Dell otevírá laboratoř pro IoT, představuje IoT bránu

Svou první laboratoř pro internet věcí (IoT) v Evropě, konkrétně v irském Limericku otevřela společnost Dell. Spolu s tím představila také první produkt své IoT divize, bránu, s níž mohou zákazníci zahájit rozvoj svých vlastních řešení.
Laboratoř Dellu v regionu EMEA bude jednou ze základen nové divize pro internet věcí, která se zaměří na end-to-end IoT řešení, pokrývající hardware, software a služby. Evropským firemním zákazníkům a partnerům tak poskytuje prostor pro budování, modelování, navržení a testování jejich IoT řešení, která se tak mohou rychleji dostat na trh. První IoT laboratoř otevřel Dell společně s Intelem ve městě Santa Clara v Kalifornii loni v listopadu.

„Jako celosvětový poskytovatel end-to-end řešení může Dell podporovat OEM výrobce celým svým produktovým portfoliem zahrnujícím koncová zařízení, síťové prvky, výpočetní výkon, úložiště nebo správu velkých dat, analytický software a služby,“ říká Dermot O’Connell, výkonný ředitel a generální ředitel OEM Solutions Dell EMEA. V laboratoři bude navíc zákazníkům k dispozici tým techniků a specialistů na IoT, kteří mohou spolupracovat na vývoji prototypů a inovativních řešení.

Nejnovějším přírůstkem do řady IoT řešení Dellu jsou nové brány Dell IoT Gateway, kompaktní, ale výkonná bezdrátová anebo drátová zařízení, která sbírají, zajišťují a zpracovávají data z koncových zařízení sítě. Zákazníci tak mohou například mohou provádět analýzy na okraji sítě a snížit odezvu například pro správu spotřeby energie nebo odeslání výzvy k proaktivní údržbě vybavení. Tím podle výrobce vznikají časové i peněžní úspory spojené s přenosem dat do cloudu nebo datového centra. Nové brány Dellu jsou základem pro koncové IoT řešení, které šetří důležitou propustnost sítě a chytře přenáší podstatná data zpět do cloudu.

Nová brána Dell IoT Gateway slouží jako vstupní bod pro vývoj IoT aplikací. Je kompatibilní s několika operačními systémy včetně Wind River Linux, Ubuntu a Microsoft Windows IoT. Bránu, kterou pohání dvoujádrový procesor Intel a je navržena pro dlouhodobý provoz, lze ji připevnit na zeď, stůl nebo na jiné snadno dostupné místo. Aktuálně je brána dostupná v USA a Kanadě, na trh vybraných zemí v EMEA se má dostat později.

„Aktuální IoT řešení jsou zatížena náročnou a dlouhou implementací, mají příliš ambiciózní rozsah a komplikovaný design, což zvyšuje rizika a náklady,“ říká Andy Rhodes, výkonný ředitel IoT Solutions Dell. „Umožňujeme zákazníkům vytvářet řešení pragmaticky za pomoci IoT produktů Dellu včetně zabezpečení, správy, služeb, analytických nástrojů, infrastruktury a koncových zařízení,“ dodává.

Exit mobile version