Veeam dosáhl dvojciferného růstu zakázek již 39. čtvrtletí v řadě

25. duben 2018 13:07 0 komentářů

Rychlejší přechod na platformu Veeam Hyper-Availability ze strany nových i stávajících zákazníků, od jejího spuštění bylo zaznamenáno více než 150 000 stažení verze Veeam Availability Suite Update 3.

Společnost Veeam® Software, inovativní poskytovatel řešení dostupnosti pro velké podniky (Availability for the Always-On Enterprise™), dnes oznámila výsledky za 1. čtvrtletí 2018. Veeam zaznamenal zvýšení celkového objemu zakázek o 21 %, přičemž se jedná o již 39. čtvrtletí v řadě, kdy bylo dosaženo rekordního růstu zakázek. Díky rozšíření své zákaznické základny o dalších 12 000 subjektů na současných 294 000 zákazníků a 58% meziročnímu růstu objednávek od těchto podniků má Veeam nakročeno ke splnění svého cíle stát se v roce 2018 společností, jejíž hodnota překročí miliardu dolarů.

„Naší vizí je být nejdůvěryhodnějším poskytovatelem řešení pro inteligentní správu dat a pomáhat tak podnikům splnit očekávání dnešního světa, který vyžaduje tzv. hyper dostupnost dat (Hyper-Availability),“ prohlásil Peter McKay, jeden z výkonných ředitelů a prezident společnosti Veeam. „Dnes díky nejucelenější platformě pro zabezpečení jakýchkoliv dat a jakékoliv aplikace na jakémkoliv cloudu pomáháme téměř 300 000 zákazníkům na jejich cestě ze starého světa pravidelného zálohování a strastiplné obnovy dat do nového světa samoučících se dat fungujících v inteligentně automatizovaném systému, který pokrývá celý rozsáhlý podnikový komplex, tzv. hyper-extended enterprise.“

„Tento závazek vůči našim zákazníkům je motorem na cestě ke splnění našeho cíle pro rok 2018, kterým je dosažení celkového objemu zakázek ve výši jedné miliardy dolarů,“ řekl dále McKay. „Abychom naplnili svou vizi a růstové cíle, realizovali jsme významné investice do inženýrských a vývojářských týmů, posílili marketing a investice do povědomí o značce, přidali dodatečné programy a podpůrné iniciativy k programům svých partnerů, rozšířili alianční partnerství a produktové nabídky a zesílili zaměření na velké podniky. Zaznamenali jsme výborné výsledky ve všech geografických regionech, kdy všechny v 1. čtvrtletí zaznamenaly dvojciferný meziroční nárůst celkových objednávek. Máme za sebou skvělý začátek na cestě za dalším rekordním rokem a mám plnou důvěru v to, že pokračující dynamika našeho rozvoje, výkonné vedení a naše jedinečná platforma Hyper-Availability nám umožní stát se letos další softwarovou společností, jejíž hodnota překročí jednu miliardu dolarů.“

Hlavní úspěchy a události v 1. čtvrtletí roku 2018

Noví i stávající zákazníci společnosti Veeam zrychlili přechod na platformu Veeam Hyper-Availability Platform – klíčovou součást komplexního řešení společnosti Veeam pro zabezpečení a správu dat s integrovanou správou agentů, která společnosti Veeam umožňuje ochránit jakoukoliv aplikaci a jakákoliv data na jakémkoliv cloudu. Od uvedení produktu na trh v prosinci 2017 bylo zaznamenáno více než 150 000 stažení nejnovější verze Veeam Availability Suite 9.5 Update 3.

Společnost Veeam má aktuálně 294 000 zákazníků, což představuje více než 16,3 milionů virtuálních strojů chráněných pomocí řešení dostupnosti Veeam, a v průměru každý měsíc získává 4 000 nových klientů. Mezi nové zákazníky společnosti Veeam patří společnosti Pernod Ricard Hong Kong Limited, ING Belgium, SKY Italia, Landmark Information Group, Equinix, Unipres Mexicana, HireRight, Ameritas, Termomecanica a Follett LLC.

Strategické aliance společnosti Veeam nabírají stále více na síle, což dokládá i meziroční trojciferný nárůst celkového objemu zakázek pocházejících z partnerství v aliancích. Počet společných příležitostí společností Veeam a HPE meziročně vzrostl o 148 %, k čemuž přispělo připojení společnosti Veeam k HPE Complete Programu, který zákazníkům umožňuje kupovat kompletní řešení HPE a Veeamu přímo od společnosti HPE a jejích prodejců. Poté, co společnost Cisco zařadila Veeam na svůj globální ceník, vzrostl objem obchodů obou společností v 1. čtvrtletí 2018 mezičtvrtletně o 299 %. Společnost Veeam byla rovněž zařazena na globální ceník NetApp Global Price List, který dále posílí její postavení na trhu podnikových zákazníků. Nové úložiště Veeam Universal Storage API zjednodušuje proces integrace úložiště s Veeam Hyper-Availability Platform.

V důsledku toho mohou být rychleji integrováni vybraní alianční partneři společnosti Veeam, jako byla např. nedávná spolupráce s Pure Storage a INFINIDAT, což přináší více výhod více zákazníkům v kratším čase a zvyšuje výnosy z jejich investic do IT.

Program poskytovatelů cloudu a služeb Veeam Cloud & Service Provider (VCSP) si s ročním nárůstem ve výši 38 % i nadále udržuje svou růstovou trajektorii. Počet virtuálních strojů chráněných pomocí řešení od společnosti Veeam se meziročně zvýšil o 36 %, což odráží zvýšenou důvěru v to, že Veeam je nejlepší multicloudovou platformou pro inteligentní správu dat. Společnost Veeam i nadále těží z růstu trhu a nyní má již více než 3 200 partnerů poskytujících služby typu BaaS a DRaaS pomocí Veeam Cloud Connect.

Koupí společnosti N2WS, která je předním poskytovatelem podnikového řešení nativního cloudového zálohování a zotavení po havárii pro Amazon Web Services (AWS), realizoval Veeam svou první akvizici za 10 let; jednalo se o čistě finanční transakci. Tato akvizice posiluje postavení Veeamu jako vedoucí firmy v oblasti zajištění libovolných aplikací a dat v jakémkoliv cloudu a její schopnost nabídnout ochranu i v prostředí AWS. Vysokého růstu a zvýšeného podílu na celkovém objemu zakázek bylo dosaženo u subskripcí produktů. Prodeje předplatného u produktu Veeam Backup pro Microsoft Office 365 v 1. čtvrtletí meziročně vzrostly o více než 3 000 %. Více než 29 000 organizací, což představuje 2,7 milionů poštovních schránek Microsoft Office 365, si již stáhlo produkt Veeam Backup pro Microsoft Office 365, aby ochránily svá data. Verze Veeam Availability Suite version 9.5 Update 3 umožňuje, aby řešení Veeam Backup & Replication nainstalovalo a spravovalo Veeam Agenta pro Microsoft Windows a Veeam Agenta pro Linux (Veeam Agenti) za účelem ochrany fyzických, nevirtualizovaných serverů a koncových bodů, jakož i jakýchkoliv veřejných cloudových úloh. Objem prodeje předplatného těchto Agentů se meziročně zvýšil o více než 1 000 %.

Společnost Veeam má po celém světě více než 3 200 zaměstnanců, a i nadále posiluje tým svých talentů, včetně rozšiřování interních pozic v rámci společnosti. Na pozici ředitele týmu produktové strategie Veeamu nastoupil Jason Buffington, hlavní analytik společnosti ESG. Buffington bude prezentovat hlavní vize a strategie společnosti Veeam na klíčových akcích v odvětví a navazovat a udržovat vztahy s vedoucími pracovníky strategických podnikových klientů. Buffington je jedním z lídrů a inovátorů v oblasti ochrany dat již téměř 30 let, přičemž jeho zájem se soustředí na ochranu, zachování, správu a dostupnost dat. Do funkce finančního ředitele společnosti Veeam byl povýšen Ken MacAskill, který do společnosti nastoupil v roce 2017 na pozici vedoucího týmu GTM operací. MacAskill působil na pozici finančního ředitele různých finančních organizací po dobu 20 let a disponuje rozsáhlými zkušenostmi v oblasti spolupráce s rychle rostoucími firmami využívajícími rizikový kapitál.

Byla zahájena registrace na významnou konferenci VeeamON 2018 zaměřenou na inteligentní správu dat, která se koná 14. – 16. května 2018 v Chicagu, ve státě Illinois. Konference VeeamON 2017 v louisianském New Orleans se zúčastnilo téměř 10 000 zákazníků a po celém světě se konají regionální VeeamON Fóra.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Když obrázek není tím, čím se zdá být

Pavel Houser , 10. listopad 2018 06:30

Problematika falešných zpráva je dnes módní záležitostí. Následující výzkum se zaměřuje na jeden spe...

VíceRSS 

Zprávičky

Novým generálním ředitelem Autocontu je bývalý šéf Oracle Sameš

ČTK , 15. listopad 2018 12:44

Autocont se zaměřuje na poskytování komplexních IT řešení a služeb pro firmy a státní správu....

Více 0 komentářů

Lagardeová: Centrální banky by měly vydávat digitální měny

ČTK , 15. listopad 2018 08:00

Některé centrální banky, včetně švédské, kanadské a čínské, již uvažují o emisích digitálních měn ve...

Více 0 komentářů

Rostly ceny smartphonů, počítačů i tiskáren

Pavel Houser , 14. listopad 2018 11:53

Trh s technickým spotřebním zbožím zaznamenal podle statistik GfK v České republice ve 3. čtvrtletí ...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Zisk Foxconnu ve čtvrtletí stoupl o 18 %

ČTK , 14. listopad 2018 10:22

Apple varoval, že jeho předvánoční tržby budou horší, dodavatelům součástek Applu také hrozí slabší ...

Více 0 komentářů

Macronova dohoda o zabezpečení kyberprostoru nemá podporu velmocí

ČTK , 14. listopad 2018 09:00

MIT: Bylo by lepší začít s užším projektem ve snaze zakázat kyberútoky na klíčovou infrastrukturu....

Více 0 komentářů

Vodafone se v pololetí kvůli odpisům a Indii propadl do ztráty

ČTK , 14. listopad 2018 08:00

Akcie firmy od začátku letošního roku klesly zhruba o 39 procent. ...

Více 0 komentářů

EY představila prototyp blockchainu pro privátní transakce v platformě Ethereum

Pavel Houser , 13. listopad 2018 10:41

Společnosti budou moci bezpečně provádět transakce díky sadě nástrojů a služeb EY Ops Chain Public E...

Více 0 komentářů