Vítězný projekt Imagine Cupu 2011, Celebrio, přináší jednodušší ovládání PC

Microsoft vyhlásil vítěze již devátého ročníku národního finále studentské soutěže Imagine Cup. Výhru v podobě Windows Phone 7 a vstupenky na mezinárodní červencové finále v New Yorku získal za softwarový návrh tým Celebrio.

Projekt si porotu získal zejména svým zaměřením na uživatele s požadavkem na jednoduchou obsluhu PC, a to zejména pro uživatele vyšších věkových skupin. Na druhé místo porota obsadila projekt Activitybook, za který si členové týmu Double Trouble Turtle Power odnesli Xbox 360 Kinect. Třetí příčku obsadil tým DBSys s projektem Time to business.

V kategorii IT challenge prokázal nejvíce znalostí a nejlepší přehled v IT student Kamil Roman s pátým nejvyšším skóre na světě a studenti David Gešvindr, Jiří Janata a Petr Zeisberger shodně se sedmým nejvyšším celosvětovým skóre.

V kategorii Game Design byl oceněn jako nejlepší návrh Firefighters týmu Wickedteam speciální herní myší Microsoft SideWinder Mouse 1.0. Zpestřením letošního kola bylo divácké losování, kdy si jeden účastník odnesl Xbox 360 Kinect.

„Do letošního ročníku soutěže Imagine Cup se zaregistrovalo přes 250 000 studentů z vysokých a středních škol z celého světa. Jsme potěšeni, že i čeští studenti mají stále větší zájem podílet se na řešení těch nejobtížnějších problémů lidstva. Ještě více nás těší, že projekty jsou stále více využívány v praxi,“ říká Jiří Karpeta, ředitel divize vývoje společnosti Microsoft v České republice.

“Díky soutěži Imagine Cup jsme v sobě objevili schopnosti, o kterých jsme dřív ani netušili. Soutěž nám otevřela nové obzory a umožnila nám nastartovat vlastní kariéru založenou na soutěžním projektu GINA,” doplňuje Zbyněk Poulíček, člen loňského vítězného týmu a jeden z tvůrců navigačního zařízení GINA.

Děkujeme zejména Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického v Brně za možnost uspořádat národní finále soutěže Imagine Cup ve svých prostorách a poskytnout tak studentům skvělé zázemí během celé akce.