IBM v čele celosvětové iniciativy na využití cloudu, dat, AI a blockchainu

25. květen 2018 13:57 0 komentářů

Firma IBM dnes se svými partnery spustila iniciativu Call for Code.

Jde zatím o největší snahu propojit firemní, akademické a startupové vývojáře tak, aby společnými silami vyřešili jeden z nejpalčivějších společenských problémů dneška: jak se připravit a reagovat na dopady přírodních katastrof.

V rámci hlavního projevu na konferenci VivaTech v Paříži vyzvala prezidentka a výkonná ředitelka IBM Ginni Rometty technologický sektor k tomu, aby se podílel na tvorbě lepší budoucnosti. Přislíbila, že společnost IBM investuje v následujících pěti letech svou technologii a k tomu 30 milionů dolarů. Tato investice má propojit vývojáře z celého světa a umožnit jim využít k řešení této klíčové otázky umělou inteligenci, blockchain, cloud a internet věcí. Nejlepší řešení se pak realizují i ve skutečnosti.

„V IBM využíváme technologii jako je AI, blockchain, IOT a cloud, abychom řešili některé z největších příležitostí a zásadní záležitosti v podnikání,“ řekla Rometty. „Nyní s Call for Code vyzýváme všechny vývojáře, aby se k nám připojili a využili tyto špičkové technologie, aby pomohli lidem, komunitám a celé společnosti.“

„V oblasti ochrany lidských práv a budování lepší společnosti může technologie působit mocnou silou. První ročník iniciativy Call for Code zaměřený na podporu obětem katastrof je skvělou příležitostí zjistit, jakou roli může technologie hrát při řešení potřeb nejvíce zranitelných komunit i těch, u nichž by mohlo v rámci humanitární krize dojít k porušování lidských práv,“ okomentoval Laurent Sauveur, vedoucí vnějších vztahů z Úřadu pro lidská práva OSN.

Call for Code rovněž podporuje Americký červený kříž, který hledá nové způsoby, jak podpořit oběti katastrof. Rok 2017 byl z pohledu přírodních katastrof jedním z nejhorších. Zemi zasáhly požáry, povodně, zemětřesení a bouře.

„Odpovědí na rozsáhlé národní a mezinárodní katastrofy je týmové úsilí a jsme opravdu rádi, že využijeme dovednosti a poznatky z technologického průmyslu k řešení globálních problémů,“ řekl Brad Kieserman, viceprezident pro postupy v případě katastrof u Amerického červeného kříže. „Partnerství a technologie, jako je tato, umožňují chytřejší a rychlejší odezvu, které jsou rozhodující pro rychlejší a efektivnější pomoc těm, kteří to potřebují.“

Iniciativa Call for Code podporuje vývojáře, aby vytvářeli nové aplikace, které sníží ohrožení populace. Třeba tak, že umožní předvídat blížící se hrozbu, zavést preventivní opatření a zlepšit reakci záchranných týmů během katastrofy i celkovou schopnost komunit uvést rozvrácené zdravotnické a vzdělávací služby zpět do chodu. Vývojáři mohou například vyvinout aplikaci, která zašle lékárnám upozornění, že se podle předpovědi počasí blíží nějaká pohroma a měly by navýšit zásoby antibiotik, insulinu, lahvované vody a očkovacích látek, nebo využije optické rozpoznávání ke zhodnocení dopadu seismické činnosti a zrychlení vyřizování škodných událostí, aby obnova zasaženého místa proběhla co nejrychleji. Třicetimiliónová investice od IBM umožní pětiletý přístup k vývojářským nástrojům, technologiím, volně přístupným zdrojovým kódům a školením s odborníky. Vítězný tým obdrží finanční odměnu, ale možná více motivující bude to, že bude mít přístup kdlouhodobé podpoře, která pomůže přesunout jejich myšlenku z prototypu do reálného světa díky partnerství IBM a nadace Linux.

Díky programu Corporate Service Corps, v rámci kterého vyráží odborníci z IBM do znevýhodněných lokalit po celém světě řešit místní problémy pomocí moderních technologií, se pak vítězný nápad rychle dostane z vývojářské laboratoře do reálného světa. Členové vítězného týmu budou k jedné takové skupině programu Corporate Service Corps přizváni a své řešení tak s přispěním odborníků IBM zapojí ve prospěch místní komunity.

IBM je zakládajícím Call for Code, která byla vytvořena Davidem Clarkem, který je ve světě známý právě jako úspěšný zakladatel všeobecně prospěšných iniciativ a spoluprací s věhlasnými osobnostmi a humanitárními organizacemi. Mezi ně patří mimo jiné prezident Nelson Mandela, Muhammad Ali, Prince, Spojené národy, Amnesty International a The Anne Frank Center.

„Cílem globální iniciativy Call for Code je zvýšit status vývojářů ve společnosti, protože hrají kritickou roli v rozvoji inovací, které mohou měnit a zachraňovat životy. Když tyto nositele změny vyzveme k tomu, aby své jedinečné schopnosti využili ve prospěch těch, kteří to potřebují... tak to udělají,“ dodal Clark, zakladatel David Clark Cause. „Tento celosvětově klíčový úkol by nemohl mít lepšího zakládajícího partnera než IBM a jsem rád, že firma zareagovala, když jsem se na ni obrátil.“

Jednou z hlavních podporovatelek Call for Code je i zpěvačka a obhájkyně lidských práv Andra Day. „Obdivuji poslání Call for Code a to, jak se snaží vytvořit takovou technologii, aby pomohli lidem, kteří potřebují naši pomoc,” řekla Day.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Co s genetickými databázemi?

Pavel Houser , 07. říjen 2018 15:00

Jak bylo oznámeno již v letos dubnu, tzv. zabijáka z Golden State odhalily veřejné genetické databáz...

Více

Kalendář

17. 10.

19. 10.
Future Forces Forum 2018
19. 10.

21. 10.
Game City 2018
20. 10. WordCamp Brno 2018RSS 

Zprávičky

Francouzská OVH chce v cloudu konkurovat Googlu a Amazonu

ČTK , 18. říjen 2018 13:24

Francouzský poskytovatel webhostingu a cloudových služeb OVH hodlá v příštích letech ztrojnásobit in...

Více 0 komentářů

ČTÚ dal pokutu T-Mobile

Pavel Houser , 18. říjen 2018 09:00

Mimosoudní vymáhání neplatně sjednaných smluvních pokut je agresivní obchodní praktikou. ČTÚ za tent...

Více 1 komentářů

Výnos operátorů za minutu hovoru za šest let klesl na polovinu

ČTK , 18. říjen 2018 08:00

Průměrný výnos tuzemských mobilních operátorů za jednu minutu hovoru klesl za šest let na polovičníc...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Slovenské ministerstvo zahraničí bylo cílem kybernetického útoku

ČTK , 17. říjen 2018 15:12

Zatím není známo, k jakým dokumentům se útočníci mohli dostat....

Více 0 komentářů

Výrobce telefonů čekají v Evropě poplatky za Google Play

ČTK , 17. říjen 2018 10:00

Zavedení licenčních poplatků má podle Google kompenzovat výpadek příjmů spojený se splněním požadavk...

Více 1 komentářů

Primární nabídka by mohla ohodnotit Uber až na 120 mld. dolarů

ČTK , 17. říjen 2018 09:00

Částka by to byla větší než hodnota automobilek General Motors, Ford a Chrysler Fiat dohromady....

Více 0 komentářů

Počet výdejních míst českých e-shopů letos přesáhne 9600

ČTK , 17. říjen 2018 08:00

Vyzvednutí zboží nakoupeného na internetu na výdejním místě v okolí bydliště je stále oblíbenější na...

Více 0 komentářů