Lenovo odhalilo nejnovější řadu notebooků ThinkPad

25. February 2019 16:23 0 komentářů

Lenovo dnes na MWC 2019 v Barceloně předvedlo nejnovější přírůstky portfolia ThinkPad: T490s, T490, T590, X390 a X390 Yoga.

Lenovo dále představilo laptopy Lenovo 14w s Windows 10 a Lenovo 14e Chromebook určené do kanceláří. Nové řady notebooků ThinkPad T a X jsou navrženy a zkonstruovány s cílem poskytnout koncovým zákazníkům nástroj pro práci, který je inovativní, stále připojen a nabízí zajímavé funkce.

Nejnovější notebooky ThinkPad pomáhají uživatelům zůstat v kontaktu díky všudypřítomnému připojení skrze LTE-A Wireless WAN, dodávají klid duši díky špičkovému bezpečnostnímu systému ThinkShield a poskytují radost z prvotřídního uživatelského rozhraní, které pramení z displeje s vysokým rozlišením, pohlcujícího zvuku Dolby AudioTM Premium a předělané legendární ThinkPad klávesnice.

Nejnovější série ThinkPad T a X zahrnují spousty funkcí navrhnutých tak, aby naplnili touhy uživatele po nejlepším bezpečném notebooku:

  • Funkce ThinkShield jako ThinkPad PrivacyGuard1 s PrivacyAlert a ThinkShutter krytka webkamery2 jsou dostupné na většině modelů,
  • Nový moderní ThinkPad BIOS s novými funkcemi včetně samo-opravné schopnosti,
  • Vysokorychlostní WWAN pro nejlepší konektivitu až do gigabitových rychlostí pomocí Fibocom L860-GL CAT16 LTE na T490,
  • T490s, X390 a X390 Yoga jsou vybaveny nejnovějšími technologiemi Intel Wi-Fi 6 Gig +,
  • Duální mikrofony s dosahem čtyři metry a 360° rozsahem,
  • Displej HDR s podporou Dolby Vision k dispozici na všech modelech řady T,
  • Nový FHD displej s jasem 400 nit je k dispozici u modelů T490s a T490,
  • Nejnovější procesory Intel Core 8. generace.

S více než 140 miliony prodaných kusů se řada ThinkPad vždy zaměřovala zejména na design a výkon. Díky prvotřídní bezpečnosti a odolnosti poskytla skvělé zkušenosti zákazníkům a tím si zajistila jejich důvěru. Pro rok 2019 přijímá Lenovo principy Inteligentního propojení prostřednictvím základní inženýrské filozofie. Analýzou všech aspektů uživatelského rozhraní se zaměřuje na inovace, které mají v současnosti opravdovou hodnotu.

Nová generace technicky zdatných uživatelů vstupuje na pracoviště a chce, aby technologie zapadala do jejich životního stylu. Ať už jde o práci na kritických situacích důležitých pro podnikání nebo komunikaci na sociálních sítích, uživatelé chtějí a potřebují přístup k internetu kdekoli a kdykoli.

Všechny modely ThinkPad poskytují vysokorychlostní Wi-Fi a volitelnou funkci WWAN pro LTE-A. ThinkPad T490 posouvá roamingové připojení na další úroveň s podporou CAT16 LTE-A s konfigurací antény UltraConnect 4x4 pro až gigabitové rychlosti a maximální sílu signálu. ThinkPad T490s, X390 a X390 Yoga jsou vybaveny novou technologií Intel® Wi-Fi 6 Gig + s technologií Bluetooth 5.1 pro špičkové gigabitové bezdrátové připojení. Díky vyššímu výkonu uživatelé zlepší svou produktivitu díky přenosným počítačům ThinkPad s technologií Intel® Wi-Fi 6 Gig +.

Online svět je plný nebezpečí a hrozeb. Často slyšíme o úniku dat a odcizení identity. Uživatelé chtějí, aby jejich osobní údaje, identita a data, byly v bezpeční. Během běžného dne se uživatel přihlásí do svého notebooku, zúčastní se videokonference a možná zkontroluje důvěrné informace. Chcete-li zůstat chráněni kdekoliv, společnost Lenovo má pro vás ThinkShield.

Například čtečka otisků prstů Match-on-Chip zvyšuje ochranu informací o otiscích prstů tím, že biometrický obraz nikdy neopustí čip, čímž bude zajištěna bezpečnější identifikace pro přihlašovací a online transakce.

ThinkShutter je fyzický kryt fotoaparátu, který je k dispozici na webkamerách RGB i IR a chrání uživatele před nebezpečnými hackery web kamer.

ThinkPad PrivacyGuard aktivuje soukromí obrazovky stisknutím tlačítka. PrivacyAlert vás dokonce varuje, pokud vám někdo kouká přes rameno.

Také došlo k vylepšení ThinkPad BIOS. Nejvýznamnější bude nové moderní grafické uživatelské rozhraní, které značně zjednodušuje navigaci v systému. Lenovo vyvinulo řadu nových vylepšení zabezpečení a správy na bázi UEFI, které uživatelům a administrátorům IT poskytují vyšší úroveň bezpečnosti a možností správy.

Administrátoři mohou nastavit vzdáleného supervizora nebo privilegovaný přístup pro lepší zabezpečení na úrovni systému BIOS.

Mohou omezit přístup na port, spolehlivě odstranit všechna data z pevného disku pomocí služby Secure Wipe nebo vzdáleně řídit nasazení systému pomocí bootování PXE WiFi nebo spuštění HTTP.

Nejpůsobivější může být samo-opravná funkce nového systému BIOS, který se může vrátit k dobře známé záložní kopii v případě poškození systému nebo škodlivého útoku. Tato nová funkce je navržena tak, aby poskytovala zákazníkům pružnější systém a zabránila hackerům infiltrovat kód firmware nejnižší úrovně.

Stimulace smyslů vytváří jedinečný uživatelský zážitek

Prémiový uživatelský zážitek je výsledkem vizuálních a sluchových smyslů. Vývoj notebooků ThinkPad sledoval jasný cíl – tenká a lehká konstrukce bez kompromisů s nejlepšími displeji, skvělými hlasovými a zvukovými schopnostmi a legendární klávesnicí ThinkPad. HDR displej s jasem 500 nitů a podporou Dolby Vision přináší výjimečnou barvu, kontrast a jas pro živý zážitek ze sledování. Vývoj přinesl také nový FHD displej s jasem 400 nitů, který využívá technologii LTPS (nízkoteplotní polykrystalický křemík), jež zvyšuje jas a prodlužuje výdrž baterie.

Konference přes internet mohou být často provázeny problémy, jako je špatný zvuk, zkreslené hlasy nebo rušivý šum pozadí. Poprvé v řadách ThinkPad T a X jsme představili dva duální mikrofony s velkým dosahem, které významně zlepšují hovory online, zejména v případě více účastníků a v hlučném prostředí díky vylepšení zvuku pomocí Dolby Audio Premium.

"Progresivní návrhy notebooků ThinkPad začínají rozhovorem s našimi zákazníky," řekl Jerry Paradise, viceprezident Lenovo portfolia komerčních produktů. "Jakmile se naši inženýři zapojí, jsme odhodláni poskytovat inteligentní počítačové řešení postavené na dlouholetém know-how s jediným cílem – potěšit koncové uživatele."

Potenciál řadových zaměstnanců

Řadoví zaměstnanci jsou klíčovou součástí ve velkých segmentech jako jsou maloobchody, pohostinství, cestovní ruch a průmyslové podniky. Často jsou však přehlíženi, co se týče výpočetního zázemí. Poskytnutím počítačů jako Lenovo 14w a 14e Chromebook řadovým zaměstnancům mohou firmy odhalit jejich opravdový potenciál a zlepšit jejich spolupráci a výkon. Navrženy s ohledem na tento specifický segment pracovníků, Lenovo 14w a 14e Chromebook, poháněné společností AMD, jsou postaveny s funkcemi, které zvládnou každodenní opotřebení v prodejně nebo na podlaze v továrně. Přinášet technologii do rukou všech na pracovišti nikdy nebylo jednodušší nebo nákladově efektivnější.

Lenovo 14w s Windows 10

• AMD A6-9220c procesor
• Tenký a lehký, 17.7 mm a 1,5 kilogramu s hliníkovým šasi
• 14“ FHD dotykový displej s IPS
• Podsvícená klávesnice odolná proti polití
• 57 Wh baterie na celý den

Lenovo 14e Chromebook

• AMD A4-9120c procesor
• Tenký a lehký, 17.7 mm a 1,5 kilogramu s hliníkovým šasi
• 14“ FHD dotykový displej s IPS
• Podsvícená klávesnice odolná proti polití
• 57 Wh baterie na celý den 
• Google Management Console a G-Suite

Komentáře

RSS 

Komentujeme

Počítačové hry v hlavě – a to dokonce multiplayer

Pavel Houser , 03. August 2019 06:30

Tetris v podání vědců z University of Washington připomíná málem telepatii – jeden z hráčů vidí pada...

VíceKalendář

25. 08.

29. 08.
VMworld US 2019
05. 09.

06. 09.
Technical Computing Camp 2019
06. 09.

11. 09.
IFA 2019
RSS 

Zprávičky

Většina uživatelů sociálních sítí v USA by za ně byla ochotna platit

ČTK , 18. August 2019 08:00

Autoři dále spočítali, kolik by platformy vydělaly, pokud by vycházely pouze s příjmy od předplatite...

Více 0 komentářů

Larry Ellison má 75 let

ČTK , 17. August 2019 08:00

Larry Ellison stál u zrodu softwarového gigantu Oracle. Bývá popisován jako extravagantní multimilia...

Více 0 komentářů

ICT odborníků je v ČR stále nedostatek, medián mzdy je přes 52 tisíc Kč

Pavel Houser , 16. August 2019 10:00

Nejvíce si vydělají ICT odborníci v peněžnictví a pojišťovnictví, ať už se jedná o specialisty nebo ...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

T-Mobile letos vyplatil dividendu 5,6 miliardy Kč

ČTK , 16. August 2019 09:01

Konkurenční O2 za loňský rok vyplatila akcionářům celkem 6,5 miliardy Kč....

Více 0 komentářů

Avast v pololetí zvýšil tržby o 9 % na 422 milionů USD

ČTK , 16. August 2019 09:00

Důležitou událostí první poloviny roku bylo vydání řešení pro Internet věcí....

Více 0 komentářů

Fiskální rok 2019/2020 začal pro Lenovo úspěšně

Pavel Houser , 16. August 2019 08:00

Čtvrtina sestavených počítačů na světě je značky Lenovo, firma má podíl na trhu 24,9 %....

Více 0 komentářů

Hlasové zprávy uživatelů pro Facebook přepisovali lidé

ČTK , 15. August 2019 10:00

Zásady Facebooku ohledně užívání dat se konkrétně o nahrávkách nezmiňují....

Více 0 komentářů