Ness naplňuje strategii evropských vývojových center

Ness Technologies, poskytovatel komplexních řešení a business služeb v oblasti informačních technologií, potvrzuje otevřením dalšího vývojového centra svůj strategický záměr rozšířit své kompetence ve střední a východní Evropě.
Vývojové centrum v rumunském městě Jasy má výhodu, že může využívat zkušeností již osm let úspěšně fungujícího centra v Košicích, kde navíc dobře funguje i program spolupráce s univerzitami. Vývoj společnosti tak prakticky dokládá, že zaměření na posilování pozic v regionu střední a východní Evropy zůstává její prioritou.

„Rozšíření kompetencí našich vývojových center ve střední a východní Evropě je především výhodou pro naše zákazníky, protože jim můžeme nabídnout ještě vyšší flexibilitu a sdílení know-how. Kromě toho těží z vysoké kvalifikace našich IT specialistů, výhodné geografické polohy center i kulturní blízkosti tamějších pracovníků,“ říká Hana Součková, marketingová ředitelka Ness Technologies v ČR. „Nové centrum v Jasy navazuje na úspěchy NESS KDC v Košicích. Tam se daří proměňovat talent a potenciál našich odborníků ve špičkové technologické služby, jako je třeba software na sledování podezřelých finančních transakcí, který používá 9 z 10 největších světových bank, novou generaci navigačních systémů nebo podporu call center,“ vysvětluje Součková.

Vývojové centrum NESS KDC (Košice Development Center) vzniklo v roce 2005 a v současné době v něm pracuje několik stovek specialistů, kteří vyvíjejí řešení pro zákazníky z Evropy, Spojených států i Asie. NESS KDC tu také vytvořil rozšířené vývojové centrum pro VIX Technologies, která patří mezi globální lídry softwarových řešení pro oblast dopravy. Dlouhodobá spolupráce s NESS KDC vznikla ze situace, kdy společnost VIX hledala odborníky s mezinárodním působením jako partnery pro svá vývojová centra po celém světě.

NESS KDC se pomocí vlastních projektů, jejichž cílem je příprava studentů na realitu práce v korporátním prostředí, podílí také na vzdělávání.

„Cílem projektu je umožnit studentům pohled na vývoj softwarového produktu z různých úhlů pohledu, tedy např. majitele, vývojáře, testera či uživatele. Dalším přínosem je propojení praxe s teorií a příležitost k přímému kontaktu studentů s odborníkem z reálného IT prostředí, který jim může pomoci lépe pochopit specifika prostředí businessu,“ říká Marek Antal, výkonný ředitel NESS KDC.

NESS KDC podporuje i nekomerční projekty, jedním z příkladů je aplikace „Košice 2013“, která slouží jako průvodce domácím i zahraničním turistům.

Exit mobile version