Společnost HP Inc. představuje stylový nejtenčí a nejlehčí notebook pro moderní profesionály

06. leden 2016 07:00 0 komentářů

Společnost HP dnes splnila svůj slib malé revoluce ve světě PC a přiblížila prémiový spotřebitelský design sféře profesionálních laptopů. Výsledkem je model HP EliteBook Folio, nejtenčí a nejlehčí notebook, který společnost HP kdy vyrobila. Je o 21 procent tenčí a o 15 procent lehčí než oceňovaný HP EliteBook 1020 a jde o vůbec nejtenčí business notebook všech dob: je tenký pouze 12,4 mm – což je méně než baterie typu AA – a s váhou nižší než jeden kilogram.

„To, že někdo používá k práci PC, ještě neznamená, že se musí vzdát touhy po elegantním, útlém a lehkém pracovním nástroji,“ říká Benoit Bonnafy, viceprezident divize Business Personal Systems EMEA ve společnosti HP. „I proto jsme navrhli HP EliteBook Folio – nejtenčí a nejlehčí notebook business třídy , jenž nabízí to nejlepší z obou světů: prémiový design, který spotřebitelé vyžadují, silné zabezpečení na business úrovni a zároveň možnosti profesionální správy.”

Nová úroveň prémiového designu a výkonu

EliteBook Folio je notebook s úhlopříčkou 12,5 palce (31,75 cm), který se vyznačuje skvělým řemeslným zpracováním s aluminiovým šasi opracovaným diamantovým CNC strojem. Výsledkem je velice tenký design, který je zároveň velice odolný. Stejně jako celá rodina zařízení Elite je i EliteBook Folio navržen tak, aby prošel testy MILD-STD, ve kterých podstoupil celkem 120 000 hodin testování.

Dnešní moderní člověk pracuje během dne na různých místech, takže zorný úhel 145 stupňů, jaký nabízejí tradiční notebooky, může být z hlediska produktivity značně restriktivní. I proto EliteBook Folio nabízí kloub s rotací 180 stupňů, díky čemuž lze notebook plně rozevřít. Uživatelé tím dostanou větší flexibilitu a schopnost snadno sdílet obsah a lépe tak spolupracovat s lidmi kolem sebe. Počítač je vybaven plnohodnotnou klávesnicí HP Premium Keyboard, clickpadem podporujícím ovládání gesty z Windows 10 a dvěma porty USB-C™ se standardem Thunderbolt™ 3. Volitelný HP USB-C™ Travel Dock umožňuje zbavit se kabelů.

Bezrámečkový skleněný displej modelu EliteBook Folio je možné objednat ve volitelné variantě s rozlišením Ultra HD (UHD) 4 s neuvěřitelně detailním propracováním umožněným úžasnou hustotou 352 pixelů na palec. UHD panel dokáže zobrazit 95 procent z Adobe RGB škály, díky čemuž jsou obrázky a fotografie podstatně živější a realističtější.

Pro ty, kdo vyžadují celodenní produktivitu a výkon, se společnost HP spojila během vývoje EliteBook Pro s Microsoftem a Intelem, aby optimalizovali výkon a životnost baterie. Počítač je vybaven operačním systémem Windows 10 Pro a je postaven na šesté generaci procesoru Intel® Core™ M vPro™ , , optimalizovaném pro vysoký výkon a efektivitu. To dodává EliteBooku Folio ideální kombinaci krásného vzhledu, výkonu, provozu bez ventilátoru a až 10 hodin životnosti baterie . Design a materiály počítače umožnily maximalizovat prostor pro baterii HP Long Life, která byla postavena tak, aby vydržela přes tři roky .

Postaveno pro spojení s ostatními

Lidé dnes stále častěji používají laptopy k tomu, aby se spojovali s kolegy, přáteli a rodinou. Používání notebooků k telefonickým hovorům a videokonferencím ale stále nebylo bezproblémové. A proto HP vytvořila první notebook, který je výslovně určen pro spolupráci .

Společnost HP ve spolupráci s akustickými inženýry od Bang & Olufsen vyladila audio výkon pro co nejpřesnější zvuk pro osobní i pracovní využití. Kvalita komponent a důraz na prostorové řešení notebooku umožnily dosáhnout čtyřicetiprocentního nárůstu hlasitosti oproti předchozím HP zařízením, díky čemuž lze Folio použít jako skupinový reproduktor. Čtyři reproduktory počítače jsou optimalizovány pro lidské slovo, ovšem stejně tak skvěle fungují při poslechu hudby nebo při sledování videa.

Přepínání mezi okny k ukončení nebo ztlumení hovoru již není potřeba díky novým specializovaným klávesám, které umožňují snadněji spravovat hovory; speciální klávesa pro kalendář pak umožňuje přejít do kalendáře přímo namísto cesty přes plochu.

Kompletní rodina prémiových zařízení pro business

Jako součást komplexní řady prémiových desktopů a notebooků Elite, doplněných o nedávno představený Elite x2, představila dnes HP nejtenčí 14palcový (35,56 cm) notebook třídy business – HP EliteBook 1040 G3 a novou řadu HP EliteBook 800 G3 – novou generaci úspěšných notebooků třídy business. Aby bylo dosaženo útlých rozměrů a nízké hmotnosti, používá EliteBook 1040 stejné hliníkové šasi jako nový EliteBook Folio. HP aplikuje prémiový design i inovace na řadu EliteBook 800, které nové tělo z hořčíku a hliníku dodává útlejší, lehčí a odolnější design.

EliteBook 1040 a EliteBook 800 jsou vybaveny Windows 10 Pro, šestou generací procesoru Intel® Core™ vPro™4, PCIe Gen3 SSD a RAM paměťí DDR4. Všechna zařízení jsou vybavena audio systémem Bang & Olufsen, speciálním softwarem HP pro redukci šumu a reproduktorem HP Clear Sound Amp pro snadnou spolupráci s aplikacemi jako Skype for Business. Řada EliteBook 800 je dostupná v provedení 12,5, 14,0 nebo 15,6 palců s HD, FHD, QHD nebo UHD displejem ; EliteBook 1040 nabízí volbu displeje FHD nebo QHD .

Pro zákazníky, kteří vyžadují dodatečný zdroj energie, zavádí HP novou volitelnou HP Notebook Power Bank pro řady HP Pro a Elite. Ta dokáže zároveň nabíjet notebook HP a jedno mobilní zařízení, například chytrý telefon nebo tablet. HP nabízí i několik volitelných prémiových doplňků, včetně zcela nových kabelů a několika dokovacích stanic jako HP UltraSlim Docking Station a cestovních doků.

Prémiové zabezpečení a možnost správy

IT už nemusí dělat kompromisy ve funkčnosti nebo ohrožovat firemní prostředí riziky. Nové notebooky, desktopy i tablety rodiny HP Elite, včetně nového EliteBook Folio, jsou zařízení, která jsou výrazně bezpečnější a lze je spravovat lépe než zařízení předchozích generací. Byla navržena tak, že jistě potěší odborníky na IT, kteří mají za úkol spravovat a zabezpečit zařízení firmy. Nabízejí totiž integrovaná řešení HP Client Security Software Suite, certifikované TPM, vyšší ochranu na úrovni BIOSu s HP Sure Start a dynamickou ochranou , plus je možné přidat dokonalejší čtečku otisků prstů .

Pro lepší správu zařízení nabízí HP i další volitelné nástroje jako HP Touchpoint Manager , HP Image Assistant nebo volitelný procesor Intel® Core™ vPro™, díky kterému může IT vzdáleně spravovat zařízení po kabelových i bezdrátových sítích. HP Touchpoint Manager je nyní vybaven softwarovým inventářem a instalací, patch managementem a podporou pro BYOD zařízení, což rozšiřuje schopnost IT administrátorů zabezpečit a optimalizovat zařízení z jediného ovládacího panelu. A nový HP Image Assistant je vůbec prvním diagnostickým nástrojem pro komerční PC se samoobslužným ovládacím panelem, který pomůže firmám snížit náklady na IT a ochránit citlivá data.

Cena a dostupnost

• HP EliteBook Folio bude v regionu EMEA dostupný od března, s cenou od €999 • HP EliteBook 1040 G3 bude dostupný v regionu lednu s cenou od €899 • Řada HP EliteBook G3 bude v regionu EMEA dostupná od ledna s cenou od €799 • Informace o cenách HP USB Travel Doku, HP USB-C Travel Doku a HP Notebook Power Bank budou upřesněny.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Microsoft a GitHub

Pavel Houser , 13. červen 2018 13:30
Pavel Houser

Transakce v hodnotě 7,5 miliardy dolarů je dost velká i na poměry Microsoftu, takže se prodejem GitH...

VíceRSS 

Zprávičky

E-shopy českých řetězců: Lidl, Globus, DM drogerie

ČTK , 19. červen 2018 16:32

Loni stouply tržby českých e-shopů o 18 % na 115 miliard Kč. On-line nakupuje potraviny již 26 % Čec...

Více 0 komentářů

Virtuální realita přinese revoluci srovnatelnou s robotizací

Pavel Houser , 19. červen 2018 11:23

Firmy budou na změny související se zaváděním virtuální reality reagovat další centralizací procesů....

Více 0 komentářů

Digital Broadcasting rozšířila síť DVB-T2 na 85 % populace

ČTK , 19. červen 2018 08:00

Digital Broadcasting začal přechodovou síť budovat loni v červenci v Praze....

Více 0 komentářů

Kalendář

17. 06.

21. 06.
Cyber Week 2018
19. 06.

22. 06.
Automatica 2018
23. 06.

24. 06.
Maker Faire Prague 2018

Starší zprávičky

Manažeři France Télécom půjdou před soud kvůli sebevraždám

ČTK , 18. červen 2018 12:47

Vlna sebevražd ve France Télécom (dnes Orange) začala v roce 2008 a vyžádala si desítky životů. ...

Více 0 komentářů

Zranitelnosti chytrých aut pod lupou

Pavel Houser , 18. červen 2018 12:43

Nástroje podvodníků se zaměřují především na extendery, které poskytují přístup k uzavřeným funkcím ...

Více 0 komentářů

Foxconn otevře severoamerické ústředí ve Wisconsinu

ČTK , 18. červen 2018 00:00

Foxconn již loni oznámil, že ve Wisconsinu investuje 10 miliard dolarů do výstavby továrny na LCD....

Více 0 komentářů

Češi obměňují počítač za šest let, dvakrát déle než vyspělý svět

ČTK , 16. červen 2018 08:00

Výpočetní techniku si na leasing v tuzemsku pořizuje 23 % firem, ve vyspělých zemích jsou to až 3/4 ...

Více 3 komentářů