Nová verze Red Hat Enterprise Linux: lepší podpora hybridních cloudů

19. duben 2018 15:05 0 komentářů

Red Hat Enterprise Linux 7.5 přináší do hybridních prostředí konzistenci, zabezpečení na míru, spolupráci se systémy Windows a snižuje náklady spojené s ukládáním dat.

Red Hat, Inc. (NYSE: RHT), přední světový poskytovatel řešení založených na open source technologiích, oznámil všeobecnou dostupnost nejnovější verze přední linuxové platformy Red Hat Enterprise Linux 7.5. Nová verze přináší dokonalejší bezpečnost i mechanismy pro zajištění souladu s právními předpisy a nařízeními, nástroje umožňující snížit náklady spojené s ukládáním dat, větší použitelnost nebo pokročilou integraci s infrastrukturou založenou na Microsoft Windows – ať již v tradičním on-premise modelu nebo v cloudu Microsoft Azure. To vše činí z Red Hat Enterprise Linux 7.5 skvělý základ pro hybridní cloudová prostředí.

Podnikové informační architektury se stále více rozrůstají do různorodých prostředí, od tradičních hardwarových řešení až po privátní a veřejné cloudy. Firmy v této souvislosti často usilují o spojení dosavadní infrastruktury a aplikací s moderními digitálními technologiemi. Red Hat Enterprise Linux 7.5 může být efektivní odpovědí na tyto výzvy, protože zjednodušuje infrastrukturu, usnadňuje správu hybridních prostředí a snižuje související náklady.

Větší bezpečnost hybridních cloudů

Hybridní IT prostředí nabízí firmám nejen nové významné možnosti, ale může vytvářet také jedinečné bezpečnostní výzvy, protože IT týmy musí řešit bezpečnost na více „provozních“ úrovních. Aby bylo možné lépe vyhovět různým bezpečnostním potřebám v prostředí hybridního cloudu, je součástí Red Hat Enterprise Linux 7.5 i řada pokročilých prvků pro řízení bezpečnosti, které eliminují rizika, ale IT provoz nijak nekomplikují či neomezují.

Hlavní komponentou těchto nových mechanismů je automatizace bezpečnosti, za kterou stojí integrace protokolu OpenSCAP s automatizační technologií Red Hat Ansible Automation. Scénáře Ansible tak lze vytvářet přímo z OpenSCAP skenů a následně je využívat k rychlejším a konzistentnějším nápravám nežádoucích stavů v hybridních IT prostředích. Navíc novinky v technologii Network-Bound Disk Encryption podporující automatické dešifrování datových svazků zajišťují lepší ochranu citlivých dat napříč různými prostředími.

Výkonnější a efektivnější ukládání dat

Jak se podniky snaží rozšířit stávající investice do informačních technologií, aby jednak podpořili nasazení hybridního cloudu a jednak snížili režijní náklady, stává se důležitou součástí strategie optimalizace úložišť. Interní průzkumy Red Hat deklarují, že díky mechanismu virtual data optimizer (VDO) může Red Hat Enterprise Linux 7.5 snížit náklady spojené s ukládáním dat v cloudech i tradičních on premise prostředích až o 83 %. VDO využívá před uložením dat na disk deduplikaci i kompresi – výsledkem je nižší redundance dat i vyšší efektivita využití úložné kapacity.

Snadnější správa

Red Hat Enterprise Linux 7.5 přichází s vylepšenou řídící administrátorskou konzolí, díky které jsou komplexní správcovské úkony výrazně jednodušší. Přehledné webové rozraní i všechna vylepšení jsou navrženy tak, aby zjednodušovaly mnohé činnosti spojené se správou linuxových systémů, a to včetně nastavení sítí nebo úložišť. Nejnovější verze tak usnadní i výchovu nových linuxových správců, odborníků na technickou podporu a vývojářů.

Součástí Red Hat Enterprise Linux 7 jsou také nové funkce a integrační možnosti pro spolupráci s infrastrukturami založenými na systémech Windows. Jde například o dokonalejší správu a komunikaci (v případě platformy Windows Server), bezpečný přenos data v cloudech Microsoft Azure nebo o zvýšení výkonu v prostředích s komplexní architekturou Microsoft Active Directory. Nejnovější verze přední linuxové platformy tak může usnadnit přechod organizacím, které chtějí propojit škálovatelná a flexibilní prostředí využívající Red Hat Enterprise Linux 7.5 se stávajícími IT prvky založenými na technologiích Windows.

Linuxové kontejnery pro produkční prostředí

Klíčovým prvkem digitální transformace je v mnoha firmách technologie kontejnerů, respektive kontejnerizované aplikace a infrastruktura založená právě na kontejnerech. Platforma Red Hat Enterprise Linux 7.5 proto ještě více posiluje vůdčí roli společnosti Red Hat v oblasti kontejnerových technologiích vhodných pro produkční nasazení. Nová verze Red Hat Enterprise Linux přináší vylepšení bezpečnosti včetně přidání proaktivních technik a mechanismů pro zajištění souladu s právními předpisy a nařízeními. Řízení bezpečnosti i přístupů na úrovni hostitele se navíc dočkalo dalšího zjemnění.

Red Hat Enterprise Linux 7.5 se nyní může pochlubit i plnou podporou open source utility Buildah, která vývojářům pomáhá s vytvářením a úpravou obrazů linuxových kontejnerů, a to bez nutnosti využívat plnohodnotné běhové prostředí nebo procesů běžících na pozadí. Díky tomu mohou IT týmy vytvářet a nasazovat kontejnerizované aplikace rychleji a nepotřebují k tomu plnohodnotné kontejnerové prostředí. Výhodou tohoto přístupu je i vyšší bezpečnost, mimo jiné i díky menšímu počtu potenciálně zneužitelných prvků.

Architektura dle vlastního výběru

S cílem nabídnout zákazníkům maximální flexibilitu při výběru výpočetní architektury je platforma Red Hat Enterprise Linux 7.5 dostupná pro všechny podporované typy včetně x86, IBM Power, IBM z a 64bitových ARM procesorů. Nejnovější verze přináší i podporu jedno-hostitelské KVM virtualizace a formátu OCI (Open Container Initiative) do prostředí systémů IBM.

Všeobecná dostupnost

Pro zákazníky s aktivní subskripcí k platformě Red Hat Enterprise Linux je nejnovější Red Hat Enterprise Linux 7.5 k dispozici na zákaznickém portálu společnosti Red Hat.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Agilita a devops, přepracování a vyhoření

Pavel Houser , 12. červenec 2018 12:30

Michael Cote na The Register upozorňuje na častý problém: nové „agilní“ metody vývoje, všechny příst...

VíceRSS 

Zprávičky

Hackeři ukradli zdravotní záznamy 1,5 milionu Singapurců

ČTK , 20. červenec 2018 14:37

Cílem útoku bylo prý získat podrobné údaje o singapurském premiérovi a také o lécích, které užíval....

Více 0 komentářů

Ericsson je díky úsporám v mírném zisku

ČTK , 20. červenec 2018 11:36

Švédský podnik se v poslední době potýkal se slábnoucí poptávkou telekomunikačních operátorů....

Více 0 komentářů

Čip v občanském průkazu si zatím aktivovala třetina lidí

ČTK , 20. červenec 2018 08:00

Prostřednictvím Portálu občana lidé mají přístup např. k údajům o důchodu nebo si mohou pořídit výpi...

Více 0 komentářů

Kalendář

04. 08.

09. 08.
Black Hat USA 2018
09. 08.

12. 08.
DEF CON 26
06. 09.

07. 09.
Humusoft Technical Computing Camp 2018

Starší zprávičky

Red Hat Ansible Engine přináší další automatizaci cloudu

Pavel Houser , 19. červenec 2018 13:52

Nejnovější verze platformy Red Hat Ansible Engine 2.6 rozšiřuje automatizaci cloudů AWS, Google Clou...

Více 0 komentářů

Samsung chystá na příští rok telefon se sklopným displejem

ČTK , 19. červenec 2018 10:00

Displej půjde složit na polovinu jako peněženku. Ve složeném stavu je na přední straně přístroje men...

Více 0 komentářů

Internet Mall snížil ztrátu, tržby mu vzrostly na 7,2 miliardy Kč

ČTK , 18. červenec 2018 17:29

Internet Mall mj. investuje do distribučního centra v Jirnech u Prahy, které by mělo sloužit 7 střed...

Více 0 komentářů

Google dostal kvůli Androidu od EK rekordní pokutu 4,34 mld. eur (aktualizace)

ČTK , 18. červenec 2018 13:26

Google využil Android k upevnění dominantní pozice svého internetového vyhledávače, uvádí EK....

Více 0 komentářů