Pro přístup k mobilní bankovní aplikaci se stále více využívá biometrie

Elektronické bankovnictví v současnosti využívá téměř každý Čech (97 %), v přístupu do něj pak roste obliba mobilních aplikací bank. Vyplývá to z průzkumu České bankovní asociace (ČBA), který realizovala agentura SC&C.
Za poslední rok se počet uživatelů mobilního bankovnictví (nejen samotná aplikace, ale i webový prohlížeč přes mobilní zařízení) zvýšil o 8 procentních bodů na zhruba 60 % české populace. V souvislosti s přihlašováním do mobilních aplikací svých bank klienti stále častěji dávají přednost ověřování pomocí biometrických prvků před dříve standardními uživatelskými hesly a PINy. Ověření pomocí biometrických prvků při přihlašování do mobilní bankovní aplikace využívá 44 % Čechů (2019: 36 %), přičemž tři čtvrtiny z nich si zvolí otisk prstu.
Obecně platí, že náročnější úkony, jako například správa trvalých příkazů, nastavení účtu a platebních karet, ale i administrativní záležitosti, jsou primárně realizovány prostřednictvím webového prohlížeče.
Podobně jako v minulém roce, i letos je velká část populace se svým elektronickým bankovnictvím spokojena – 61 % s klasickým internetovým bankovnictvím s přihlášením přes webové stránky, 60 % pak s mobilní aplikací.
„Do budoucna lidé volají, podobně jako v loňském roce, po možnosti využívat přes své e-bankovnictví služby státu, jako např. výpisy z katastru nemovitostí a rejstříků trestů,“ dodává Tomáš Hládek, poradce ČBA pro platební styk a digitalizaci.

Exit mobile version