Veeam dosáhl za rok 2017 rekordních výsledků

10. leden 2018 20:49 0 komentářů

Očekává se dosažení hodnoty firmy přesahující miliardu dolarů.

Veeam Software inovativní poskytovatel řešení dostupnosti pro velké podniky (Availability for the Always-On Enterprise™), oznámil výsledky za nejúspěšnější rok ve své desetileté historii. Společnost Veeam překonala očekávání, když v roce 2017 dosáhla celkových výnosů ve výši 827 mil. USD, což představuje meziroční nárůst o 36 procent. Tento pevný růst lze částečně přičítat neustálým inovacím, s nimiž společnost přichází a které podnikům všech velikostí umožňují učinit z Veeamu de facto jejich platformu pro zajištění dostupnosti virtuálních, cloudových a fyzických pracovních prostředí.

„Organizace po celém světě se potýkají s obrovským nárůstem dat a potřeba zajistit dostupnost dat a aplikací v komplexním multicloudovém prostředí nikdy nebyla větší,“ uvádí Peter McKay, jeden z výkonných ředitelů a prezident společnosti Veeam. „Byli jsme i nadále úspěšní na trhu středně velkých podniků a zároveň jsme expandovali v segmentu velkých podniků, na který se budeme do budoucna zaměřovat. Veeam dále roste dvojciferným tempem, zatímco starší konkurenční firmy zaznamenávají pokles. Naše vedoucí pozice a dynamika při zajišťování dostupnosti pro jakékoliv aplikace a data v jakémkoliv cloudu nás dostává do postavení, kdy se do konce roku 2018 můžeme stát softwarovou společností, jejíž hodnota překročí miliardu dolarů.“

„V roce, který byl mým prvním celým hospodářským rokem v této společnosti, jsme učinili řadu odvážných kroků zaměřených na trh, partnerství a organizační strukturu a tyto kroky se ve všech oblastech vyplatily. Pokud chcete uspět, musíte být ochotní podstupovat rizika a dělat důležitá rozhodnutí. V roce 2017 a zejména ve 4. čtvrtletí jsme realizovali naše plány stát se do konce roku 2018 společností s hodnotou přesahující miliardu dolarů a výsledky hovoří samy za sebe. Posílili jsme vztahy s klíčovými aliančními partnery jako jsou HPE, Cisco a NetApp, což nám přineslo příjmy přesahující 100 mil. USD, a naše týmy po celém světě získaly bohaté zkušenosti. Všechny tyto kroky přispěly k našemu ohromujícímu úspěchu,“ dodal McKay.

Hlavní úspěchy a události v roce 2017

Společnost Veeam uzavřela v roce 2017 více zakázek o hodnotě přesahující 500 000 USD než za posledních šest let dohromady, přičemž dosáhla 62% meziročního nárůstu zakázek od velkých podniků a může se pochlubit 500% ročním nárůstem počtu zakázek o hodnotě přesahující 1 mil. USD. K zákazníkům společnosti Veeam patří více než 57 procent společností z žebříčku Forbes Global 2000 a 74 procent z žebříčku Fortune 500.

S 282 000 zákazníků společnost Veeam dál získává v průměru 4 000 nových zákazníků každý měsíc. K zákazníkům získaným v tomto roce patří například The Ameritas Life Insurance Company, poskytovatel pojišťovacích a finančních produktů a služeb jednotlivcům, rodinám a podnikům; BankservAfrica, největší automatizovaná zúčtovací banka a provozovatel platebního systému v Africe; Follett, LLC, lídr v odvětví navrhování a výroby mrazicích a chladících řešení; SkullCandy, globální lifestylová audio značka; Industrial Scientific, přední globální poskytovatel přenosných detektorů plynu a detekce plynu jako služby.

Společnost vybudovala komplexní jednotnou platformu pro ochranu dat a zajištění dostupnosti, když uvedla na trh produkty Veeam Backup pro Microsoft Office 365, Veeam Agent, Veeam Availability Console a Veeam Availability Suite 9.5 Update 3 s integrovanou správou, které společnosti Veeam umožňují chránit jakoukoliv aplikaci, jakákoliv data, jakýkoliv cloud.

Cloud je nejrychleji rostoucím segmentem v podnikání společnosti Veeam již devět čtvrtletí po sobě. V roce 2017 společnost Veeam vykázala 50% meziroční růst svého podnikání v oblasti cloudu. S 57% meziročním nárůstem výnosů v oblasti cloudu za 4. čtvrtletí a s více než 1,1 milionem virtuálních strojů, které nyní chrání cloudové služby partnerů společnosti Veeam z řad poskytovatelů cloudu a služeb (VCSP), se společnost v cloudovém segmentu prosazuje ještě dynamičtěji. Veeam má téměř 18 000 VCSP partnerů, přičemž v roce 2017 je nově online více než 1 200 nových poskytovatelů.

Společnost Gartner, Inc. již druhý rok po sobě umístila Veeam do kvadrantu lídrů ve svém magickém kvadrantu z července 2017 v oblasti řešení pro zálohování a obnovu datových center. Společnost nyní dosáhla v kvadrantu lídrů lepších výsledků u ukazatele hodnotícího úplnost vize a schopnost realizace (Completeness of Vision and Ability to Execute).

Společnost Veeam byla zařazena na seznam Forbes 2017 Cloud 100, uznávaný žebříček stovky největších společností na světě v oblasti privátního cloudu, který zveřejňuje Forbes ve spolupráci s Bessemer Venture Partners.

Společnost Veeam v roce 2017 přijala více než 1 000 nových zaměstnanců a výrazně investovala do rozvoje nejlepších lidských zdrojů v odvětví. „Uvědomujeme si, že náš Veeam tým je na prvním místě. Musíme zajistit rozvoj svých zaměstnanců tak, aby rostli stejným tempem jako naše společnost,“ uvádí McKay. „V roce 2018 jsou naší hlavní prioritou naši zaměstnanci. V současnosti nabízíme více než 150 online vzdělávacích kurzů a v posledních 12 měsících se náš podpůrný tým rozrostl o 24 procent, což je potvrzením našeho odhodlání rozvíjet talent našich stávajících zaměstnanců, udržet si ty nejlepší pracovníky a najímat vhodné lidi, kteří mají dovedností, jež nám umožní postoupit do další fáze, ve které se Veeam stane společností, jejíž hodnota přesahuje miliardu dolarů.“

Partneři v roce 2017

V důsledku připojení Veeamu k HPE Complete Programu, který zákazníkům umožňuje kupovat úplná řešení HPE a Veeam přímo od společnosti HPE a jejích prodejců, bylo uzavřeno více než 1000 společných příležitostí.

Společnost Cisco zařadila Veeam na svůj globální ceník, což partnerům usnadňuje stanovovat ceny a konfigurovat řešení Veeam a Cisco pro datová centra prostřednictvím jediného objednávacího systému a poskytuje zákazníkům jednodušší způsob využívání společných řešení na základě jediné nákupní objednávky. Na globálním partnerském summitu společnosti Cisco obdržel Veeam ocenění jako partnerský nezávislý softwarový dodavatel (ISV) roku 2017.

Veeam rozšířil již tak úspěšnou spolupráci se společností NetApp, kdy z integrace produktů došlo k úplné prodejní dohodě, která zahrnuje řešení NetApp Data Fabric. Zařazení Veeam na globální ceník NetApp umožňuje zákazníkům NetApp zakoupit prostřednictvím jediné transakce úplná řešení Veeam a NetApp přímo od společnosti NetApp a jejích prodejců.

Společnost Veeam rozšířila svoje partnerství s poskytovateli podnikových řešení, včetně integrace s IBM Cloud, VMware (viz oznámení Veeam Availability Suite for VMware Cloud v AWS), Pure Storage, Nutanix, a N2WS.

Společnost Veeam rozšířila svoji podporu pro IBM AIX a Oracle Solaris prostřednictví technologického partnerství s Cristie Software, což podnikům umožňuje provádět transformaci podniku přes jedinou komplexní platformu dostupnosti pro fyzická, virtuální a cloudová pracovní prostředí. Stručný přehled výsledků a událostí za 4. čtvrtletí roku 2017

S více než 48% meziročním nárůstem celkových výnosů za 4. čtvrtletí společnost Veeam završila již 38. po sobě jdoucí čtvrtletí s dvojciferným růstem výnosů.

Řešeními Veeam Availability je nyní chráněno více než 16,3 milionů virtuálních strojů, jen ve 4. čtvrtletí došlo k nárůstu o více než 1 milion.

Po uvedení Veeam Availability Suite 9.5 U3 na trh společnost Veeam nyní poskytuje úplné řešení dostupnosti pro virtuální, cloudová i fyzická pracovní prostředí. Tato nejaktuálnější verze rozšiřuje špičkovou ochranu dat VMware vSphere a Microsoft Hyper‑V, takže nabízí nejlepší zajištění dostupnosti pro jakoukoliv aplikaci, jakákoliv data a jakýkoliv cloud prostřednictvím jediného integrovaného řešení. K významným produktům, které byly uvedeny na trh v roce 2017, patří Veeam Availability Console™, bezplatná platforma pro správu pro poskytovatele služeb založených na řešení Veeam, jako jsou zálohování jako služba (Backup as a Service, BaaS) a služba zotavení po havárii (Disaster Recovery as a service, DRaaS), která umožňuje tyto služby efektivněji spravovat, sledovat a fakturovat, a Backup pro Office 365 1.5 s architekturou pro více klientů, která umožňuje ochranu větších nasazení aplikace Office 365 v rámci jedné instalace a zároveň dává možnost poskytovatelům služeb dodávat služby zálohování Office 365.

Byla zahájena registrace pro účastníky významné světové akce VeeamON 2018 na téma dostupnosti, která se bude konat 14. až 16. května 2018 v Chicagu. Akce VeeamON 2017, která se konala v New Orleans, a regionálních akcí VeeamON Forum se po celém světě zúčastnilo téměř 10 000 zákazníků, partnerů a vlivných uživatelů.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Když obrázek není tím, čím se zdá být

Pavel Houser , 10. listopad 2018 06:30

Problematika falešných zpráva je dnes módní záležitostí. Následující výzkum se zaměřuje na jeden spe...

VíceRSS 

Zprávičky

Rovio zvyšuje zisk, potřebuje ale nové hry

ČTK , 18. listopad 2018 08:00

Letos v únoru cena akcií firmy klesla o 50 % pod cenu stanovenou pro primární nabídku akcií....

Více 0 komentářů

Podle Check Pointu malware těžící kryptoměny dominuje dál

Pavel Houser , 17. listopad 2018 08:00

Objevena byla rozsáhlá kampaň šířící RAT malware FlawedAmmyy....

Více 0 komentářů

Samsung Exynos 9 řady 9820 pro umělou inteligenci v mobilech

Pavel Houser , 16. listopad 2018 12:46

Jádro čtvrté generace a modem LTE Advanced Pro s rychlostí 2,0 Gb/s mají vylepšit rozšířenou a virtu...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

BlackBerry koupí za 1,4 miliardy USD Cylance

ČTK , 16. listopad 2018 12:40

Cylance vyvíjí produkty na bázi umělé inteligence, které mají zabránit kybernetickým útokům....

Více 0 komentářů

Uber ve čtvrtletí prohloubil ztrátu na 1,07 miliardy USD

ČTK , 16. listopad 2018 08:00

Uber zvažuje, že posune primární nabídku akcií z druhé poloviny příštího roku na první polovinu....

Více 0 komentářů

Novým generálním ředitelem Autocontu je bývalý šéf Oracle Sameš

ČTK , 15. listopad 2018 12:44

Autocont se zaměřuje na poskytování komplexních IT řešení a služeb pro firmy a státní správu....

Více 0 komentářů

Lagardeová: Centrální banky by měly vydávat digitální měny

ČTK , 15. listopad 2018 08:00

Některé centrální banky, včetně švédské, kanadské a čínské, již uvažují o emisích digitálních měn ve...

Více 0 komentářů