Acronis uvádí Acronis Cyber Protect 15, firemní řešení kybernetické ochrany

Acronis dnes oznámil uvedení nové verze Acronis Cyber Protect 15, firemního řešení integrující zálohování, disaster recovery, novou generaci ochrany proti malwaru, kybernetickou ochranu a nástroje pro správu koncových zařízení. Takto integrované řešení podle tiskové zpráva Acronisu eliminuje komplikovanou správu oddělených bezpečnostních produktů, přičemž vylepšuje ochranu dat a jejich dostupnost.

Nové řešení přichází v době, kdy podniky bojují s ochranou svých dat a infrastruktur v důsledku intenzivní práce na dálku. Nejnovější studie Acronis Cyber Readiness Report, která v souvislosti s pandemií COVID-19 oslovila 3 400 organizací po celém světě a vzdálených pracovníků, odhalila, že 92 % podniků muselo nasadit nové technologie k zabezpečení domácích uživatelů. A to včetně nástrojů pro spolupráci, ochranu soukromí a kyberochranu koncových zařízení.

Hlavní výzvou těchto organizací je fakt, že ve firemních sítích využívají několik různých řešení, jež jsou nákladná, časově náročná na správu a provozně komplikovaná. Jejich nedostatečná integrace navíc vytváří mezery v obraně před kybernetickými útočníky.
• 39 % oslovených společností zažilo v průběhu posledních tří měsíců útok na svůj videokonfereční systém s tím, jak jejich pracovníci spoléhají na aplikace typu Zoom, Cisco Webex a Microsoft Teams. Cisco nedávno ohlásilo zranitelnost ve své aplikaci, která útočníkům umožňuje otevírat, číst a krást potenciálně cenný či rizikový obsah.
• Malwarové útoky typu ransomwaru rovněž vzrostly, když 31 % společností ohlásilo každodenní útoky a polovina (50 %) zaznamenala takový útok alespoň jednou týdně. V červenci například došlo k tomu, že přední poskytovatel GPS technologií zaplatil 10 milionů dolarů v rámci ranomwarového útoku WastedLocker. Operační centra Acronis Cyber Protection zjistila, že 35 % koncových zařízení zákazníků bylo vystaveno malwarovým útokům, které probíhaly až do okamžiku nasazení řešení Acronis Cyber Protect.
• Phishingové útoky jsou na historických maximech, což není překvapující, když pouze 2 % firem zvažuje filtrování URL v rámci své kybernetické strategie. To činí zranitelnější zejména domácí uživatele – podle dat Acronisu přibližně 10 % uživatelů během května, června a července kliklo na nakažené stránky.

„Svět kybernetických hrozeb se v posledních letech dramaticky změnil a zejména v posledních šesti měsících. Tradiční samotný antivirus a samotné zálohování již nejsou schopny ochránit proti moderním hrozbám,“ řekl Sergej Beloussov, zakladatel a CEO společnosti Acronis. „Organizace, které modernizují své ekosystémy integrovanými bezpečnostními nástroji, nezískávají jen vyšší úroveň zabezpečení, ale také nižší náklady a vyšší produktivitu. Automatizace a jednoduchá správa v Acronis Cyber Protect 15 znamená, že minimalizovat rizika a výpadky a zároveň zvyšovat efektivitu IT týmu může nyní každá společnost.“

Exit mobile version