• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

Dial Telecom dokončil fúzi s poskytovatelem telekomunikačních služeb v optických sítích MAXPROGRES telco

Patrik Just
4. 9. 2014
| Zprávičky

Dial Telecom, a.s., přední český poskytovatel datových a hlasových služeb, dokončil úplnou fúzi s dceřinou společností MAXPROGRES telco, s.r.o., poskytovatelem širokého spektra telekomunikačních služeb po optických sítích. Díky další z řady úspěšných převzetí českých ICT subjektů získává Dial Telecom do své správy na 500 km nových optických tras ve významných městech ČR. Stávající zákazníci MAXPROGRES telco přecházejí do zázemí jedné z nevýznamnějších a nejrychleji rostoucích telekomunikačních skupin v ČR.
MAXPROGRES telco se během své úspěšné osmnáctileté činnosti zaměřoval na poskytování kompletního portfolia telekomunikačních služeb, jako jsou výstavba optických tras a pronájem optických vláken, datové a hlasové služby, služby hostingu a ICT pro velkoobchodní partnery, komerční zákazníky i domácnosti. Silné postavení si firma vybudovala zejména v regionech. V říjnu loňského roku se společnost MAXPROGRES telco stala nejprve dceřinou firmou Dial Telecom, s platností od 1. září 2014 dochází k úplnému sloučení obou subjektů.

„Převzetí společnosti MAXPROGRES telco je dalším krokem v naší dlouhodobé strategii získávání úspěšných českých ICT subjektů, která nám pomáhá rozvíjet dostupnost a zvyšovat kvalitu služeb pro zákazníky po celé republice. Akvizicí MAXPROGRES telco posilujeme naši pozici zejména ve významných městech ČR a získáváme rovněž spolehlivě fungující a moderní infrastrukturu,“ komentuje převzetí MAXPROGRES telco Tomáš Strašák, obchodní ředitel Dial Telecom, a.s. a dále doplňuje: *„Rád bych tímto rovněž přivítal dosavadní zákazníky MAXPROGRES telco. Věřím, že tradiční kvalitu služeb vycházející ze silného zázemí skupiny Dial Telecom ocení.“ *

Díky fúzi Dial Telecom získává široké portfolio nových zákazníků v:

  • Boskovicích,
  • Brně,
  • Hodoníně
  • Hradci Králové,
  • Ostravě
  • a Plzni.

Pokračování filozofie strategických akvizic

Akvizice a následné sloučení je další z řady úspěšných akvizic skupiny Dial Telecom na českém ICT trhu. Další nedávno dokončené strategické akvizice zahrnují společnosti Telemetry Services, s.r.o., STAR 21 Networks, a.s. či sloučení s provozní částí podniku ET Telekomunikace, s.r.o.

Všechny obchodní vztahy zůstávají zachovány

Díky fúzi obou subjektů přechází veškeré jmění společnosti MAXPROGRES telco na společnost Dial Telecom, která se stává nástupnickým subjektem. MAXPROGRES telco tímto naopak zaniká. Zákazníci a obchodní partneři společnosti byli o změně informováni, veškeré dodavatelsko-odběratelské ujednání a smlouvy zůstávají v plném rozsahu a za nezměněných podmínek v platnosti.

Rubriky: České ITTelekomunikace

Související příspěvky

Zprávičky

Brusel žaluje pět zemí EU včetně Česka za nedostatečné provádění nařízení DSA (aktualizováno)

7. 5. 2025
Zprávičky

Antivirová společnost Gen Digital zvýšila celoroční provozní zisk o 45 %

7. 5. 2025
750 zaměstnanců ČSOB se díky Atosu zvládlo rychle přesunout do domácích kanceláří
Zprávičky

USA schválily možný prodej komunikačního vybavení České republice

6. 5. 2025
AWS Community Day Prague 2025
Články

AWS Community Day Prague 2025

5. 5. 2025

Zprávičky

Kryptoměny a jejich ekonomika

Cena bitcoinu se vrátila nad hranici 100 000 dolarů

ČTK
9. 5. 2025

Cena nejznámější kryptoměny bitcoin se včera poprvé od února vrátila nad hranici 100.000 dolarů

Trump chce zrušit Bidenovo omezení na vývoz pokročilých čipů

ČTK
8. 5. 2025

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa plánuje zrušit omezení vývozu pokročilých počítačových polovodičů, které zavedl

Brusel žaluje pět zemí EU včetně Česka za nedostatečné provádění nařízení DSA (aktualizováno)

ČTK
7. 5. 2025

Evropská komise (EK) se rozhodla zažalovat Českou republiku, Španělsko, Kypr, Polsko a Portugalsko za

Antivirová společnost Gen Digital zvýšila celoroční provozní zisk o 45 %

ČTK
7. 5. 2025

Antivirová společnost Gen Digital, která vznikla spojením české firmy Avast s americkou NortonLifeLock, ve

Prodej amerického komunikačního vybavení Česku se týká kryptografických zařízení

ČTK
7. 5. 2025

Prodej vojenského komunikačního vybavení České republice v hodnotě 181 milionů dolarů (zhruba čtyři miliardy

Německo postihl rozsáhlý výpadek komunikačního systému pro policii či hasiče

ČTK
6. 5. 2025

Německo dnes podle agentury DPA postihl rozsáhlý výpadek šifrovaného komunikačního systému využívaného policií, hasiči,

Novozélandský premiér navrhuje zákazat sociální média pro osoby mladší 16 let

ČTK
6. 5. 2025

Novozélandský premiér Christopher Luxon chce zakázat dětem mladším 16 let přístup na sociální sítě.

750 zaměstnanců ČSOB se díky Atosu zvládlo rychle přesunout do domácích kanceláří

USA schválily možný prodej komunikačního vybavení České republice

ČTK
6. 5. 2025

Americké ministerstvo zahraničí schválilo možný prodej komunikačního vybavení a souvisejícího příslušenství České republice v

Tiskové zprávy

Partnerství společností Nutanix a Pure Storage přinese zákazníkům větší možnosti volby díky novému integrovanému řešení pro kritické pracovní úlohy

Speciální polep Ferrari pro Miami: technologie a design v podání HP

Nadace Mission 44 Lewise Hamiltona a HP podpoří dovednosti mladých v oblasti přírodních a technických věd

Během posledních 48 hodin zachytila VZP rozeslání až 100 tisíc podvodných e-mailů

S barefooty chce dobýt svět. Be Lenka proto nasazuje systém od SAP, který rok ladila s českým ACTUM Digital

Synology oznamuje DiskStation DS925+ a rozšiřující jednotku DX525

Zpráva dne

Nešlehejte vejce ale Windows 11 na Goodofer24 jen za €20.00!

Nešlehejte vejce ale Windows 11 na Goodofer24 jen za €20.00!

Redakce
15. 4. 2025

Ať už máte PC se starším systémem Windows, nebo si stavíte PC podle vašich...

Videa ITBiz.cz

Glenn Mallon, Dell Technologies

Elektronická recepční

FORXAI Mirror

Kamery pro průmysl a detekci požárů

Kamery pro vyhodnocení spokojenosti zákazníků

Kalendář

Kvě 13
Celý den

Cloud Computing Conference

Kvě 27
Celý den

Kontajnery v praxi

Říj 1
Celý den

Cyber Attacks

Zobrazit kalendář

Komentujeme

Chvála černých skřínek

Malé modely AI mají být velkým trendem

Pavel Houser
3. 1. 2025

V záplavě prognóz technologického vývoje (nejen) v roce 2025 zde prozatím trochu zapadlo jedno téma, které...

Odebírat newsletter

Zásady ochrany osobních údajů.

Zkontrolujte svoji doručenou poštu a potvrďte odběr.

Slovník

.ISO

Instore promotion

Territory sales manager

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia. Hosting zajišťuje společnost Greenhousing.cz. Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware Internet Operační systémy Podnikový software Právo Science Security Technologie Telekomunikace Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT

Píšeme jinde

RSS ScienceMag RSS

  • Sonda z dob studené války se vrací na Zemi
  • Astrofoto měsíce: Simeis 147- Spaghetti nebula
  • Minulost, budoucnost a směřování k rovnováze

RSS AbcLinuxu RSS

  • Visual Studio Code a VSCodium 1.100
  • Home Assistant 2025.5
  • OpenSearch 3.0

Newsletter

Zásady ochrany osobních údajů.

Zkontrolujte svoji doručenou poštu a potvrďte odběr.

Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.