bude přinášet, a pro Intel i pro Grammy představuje významný milník.“

„Hudba a technologie jsou dnes tak úzce propojeny, že partnerství mezi Intelem a Grammy představuje dokonalou souhru,“ říká Evan Greene, marketingový ředitel The Recording Academy. „Vizí společnosti Intel je povznést zážitek z živého hudebního vystoupení na úroveň, o níž se před nějakým časem nikomu ani nezdálo. Po dnešním naprosto jedinečném vystoupení je možné říci, že se tohoto ambiciózního cíle podařilo dosáhnout.“

Více informací najdete na www.epklink.com/intelgaga.

Exit mobile version