IBM v čele celosvětové iniciativy na využití cloudu, dat, AI a blockchainu

25. květen 2018 13:57 0 komentářů

Firma IBM dnes se svými partnery spustila iniciativu Call for Code.

Jde zatím o největší snahu propojit firemní, akademické a startupové vývojáře tak, aby společnými silami vyřešili jeden z nejpalčivějších společenských problémů dneška: jak se připravit a reagovat na dopady přírodních katastrof.

V rámci hlavního projevu na konferenci VivaTech v Paříži vyzvala prezidentka a výkonná ředitelka IBM Ginni Rometty technologický sektor k tomu, aby se podílel na tvorbě lepší budoucnosti. Přislíbila, že společnost IBM investuje v následujících pěti letech svou technologii a k tomu 30 milionů dolarů. Tato investice má propojit vývojáře z celého světa a umožnit jim využít k řešení této klíčové otázky umělou inteligenci, blockchain, cloud a internet věcí. Nejlepší řešení se pak realizují i ve skutečnosti.

„V IBM využíváme technologii jako je AI, blockchain, IOT a cloud, abychom řešili některé z největších příležitostí a zásadní záležitosti v podnikání,“ řekla Rometty. „Nyní s Call for Code vyzýváme všechny vývojáře, aby se k nám připojili a využili tyto špičkové technologie, aby pomohli lidem, komunitám a celé společnosti.“

„V oblasti ochrany lidských práv a budování lepší společnosti může technologie působit mocnou silou. První ročník iniciativy Call for Code zaměřený na podporu obětem katastrof je skvělou příležitostí zjistit, jakou roli může technologie hrát při řešení potřeb nejvíce zranitelných komunit i těch, u nichž by mohlo v rámci humanitární krize dojít k porušování lidských práv,“ okomentoval Laurent Sauveur, vedoucí vnějších vztahů z Úřadu pro lidská práva OSN.

Call for Code rovněž podporuje Americký červený kříž, který hledá nové způsoby, jak podpořit oběti katastrof. Rok 2017 byl z pohledu přírodních katastrof jedním z nejhorších. Zemi zasáhly požáry, povodně, zemětřesení a bouře.

„Odpovědí na rozsáhlé národní a mezinárodní katastrofy je týmové úsilí a jsme opravdu rádi, že využijeme dovednosti a poznatky z technologického průmyslu k řešení globálních problémů,“ řekl Brad Kieserman, viceprezident pro postupy v případě katastrof u Amerického červeného kříže. „Partnerství a technologie, jako je tato, umožňují chytřejší a rychlejší odezvu, které jsou rozhodující pro rychlejší a efektivnější pomoc těm, kteří to potřebují.“

Iniciativa Call for Code podporuje vývojáře, aby vytvářeli nové aplikace, které sníží ohrožení populace. Třeba tak, že umožní předvídat blížící se hrozbu, zavést preventivní opatření a zlepšit reakci záchranných týmů během katastrofy i celkovou schopnost komunit uvést rozvrácené zdravotnické a vzdělávací služby zpět do chodu. Vývojáři mohou například vyvinout aplikaci, která zašle lékárnám upozornění, že se podle předpovědi počasí blíží nějaká pohroma a měly by navýšit zásoby antibiotik, insulinu, lahvované vody a očkovacích látek, nebo využije optické rozpoznávání ke zhodnocení dopadu seismické činnosti a zrychlení vyřizování škodných událostí, aby obnova zasaženého místa proběhla co nejrychleji. Třicetimiliónová investice od IBM umožní pětiletý přístup k vývojářským nástrojům, technologiím, volně přístupným zdrojovým kódům a školením s odborníky. Vítězný tým obdrží finanční odměnu, ale možná více motivující bude to, že bude mít přístup kdlouhodobé podpoře, která pomůže přesunout jejich myšlenku z prototypu do reálného světa díky partnerství IBM a nadace Linux.

Díky programu Corporate Service Corps, v rámci kterého vyráží odborníci z IBM do znevýhodněných lokalit po celém světě řešit místní problémy pomocí moderních technologií, se pak vítězný nápad rychle dostane z vývojářské laboratoře do reálného světa. Členové vítězného týmu budou k jedné takové skupině programu Corporate Service Corps přizváni a své řešení tak s přispěním odborníků IBM zapojí ve prospěch místní komunity.

IBM je zakládajícím Call for Code, která byla vytvořena Davidem Clarkem, který je ve světě známý právě jako úspěšný zakladatel všeobecně prospěšných iniciativ a spoluprací s věhlasnými osobnostmi a humanitárními organizacemi. Mezi ně patří mimo jiné prezident Nelson Mandela, Muhammad Ali, Prince, Spojené národy, Amnesty International a The Anne Frank Center.

„Cílem globální iniciativy Call for Code je zvýšit status vývojářů ve společnosti, protože hrají kritickou roli v rozvoji inovací, které mohou měnit a zachraňovat životy. Když tyto nositele změny vyzveme k tomu, aby své jedinečné schopnosti využili ve prospěch těch, kteří to potřebují... tak to udělají,“ dodal Clark, zakladatel David Clark Cause. „Tento celosvětově klíčový úkol by nemohl mít lepšího zakládajícího partnera než IBM a jsem rád, že firma zareagovala, když jsem se na ni obrátil.“

Jednou z hlavních podporovatelek Call for Code je i zpěvačka a obhájkyně lidských práv Andra Day. „Obdivuji poslání Call for Code a to, jak se snaží vytvořit takovou technologii, aby pomohli lidem, kteří potřebují naši pomoc,” řekla Day.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Microsoft a GitHub

Pavel Houser , 13. červen 2018 13:30

Transakce v hodnotě 7,5 miliardy dolarů je dost velká i na poměry Microsoftu, takže se prodejem GitH...

VíceRSS 

Zprávičky

Kryptoměnovou burzu Bithumb napadli hackeři

ČTK , 20. červen 2018 10:16

Za poslední týden jde již o druhý útok na kryptoměnové burzy v Jižní Koreji. Bitcoin opět klesl....

Více 0 komentářů

Největší australská telekomunikační firma masivně propouští

ČTK , 20. červen 2018 09:52

Telstra dominuje australskému trhu mobilních telefonů a širokopásmových sítí, zisky z pevných sítí a...

Více 0 komentářů

Dotace EU na bezplatné wifi se kvůli chybě systému odkládají

ČTK , 20. červen 2018 08:00

Obce mohly získat poukázku v hodnotě 15 000 eur. Nová výzva bude zveřejněna na podzim....

Více 0 komentářů

Kalendář

17. 06.

21. 06.
Cyber Week 2018
19. 06.

22. 06.
Automatica 2018
23. 06.

24. 06.
Maker Faire Prague 2018

Starší zprávičky

E-shopy českých řetězců: Lidl, Globus, DM drogerie

ČTK , 19. červen 2018 16:32

Loni stouply tržby českých e-shopů o 18 % na 115 miliard Kč. On-line nakupuje potraviny již 26 % Čec...

Více 0 komentářů

Virtuální realita přinese revoluci srovnatelnou s robotizací

Pavel Houser , 19. červen 2018 11:23

Firmy budou na změny související se zaváděním virtuální reality reagovat další centralizací procesů....

Více 0 komentářů

Digital Broadcasting rozšířila síť DVB-T2 na 85 % populace

ČTK , 19. červen 2018 08:00

Digital Broadcasting začal přechodovou síť budovat loni v červenci v Praze....

Více 0 komentářů

Manažeři France Télécom půjdou před soud kvůli sebevraždám

ČTK , 18. červen 2018 12:47

Vlna sebevražd ve France Télécom (dnes Orange) začala v roce 2008 a vyžádala si desítky životů. ...

Více 0 komentářů