Na autorská práva a svobodu projevu online se zaměří Světové komunikační fórum v Praze

O ochraně autorských práv, ochraně soukromí a svobodě projevu v digitálním prostoru budou hovořit v Praze 4. října v rámci evropského zasedání Světového komunikačního fóra (WCF) přední ruští a evropští experti na komunikaci.
Dr. Daniel Höltgen, ředitel komunikace v Radě Evropy, povede diskusní panel zaměřený na téma regulace internetu a jeho vliv na rozvoj komunikace v Evropě a v Rusku. Elvana Thaci, představitelka Rady Evropy, bude hovořit o svobodě projevu v rámci správy internetu. Dále vystoupí Janina Dubějkovskaja, spolupředsedkyně výboru a ředitelka pro obsah Světového komunikačního fóra a řada dalších špičkových expertů na internetový byznys, PR a komunikaci.

Diskuse se budou týkat následujících otázek:

  1. Má být přístup k internetu považován za nezcizitelné právo člověka?
  2. Jak najít správnou rovnováhu mezi autorským právem a svobodou šíření obsahu v online sítích?
  3. Modely regulace internetu, globální iniciativy a legislativní aktivity na národní úrovni. Je možné v dnešní době udržet online národní svrchovanost?
  4. Jak lze důvěru – klíčový atribut komunikace – získat na sociálních médiích?
  5. Je možné zabezpečit na internetu osobní soukromí?

Internet a sociální média patří mezi hlavní komunikační kanály současnosti a výrazně mění pravidla hry v médiích, PR a v marketingu. Rychlý vývoj těchto kanálů s sebou přináší otázky zabezpečení a soukromí. Jaké můžeme očekávat změny a jaké výhody a překážky přinese budoucnost komunikačního průmyslu?

Světové komunikační fórum (World Communication Forum in Davos)

Fórum si klade za cíl sdružovat špičkové odborníky na komunikaci a inovátory za účelem výměny nápadů, trendů a strategií. Bylo založeno v roce 2010 jako platforma pro setkávání špičkových světových komunikátorů. Letošní únorové zasedání v Davosu mělo rekordní účast 150 účastníků z 35 zemí světa a zvolilo si za čestného předsedu Maxima Behara, Chairmana pražské pobočky Hill+Knowlton Strategies. Fórum má 85 partnerských organizací ze 42 zemí včetně ICCO a české APRA.

Exit mobile version