SAP analyzoval přijetí mobilních technologií na podnikové úrovni

Společnost SAP zveřejnila výsledky své studie, která srovnává přijetí mobilních technologií v podnicích napříč jednotlivými průmyslovými odvětvími. Analýza také zkoumá osvědčené postupy (best practises) při zavádění mobilních technologií a jejich dopad na výkonnost firmy. Společnosti s kvalitními osvědčenými postupy a jasnou strategií v oblasti mobility dokázaly až zdvojnásobit provozní marže a oproti konkurenci měly až třikrát vyšší tržby.
Standardy firem pro mobilní technologie byly hodnoceny ve 4 kategoriích: strategie pro mobilní technologie, tvorba mobilních aplikací, řízení mobilních zařízení a nasazení/využití mobilních aplikací. Firemní standardy pro každou z těchto 4 oblastí pak byly posuzovány na pětibodové škále. Ukázalo se, že pro nejúspěšnější firmy platil následující soubor charakteristik.

Nejúspěšnější společnosti z průzkumu uvádějí, že mobilní přístup zaměstnanců k podnikovým aplikacím výrazně zvyšuje jejich produktivitu. Obecně z průzkumu vyplynulo, že firmy nejlépe zvládají řízení mobilních aplikací, naopak nejvíce problémů se vyskytuje s vývojem obecné mobilní strategie. V průměrné firmě využívá mobilních technologií k pracovním účelům 32 % zaměstnanců. V 97 % zkoumaných firem řídí IT oddělení mobilní zařízení centrálně. Nejúspěšnější společnosti zaznamenaly ve srovnání s ostatními 29% pokles nákladů na IT.

„Výhody mobilních technologií jsou dobře známé, ale naše srovnání ukazuje, že jejich přijetí v podnikovém prostředí je teprve v úvodní fázi,“ uvedl Nick Brown, senior viceprezident divize Mobile Strategy and Market Development ve společnosti SAP. „Úspěšné nasazení mobilních technologií vyžaduje jasnou strategii a komplexní platformu. Společnost SAP takovou platformu nabízí. Předpokládáme, že do roku 2015 pro naši platformu vytvoří miliony vývojářů tisíce aplikací, které bude používat více než miliarda lidí.“

Studie byla provedena mezi více než 300 zákazníky společnosti SAP. Jednalo se o organizace všech velikostí z různých odvětví (bankovnictví, high tech, služby, vládní sektor, telekomunikace, provozovatelé rozvodných sítí, výrobci spotřebního zboží).

Exit mobile version