Čína je prý světovou jedničkou v nasazování důvěryhodné IT infrastruktury

Výše uvedený závěr vyplývá z průzkumu Global IT Trust Curve, který provedla nezávislá společnost Vanson Bourne pro EMC. Výzkum sestavený na základě 3 200 rozhovorů s respondenty ze 16 zemí přinesl aktuální postřehy o strategiích v IT a IT infrastrukturách uplatňovaných ve společnostech a institucích veřejné správy po celém světě.
Hlavním závěrem průzkumu je převládající nejistota vrcholového managementu ohledně připravenosti firem zajistit nepřetržitou dostupnost, pokročilé zabezpečení a integrované zálohování či obnovu. Problém spočívá zejména v narůstajícím tlaku na úspory, omezení investic může ohrožovat schopnost IT infrastruktur přestát rušivé incidenty, jako jsou neplánované výpadky, narušení zabezpečení a ztráty dat, případně se z těchto událostí rychle zotavit.

(@iStock)

Narůstá tak potřeba zvolit progresivní strategie k dosažení důvěryhodné IT infrastruktury. Vynikající hodnocení zralosti v něm získala překvapivě Čína: Pracovníci s rozhodovací pravomocí v IT v Číně uvedli, že v maximální míře implementují propracované technologie k zajištění nepřetržité dostupnosti, pokročilého zabezpečení a integrovaného zálohování a obnovy. Na druhém místě v hodnocení zralosti v průzkumu bodovaly Spojené státy. Mezi nejvyzrálejší země patří dále Jihoafrická republika a Brazílie. Jako poslední mezi 16 zeměmi se v průzkumu IT Trust Curve umístilo Japonsko.

Mezi další zjištění průzkumu patří, že celosvětová úroveň zralosti je obecně nízká (57 % všech respondentů spadá do kategorií s nízkou zralostí, jen 8 % se řadí do kategorie lídrů), nízká je i důvěra v technologickou infrastrukturu (45 % respondentů přiznává, že jejich vrcholový management nevěří, že je daná organizace adekvátně vybavena funkcemi dostupnosti, zabezpečení, zálohování a obnovy dat).

Průzkum také ukázal na výrazný nesoulad mezi tím, jak vylepšení vnímají IT specialisté a jak podnikoví lídři. K nejzávažnějším bezpečnostním otázkám se podle všech respondentů řadí přístup k aplikacím třetích stran (43 %) a ochrana duševního vlastnictví (42 %).

Exit mobile version