Panasonic upevňuje pozici v oblasti výroby odolné mobilní výpočetní techniky

Panasonic rozšiřuje svůj majoritní podíl na trhu odolných notebooků, zaznamenal meziroční růst 176 % na trhu odolných handheldových zařízení.

Z nejnovějšího tržního průzkumu společnosti VDC Research vyplynulo, že společnost Panasonic, jako výrobce odolné mobilní výpočetní techniky, upevnila svou pozici evropského lídra. Díky své řadě Panasonic Toughbook společnost posílila své významné postavení na evropském trhu odolných notebooků, přičemž v roce 2016 činil podíl příjmů plynoucích z prodeje 67 %. Řada tabletů Panasonic Toughpad zase s 56 % podílem příjmů plynoucích z prodejů i nadále vévodil trhu s odolnými tablety. K akceleraci meziročního růstu ve výši 176 % pomohla i expanze společnosti na trh odolných handheldových zařízení.

„I navzdory propadu širšího tržního segmentu firemních notebooků se odolným notebookům stále daří. Tato zařízení jsou totiž i nadále důležitým nástrojem mnoha mobilních pracovníků, kteří potřebují k zadávání údajů klávesnici,“ říká Jan Šplíchal, marketingový manažer Computer Product Solutions Europe. „Naše rozhodnutí modernizovat a revitalizovat nejúspěšnější modely odolných notebooků a zároveň na trh uvést nová odpojitelná odolná zařízení typu 2 v 1 nám umožnila ukrojit v našem segmentu ještě větší kus koláče.“

Svěží novinka na trhu

Společnost Panasonic v posledních 12 měsících revitalizovala svůj nejprodávanější poloodolný notebook Toughbook CF-54, u kterého došlo ke zvýšení výkonu a zároveň ke snížení spotřeby. Také představila dva nové notebooky typu 2 v 1, ve kterých mají mobilní pracovníci k dispozici to nejlepší z obou světů – tablet a notebook v jednom. Podle nejnovějších poznatků analytické skupiny IDC Europe nejnovější odolná zařízení typu 2 v 1 od společnosti Panasonic reagují na poptávku evropských firem, které chtějí hybridní mobilní zařízení s 12-13,3″ displeji.

Plně odolná zařízení typu 2 v 1

Toughbook CF-33 je plně odolné zařízení typu 2 v 1 s 12″ displejem, dvojitou baterií s možností výměny za provozu, odpojitelnou klávesnicí a rozsáhlými možnostmi konfigurace, které přinášejí bezkonkurenční flexibilitu a výkon pro firemní mobilní výpočetní aplikace. Toto zařízení najde uplatnění například u terénních pracovníků, pracovníků servisu a údržby v technických službách a telekomunikacích, a pak také u vládních orgánů, v obraně, u policie a záchranných složek.

Poloodolná zařízení typu 2 v 1

První poloodolný odpojitelný notebook typu 2 v 1 od společnosti Panasonic nabízí funkce tabletu i notebooku v lehkém, ale odolném firemním provedení. Notebook Panasonic Toughpad FZ-Q2 typu 2 v 1 disponuje 12,5″ displejem pro snadné zobrazování a celou řadou portů pro firemní využití, které jsou kompatibilní s moderními i staršími firemními systémy. Díky flexibilnímu provedení je možné zařízení používat s připojenou klávesnicí nebo samostatně jako tablet, a proto si většina mobilních pracovníků přijde na své. Může se jednat například o manažery produktových řad, instalatéry a mechaniky ve výrobě, techniky pracující v terénu a telekomunikační techniky, případně prodejní personál, který přichází do styku se zákazníky.

Přední poskytovatel odolných tabletů

Na trhu odolných tabletů společnost i nadále udržovala vedoucí pozici s 56% podílem příjmů plynoucích z prodeje, což je asi 8x větší číslo než u nejbližší konkurence. Kromě revitalizace odolné řady předních 7″ a 10″ tabletů se systémy Windows a Android došlo také k uvedení řešení AMTS (Automotive Mobile Test Solution). Jedná se o odolné mobilní zařízení navržené ve spolupráci s jednou z předních světových automobilek, které slouží pro testování přímo na lince.

Zaměření na růst v oblasti handheldových zařízení

Své ovoce nese i zaměření společnosti Panasonic na evropský trh s odolným handheldovými zařízeními. Na tento trh putuje asi třetina stávající produktové řady a společnost Panasonic zažila v tomto segmentu meziroční růst ve výši 176 %. Je to dáno zejména tím, že handheldové tablety Panasonic Toughpad FZ-F1 a FZ-N1 a jim podobná zařízení si díky unikátní šikmé čtečce čárových kódů (chrání před poškozením z opakovaného namáhání a zlepšuje produktivitu uživatelů) pomalu vydobývají respekt v odvětvích, jako je například přeprava a logistika nebo maloobchod a výroba.

„V roce 2016 měla společnost Panasonic v oblasti EMEA více než 67% tržní podíl na poli odolných notebooků a více než 56% tržní podíl na poli odolných tabletů. I nadále tedy nastavuje laťku konkurenci,“ řekl David Krebs, EVP ve společnost Enterprise Mobility a AIDC ve společnosti VDC Research. „Tím, že společnost představila dva světové primáty v jediném plně odolném notebooku Panasonic a rozšířila portfolio svých odolných handheldových zařízení, se navíc dostala do pozice, kdy přináší jedny z nejinovativnějších produktů na poli odolné výpočetní techniky.“

Exit mobile version