• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

Capsa.cz spustila betaverzi úložiště s kapacitou až 12 GB zdarma

Patrik Just
20. 12. 2012
| Zprávičky

Český cloud Capsa.cz vypustila beta verzi pro osobní zálohování dat. Capsa tak rozšířila nabídku služeb nejen pro firmy, ale i pro běžné uživatele, kteří vyžadují levné a bezpečné úložiště.
Beta verze pro jednotlivce je dostupná na adrese beta.capsa.cz pro uživatele mojeID. Pokud návštěvník mojeID nemá, může se zaregistrovat přímo na stránkách Capsy a jako bonus navíc získá 4GB flash disk zdarma.

Homepage Capsy.cz pro jednotlivce

Homepage Capsy.cz pro jednotlivce

Nová Capsa poskytne více prostoru novým i stávajícím uživatelům služby mojeID. Ti mohou využít prostor 12 GB oproti běžným 8 GB pro uživatele bez účtu mojeID.

Samozřejmostí je nejen webové rozhraní, které vychází do velké míry z Capsy, jakožto nástroje pro sdílení dat a spolupráci ve firmách a týmech, ale také instalovatelná aplikace pro Windows, která zajišťuje synchronizaci lokálních složek s online úložištěm na pozadí. Uživatel se tak nemusí o zálohování svých dat vůbec starat, všechny lokální změny se bezprostředně zálohují na server. Starší verze se přitom archivují, takže ani přepsání souboru chybnou verzí není nenapravitelným problémem. Aplikaci je možné stáhnout.

Pro uživatele mojeID až 12 GB a nově zaregistrované „flashka“ zdarma

Nový produkt bude nabízet v základní verzi 8 GB prostoru zdarma, pro uživatele mojeID je však tento prostor automaticky navýšen na 12 GB. Jedná se tak o jednu z prvních služeb, která odměňuje nejen nově registrované uživatele mojeID, ale nabízí bonus i pro ty stávající. Server Capsa.cz, který jako jeden z mnoha podporuje tento způsob přihlašování, připravil spolu se službou mojeID akci, při které každý nově zaregistrovaný uživatel získá zcela zdarma 4GB USB pameť.

Další funkce již brzy

Spuštění beta verze je jen prvním krokem v řadě dalších funkcí. Jan Raab odkrývá další novinky, které jsou nachystány a se kterými budou registrovaní uživatelé průběžně seznamováni: „V první fázi to bude přístup k datům pomocí FTP protokolu, což je něco, co žádný jiný z velkých cloudů nenabízí. Uživatelé tak nejsou nuceni využívat jen naši proprietární aplikaci, ale mohou využít svého oblíbeného FTP klienta, anebo využít tento protokol pro jakoukoliv vlastní aplikaci.“

V další fázi se pak můžeme těšit na integrované předávání dat se serverem Úschovna.cz bez nutnosti opakovaných downloadů a uploadů stejných dat.

Konkurovat však Capsa hodlá i cenou za nadlimitní prostor. Plánovaná cena 1 Kč za 1 GB měsíčně řadí Capsu mezi cenově nejdostupnější řešení.

Související příspěvky

Dell 14 a 16 Premium: Nástupce XPS přináší větší výkon a dlouhou výdrž baterie
Zprávičky

Dell 14 a 16 Premium: Nástupce XPS přináší větší výkon a dlouhou výdrž baterie

14. 7. 2025
Tiskové zprávy

Společnost Cato Networks jmenována lídrem v magickém kvadrantu 2025 Gartner Magic Quadrant pro platformy SASE

14. 7. 2025
Jaké novinky přináší Arcserve UDP 8.1?
Zprávičky

Analýza: Neviditelným gigantem internetového provozu jsou analytické nástroje

14. 7. 2025
Zprávičky

Europoslanci chtějí omezit příliv levného zboží z e-shopů mimo EU

14. 7. 2025

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů .

Zprávičky

Dell 14 a 16 Premium: Nástupce XPS přináší větší výkon a dlouhou výdrž baterie

Dell 14 a 16 Premium: Nástupce XPS přináší větší výkon a dlouhou výdrž baterie

Pavel Houser
14. 7. 2025

Společnost Dell Technologies představila nové vlajkové lodě svého portfolia notebooků, které navazují na sérii

Jaké novinky přináší Arcserve UDP 8.1?

Analýza: Neviditelným gigantem internetového provozu jsou analytické nástroje

Pavel Houser
14. 7. 2025

V roce 2024 se očekávalo, že dojde k zásadnímu narušení digitálního reklamního průmyslu. Google plánoval zavedení

Europoslanci chtějí omezit příliv levného zboží z e-shopů mimo EU

ČTK
14. 7. 2025

Europoslanci by chtěli omezit rostoucí příliv nekvalitního a potenciálně nebezpečného levného zboží z internetových

Před 30 lety dostaly „empétrojky“ svůj populární název

ČTK
14. 7. 2025

Pro řadu lidí je zkratka mp3 synonymem pro jakoukoliv hudbu uloženou v počítači nebo

SpaceX investuje dvě miliardy USD do Muskovy firmy zaměřené na AI

ČTK
13. 7. 2025

Společnost SpaceX podnikatele Elona Muska investuje dvě miliardy dolarů (42 miliard Kč) do jeho

750 zaměstnanců ČSOB se díky Atosu zvládlo rychle přesunout do domácích kanceláří

Google investuje 2,4 miliardy dolarů do technologie AI od start-upu Windsurf

ČTK
12. 7. 2025

Společnost Google ze skupiny Alphabet zaplatí asi 2,4 miliardy USD (50,64 miliardy Kč) za

Muskova xAI chce další peníze od investorů při ohodnocení na 200 miliard dolarů

ČTK
12. 7. 2025

Americká společnost xAI miliardáře Elona Muska plánuje vybrat peníze od investorů v novém kole

Kryptoměny a jejich ekonomika

Bitcoin pokračuje v růstu na další rekordy, překonal hranici 118 000 dolarů

ČTK
11. 7. 2025

Cena bitcoinu dnes pokračuje v prudkém růstu. Kolem 8:30 SELČ se vyšplhala na další

Tiskové zprávy

Společnost Cato Networks jmenována lídrem v magickém kvadrantu 2025 Gartner Magic Quadrant pro platformy SASE

Společnost QNAP představuje myQNAPcloud One Beta

Acer slaví několikanásobné ocenění cenou Red Dot Product Design Awards 2025

Acer for Business EMEA překonává růst trhu

Nejnovější modely Acer Chromebook Plus nyní s 12měsíčním balíčkem Google AI Pro včetně služby NotebookLM zdarma

ANECT mění vedení společnosti a posiluje management

Zpráva dne

Květen je měsícem růstu, můžete růst s Windows 11 jen za €20.00!

Květen je měsícem růstu, můžete růst s Windows 11 jen za €20.00!

Redakce
15. 5. 2025

Kupte Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com a můžete růst s tímto OS jak při...

Komentujeme

Chvála černých skřínek

Malé modely AI mají být velkým trendem

Pavel Houser
3. 1. 2025

V záplavě prognóz technologického vývoje (nejen) v roce 2025 zde prozatím trochu zapadlo jedno téma, které...

Slovník

Developer

Non-linear broadcast

HDLC

Nejpopulárnější články

Žádný obsah není dostupný

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia. Hosting zajišťuje společnost Greenhousing.cz. Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware Internet Operační systémy Podnikový software Právo Science Security Technologie Telekomunikace Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.