Kontejnery v cloudu: Nové konzultační řešení Red Hat

21. květen 2018 13:11 0 komentářů

Podniková platforma Red Hat OpenShift Container Platform, linuxový kontejner a aplikační platforma založená na technologii Kubernetes.

Firmy potřebují uvádět nové služby a produkty na trh rychleji, mají-li si uchovat konkurenceschopnost. Tržní trendy naznačují, že z mnoha důvodů budou v nadcházejících letech používat kombinaci fyzických, virtualizovaných a nativně cloudových aplikací. Red Hat zavádí novou nabídku konzultací Kontejnery v cloudu zahrnující osobní mentoring s cílem podpořit firemní agilitu s použitím Red Hat OpenShift Container Platform na Red Hat OpenStack Platform.

Dny, kdy každý nový projekt vyžadoval nový hardware, kabeláž, přidělení prostředků a ruční instalaci běhových prostředí, jsou minulostí. End-to-end řešení připravené k nasazení umožní organizacím snáze vytvářet a nasazovat nativní cloudové aplikace a spravovat zátěž napříč hybridním cloudem, což jim pomůže s modernizací informační infrastruktury a nebude degradovat jejich dosavadní investice.

Podniková platforma Red Hat OpenShift Container Platform, linuxový kontejner a aplikační platforma založená na technologii Kubernetes společnosti Red Hat, pomáhá vývojářům snáze vytvářet a nasazovat téměř jakoukoli veřejnou či soukromou infrastrukturu bez ohledu na architekturu aplikace. S technologií OpenStack pak výkonnost systému Red Hat Enterprise Linux kombinuje platforma Red Hat OpenStack Platform, která přináší škálovatelnou, spolehlivou a bezpečnější infrastrukturu pro tvorbu a správu otevřeného soukromého cloudu. OpenStack přináší programovatelnou infrastrukturu, nezbytnou pro efektivní běh rozmanitých škálovatelných úkolů v režimu on premise. Společně tyto platformy automatizují vrstvy služeb typu Infrastructure-as-a-Service (IaaS) a Container-as-a-Service (CaaS), které zajišťují integrovanou konzistenci a vylepšené možnosti správy dat prostřednictvím soustavy informačních technologií.

Pro organizace, které chtějí nasadit Red Hat OpenShift Container Platform na Red Hat OpenStack Platform, zavádí Red Hat novou nabídku konzultací s názvem Kontejnery v cloudu. Ta zahrnuje osobní mentoring s cílem podpořit firemní agilitu s využitím těchto technologií. S pomocí technologie kontejnerů v cloudu mohou zákazníci snáze řešit složité úkoly související s nasazováním kontejnerů na cloudové platformy, zaměřit se na transformaci organizační kultury a diferencované firemní inovace. Přístup zahrnuje:

Rozbor: Zákazníci a konzultanti Red Hat společně identifikují potřeby firmy, klíčové metriky, omezení a požadované výsledky pro úspěšné přijetí kontejnerového cloudu.

Návrh: V rámci několika školení pod vedením architektů tým stanoví minimální životaschopný model kontejnerového cloudu včetně plánované zátěže pro úvodní nasazení.

Nasazení: Společně s odborníky společnosti Red Hat zákazníci vytvoří prostředí OpenStack optimalizované pro technologii OpenShift s prověřenou architektonickou strukturou. Nasadí na platformu úvodní aplikaci včetně kontejnerizace a uvedení do produkce prostřednictvím automatizovaného řetězce nasazení založeného na elastických, otevřených a kontejnerovaných cloudových základech.

Školení: Praktické vedení a školení na vyžádání v oblasti cloudouvé infrastruktury a moderních postupů v oblasti dodávek softwaru napomohou týmům uvést Red Hat OpenShift Container Platform na nové infrastruktuře do provozu a zprostředkovat prostředí OpenShift běžící na Red Hat OpenStack Platform.

Iterace: V rámci konzultací s experty Red Hat posoudí zákazníci výsledky a identifikují potenciální budoucí činnost, aby mohli i nadále optimalizovat provozní možnosti, rozšířit portfolio nativních cloudových aplikací, rozšířit pracovní zátěž do hybridních cloudových prostředí a transformovat proces dodávek prostřednictvím programu Red Hat Open Innovation Labs. V rámci programu si zákazníci rovněž osvojí schopnosti pomocí:

Studijního předplatného Red Hat, jež na vyžádání poskytuje přístup k rozsáhlému katalogu online výukových zdrojů Red Hat s možností vlastního tempa studia v rámci jednoho ročního poplatku. Týmy IT se tak mohou připravit na práci s kontejnery a cloudovými platformami. Studijní předplatné Red Hat rovněž zákazníkům nabízí podrobnější výklad konkrétních případů použití v průběhu spolupráce s konzultanty společnosti Red Hat na vývoji a zprovoznění integrované, nativně kontejnerové platformy.

Konzultanti společnosti Red Hat pomohou sladit týmy a zjednodušit procesy tak, aby podnikové systémy a aplikace mohly efektivněji spolupracovat pomocí kontejnerové platformy Red Hat OpenShift Container Platform, platformy Red Hat OpenStack Platform a proprietárních technologií. Konzultační týmy Red Hat komunikují přímo s podporou společnosti Red Hat a organizacemi zaměřenými na vývoj produktů a mají hluboké znalosti technologií open source i proprietárních systémů a aplikačních platforem na trhu, což zákazníkům zprostředkuje úplnější pohled na jejich vlastní firmy. Konzultační oddělení společnosti Red Hat využívá principy mentoringu, který umožňuje správný přenos znalostí potřebný k nastartování implementace u zákazníka.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Microsoft a GitHub

Pavel Houser , 13. červen 2018 13:30

Transakce v hodnotě 7,5 miliardy dolarů je dost velká i na poměry Microsoftu, takže se prodejem GitH...

VíceRSS 

Zprávičky

Kryptoměnovou burzu Bithumb napadli hackeři

ČTK , 20. červen 2018 10:16

Za poslední týden jde již o druhý útok na kryptoměnové burzy v Jižní Koreji. Bitcoin opět klesl....

Více 0 komentářů

Největší australská telekomunikační firma masivně propouští

ČTK , 20. červen 2018 09:52

Telstra dominuje australskému trhu mobilních telefonů a širokopásmových sítí, zisky z pevných sítí a...

Více 0 komentářů

Dotace EU na bezplatné wifi se kvůli chybě systému odkládají

ČTK , 20. červen 2018 08:00

Obce mohly získat poukázku v hodnotě 15 000 eur. Nová výzva bude zveřejněna na podzim....

Více 0 komentářů

Kalendář

17. 06.

21. 06.
Cyber Week 2018
19. 06.

22. 06.
Automatica 2018
23. 06.

24. 06.
Maker Faire Prague 2018

Starší zprávičky

E-shopy českých řetězců: Lidl, Globus, DM drogerie

ČTK , 19. červen 2018 16:32

Loni stouply tržby českých e-shopů o 18 % na 115 miliard Kč. On-line nakupuje potraviny již 26 % Čec...

Více 0 komentářů

Virtuální realita přinese revoluci srovnatelnou s robotizací

Pavel Houser , 19. červen 2018 11:23

Firmy budou na změny související se zaváděním virtuální reality reagovat další centralizací procesů....

Více 0 komentářů

Digital Broadcasting rozšířila síť DVB-T2 na 85 % populace

ČTK , 19. červen 2018 08:00

Digital Broadcasting začal přechodovou síť budovat loni v červenci v Praze....

Více 0 komentářů

Manažeři France Télécom půjdou před soud kvůli sebevraždám

ČTK , 18. červen 2018 12:47

Vlna sebevražd ve France Télécom (dnes Orange) začala v roce 2008 a vyžádala si desítky životů. ...

Více 0 komentářů