Nová verze Red Hat Enterprise Linux: lepší podpora hybridních cloudů

19. duben 2018 15:05 0 komentářů

Red Hat Enterprise Linux 7.5 přináší do hybridních prostředí konzistenci, zabezpečení na míru, spolupráci se systémy Windows a snižuje náklady spojené s ukládáním dat.

Red Hat, Inc. (NYSE: RHT), přední světový poskytovatel řešení založených na open source technologiích, oznámil všeobecnou dostupnost nejnovější verze přední linuxové platformy Red Hat Enterprise Linux 7.5. Nová verze přináší dokonalejší bezpečnost i mechanismy pro zajištění souladu s právními předpisy a nařízeními, nástroje umožňující snížit náklady spojené s ukládáním dat, větší použitelnost nebo pokročilou integraci s infrastrukturou založenou na Microsoft Windows – ať již v tradičním on-premise modelu nebo v cloudu Microsoft Azure. To vše činí z Red Hat Enterprise Linux 7.5 skvělý základ pro hybridní cloudová prostředí.

Podnikové informační architektury se stále více rozrůstají do různorodých prostředí, od tradičních hardwarových řešení až po privátní a veřejné cloudy. Firmy v této souvislosti často usilují o spojení dosavadní infrastruktury a aplikací s moderními digitálními technologiemi. Red Hat Enterprise Linux 7.5 může být efektivní odpovědí na tyto výzvy, protože zjednodušuje infrastrukturu, usnadňuje správu hybridních prostředí a snižuje související náklady.

Větší bezpečnost hybridních cloudů

Hybridní IT prostředí nabízí firmám nejen nové významné možnosti, ale může vytvářet také jedinečné bezpečnostní výzvy, protože IT týmy musí řešit bezpečnost na více „provozních“ úrovních. Aby bylo možné lépe vyhovět různým bezpečnostním potřebám v prostředí hybridního cloudu, je součástí Red Hat Enterprise Linux 7.5 i řada pokročilých prvků pro řízení bezpečnosti, které eliminují rizika, ale IT provoz nijak nekomplikují či neomezují.

Hlavní komponentou těchto nových mechanismů je automatizace bezpečnosti, za kterou stojí integrace protokolu OpenSCAP s automatizační technologií Red Hat Ansible Automation. Scénáře Ansible tak lze vytvářet přímo z OpenSCAP skenů a následně je využívat k rychlejším a konzistentnějším nápravám nežádoucích stavů v hybridních IT prostředích. Navíc novinky v technologii Network-Bound Disk Encryption podporující automatické dešifrování datových svazků zajišťují lepší ochranu citlivých dat napříč různými prostředími.

Výkonnější a efektivnější ukládání dat

Jak se podniky snaží rozšířit stávající investice do informačních technologií, aby jednak podpořili nasazení hybridního cloudu a jednak snížili režijní náklady, stává se důležitou součástí strategie optimalizace úložišť. Interní průzkumy Red Hat deklarují, že díky mechanismu virtual data optimizer (VDO) může Red Hat Enterprise Linux 7.5 snížit náklady spojené s ukládáním dat v cloudech i tradičních on premise prostředích až o 83 %. VDO využívá před uložením dat na disk deduplikaci i kompresi – výsledkem je nižší redundance dat i vyšší efektivita využití úložné kapacity.

Snadnější správa

Red Hat Enterprise Linux 7.5 přichází s vylepšenou řídící administrátorskou konzolí, díky které jsou komplexní správcovské úkony výrazně jednodušší. Přehledné webové rozraní i všechna vylepšení jsou navrženy tak, aby zjednodušovaly mnohé činnosti spojené se správou linuxových systémů, a to včetně nastavení sítí nebo úložišť. Nejnovější verze tak usnadní i výchovu nových linuxových správců, odborníků na technickou podporu a vývojářů.

Součástí Red Hat Enterprise Linux 7 jsou také nové funkce a integrační možnosti pro spolupráci s infrastrukturami založenými na systémech Windows. Jde například o dokonalejší správu a komunikaci (v případě platformy Windows Server), bezpečný přenos data v cloudech Microsoft Azure nebo o zvýšení výkonu v prostředích s komplexní architekturou Microsoft Active Directory. Nejnovější verze přední linuxové platformy tak může usnadnit přechod organizacím, které chtějí propojit škálovatelná a flexibilní prostředí využívající Red Hat Enterprise Linux 7.5 se stávajícími IT prvky založenými na technologiích Windows.

Linuxové kontejnery pro produkční prostředí

Klíčovým prvkem digitální transformace je v mnoha firmách technologie kontejnerů, respektive kontejnerizované aplikace a infrastruktura založená právě na kontejnerech. Platforma Red Hat Enterprise Linux 7.5 proto ještě více posiluje vůdčí roli společnosti Red Hat v oblasti kontejnerových technologiích vhodných pro produkční nasazení. Nová verze Red Hat Enterprise Linux přináší vylepšení bezpečnosti včetně přidání proaktivních technik a mechanismů pro zajištění souladu s právními předpisy a nařízeními. Řízení bezpečnosti i přístupů na úrovni hostitele se navíc dočkalo dalšího zjemnění.

Red Hat Enterprise Linux 7.5 se nyní může pochlubit i plnou podporou open source utility Buildah, která vývojářům pomáhá s vytvářením a úpravou obrazů linuxových kontejnerů, a to bez nutnosti využívat plnohodnotné běhové prostředí nebo procesů běžících na pozadí. Díky tomu mohou IT týmy vytvářet a nasazovat kontejnerizované aplikace rychleji a nepotřebují k tomu plnohodnotné kontejnerové prostředí. Výhodou tohoto přístupu je i vyšší bezpečnost, mimo jiné i díky menšímu počtu potenciálně zneužitelných prvků.

Architektura dle vlastního výběru

S cílem nabídnout zákazníkům maximální flexibilitu při výběru výpočetní architektury je platforma Red Hat Enterprise Linux 7.5 dostupná pro všechny podporované typy včetně x86, IBM Power, IBM z a 64bitových ARM procesorů. Nejnovější verze přináší i podporu jedno-hostitelské KVM virtualizace a formátu OCI (Open Container Initiative) do prostředí systémů IBM.

Všeobecná dostupnost

Pro zákazníky s aktivní subskripcí k platformě Red Hat Enterprise Linux je nejnovější Red Hat Enterprise Linux 7.5 k dispozici na zákaznickém portálu společnosti Red Hat.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Když obrázek není tím, čím se zdá být

Pavel Houser , 10. listopad 2018 06:30

Problematika falešných zpráva je dnes módní záležitostí. Následující výzkum se zaměřuje na jeden spe...

VíceRSS 

Zprávičky

Novým generálním ředitelem Autocontu je bývalý šéf Oracle Sameš

ČTK , 15. listopad 2018 12:44

Autocont se zaměřuje na poskytování komplexních IT řešení a služeb pro firmy a státní správu....

Více 0 komentářů

Lagardeová: Centrální banky by měly vydávat digitální měny

ČTK , 15. listopad 2018 08:00

Některé centrální banky, včetně švédské, kanadské a čínské, již uvažují o emisích digitálních měn ve...

Více 0 komentářů

Rostly ceny smartphonů, počítačů i tiskáren

Pavel Houser , 14. listopad 2018 11:53

Trh s technickým spotřebním zbožím zaznamenal podle statistik GfK v České republice ve 3. čtvrtletí ...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Zisk Foxconnu ve čtvrtletí stoupl o 18 %

ČTK , 14. listopad 2018 10:22

Apple varoval, že jeho předvánoční tržby budou horší, dodavatelům součástek Applu také hrozí slabší ...

Více 0 komentářů

Macronova dohoda o zabezpečení kyberprostoru nemá podporu velmocí

ČTK , 14. listopad 2018 09:00

MIT: Bylo by lepší začít s užším projektem ve snaze zakázat kyberútoky na klíčovou infrastrukturu....

Více 0 komentářů

Vodafone se v pololetí kvůli odpisům a Indii propadl do ztráty

ČTK , 14. listopad 2018 08:00

Akcie firmy od začátku letošního roku klesly zhruba o 39 procent. ...

Více 0 komentářů

EY představila prototyp blockchainu pro privátní transakce v platformě Ethereum

Pavel Houser , 13. listopad 2018 10:41

Společnosti budou moci bezpečně provádět transakce díky sadě nástrojů a služeb EY Ops Chain Public E...

Více 0 komentářů