Sophos představil komplexní ochranu koncových uživatelů

Společnost Sophos oznámila nové verze svých klíčových produktů, které naplňují její vizi o podobě další generace ochrany koncových uživatelů. Novinky jsou zaměřené na poskytnutí bezprecedentní ochrany proti malware i pokročilým hrozbám.

Další generace ochrany koncových uživatelů proto zahrnuje integraci inovativních technologií značky Sophos z oblasti koncových bodů, mobilních zařízení i šifrování.

Ačkoli dříve byly desktopové antiviry dostatečným prostředkem ochrany koncových bodů, v současnosti vyžaduje vytvoření bezpečného výpočetního prostředí schopného odolat dnešním kybernetickým hrozbám komplexnější přístup. Uživatelé navíc nyní pro přístup k podnikovým informacím včetně jejich ukládání a přenosu používají širokou škálu mobilních zařízení. Cílem společnosti Sophos je zajistit ucelenou ochranu v reálném čase, a to bez ohledu na to, kde se uživatelé nachází. Tento přístup firmám usnadňuje prosazení bezpečnostních politik napříč všemi zařízeními i platformami.

Pokročilá ochrana koncového bodu

Novinkou v produktové řadě zaměřené na ochranu koncových bodů je komponenta Malicious Traffic Detection odhalující komunikaci mezi koncovým bodem a servery útočníka. Tento způsob ochrany je založen na technologiích, které společnost Sophos využívá ve svém firewallu nové generace. Komponenta MTD automaticky identifikuje problematický software a ukončí ho s cílem zabránit možnému poškození nebo ztrátě dat.

Společnost Sophos uvedla také aktualizovanou architekturu agenta pro koncový bod, kterou využívá nový System Protector. Tato služba funguje jako „mozek“. Sbírá a analyzuje informace získané bezpečnostními komponentami, kam vedle Malicious Traffic Detection patří například i runtime ochrana s technologií HIPS (systém pro prevenci průniku v hostitelských prostředích). Díky tomuto komplexnímu pohledu na aktivity napříč komponentami může Sophos System Protector odhalit vzájemné souvislosti a využít je k identifikaci hrozeb, které osamocené bezpečnostní komponenty nechají bez povšimnutí. Podniky tak získají lepší ochranu před stále běžnějšími pokročilými hrozbami i možnost snížení dopadů na produktivitu způsobených falešně pozitivními identifikacemi a varováními, které vyžadují manuální prověření.

Ochrana dat pomocí šifrování naprosto všude

Jako součást své vize o podobě další generace ochrany koncových uživatelů uvedla společnost Sophos také nové verze řešení SafeGuard Encryption a Mobile Encryption, které zvyšují schopnost firem bezpečně pracovat se šifrovanými daty, včetně vytváření, editace a přístupu, a to vše z libovolného zařízení.

Řešení SafeGuard Encryption 7 zajišťuje ochranu dat napříč různými platformami a zařízeními. Nezáleží tedy na tom, zda se data nachází na notebooku či mobilním zařízení, případně zda jsou sdílena v cloudu nebo síti. Safeguard Encryption je navržený tak, aby byl v souladu s pracovními postupy a procesy jednotlivých organizací bez negativního dopadu na produktivitu. Spolu s vylepšenou správou šifrovacích služeb Microsoft BitLocker a Apple FileVault nabízí SafeGuard bezkonkurenční výkon, kompatibilitu i ochranu.

SafeGuard Encryption je také integrovaný s řešením Sophos Mobile Encryption 3. Uživatelé tak mohou na svých mobilních zařízeních vytvářet i upravovat šifrované dokumenty a přímo z mobilní aplikace spravovat více bezpečnostních klíčů. Díky této integraci mohou zaměstnanci snadněji spolupracovat a bezpečně sdílet soubory, a udržet si tak vysokou míru produktivity – bez ohledu na to, z jakého místa pracují.

Exit mobile version