Jak může hyperkonvergovaná infrastruktura datových center pomoci firmám s efektivitou a zabezpečením dat

Jednoduchost je jedním z hlavních důvodů, proč firmy investují do hyperkonvergované infrastruktury (HCI) ve svých datových centrech. Díky spojení serverů, úložišť a sítí do jednotlivých uzlů připravených pro nasazení do clusteru odpadá většina ze složitosti tradičního třívrstvého IT. Pokud poskytovatel HCI spojí své síly se specialisty na virtualizaci a zabezpečení softwaru, může tato jednoduchost přesáhnout hranice samotného HCI a posunout se do dalších částí podnikového IT prostředí.
Tento přesah je důležitý především pro vytížené technologické týmy, které mají podporovat obchodní inovace a zároveň chránit firmu a její data před rostoucím množstvím bezpečnostních hrozeb. Takovým týmům může HCI pomoci zjednodušit způsob, jakým zajišťují kontinuitu IT služeb a správu zabezpečení.

Centralizovaná a zjednodušená správa
Správa tradičního třívrstvého inhouse IT prostředí obvykle vyžaduje spolupráci specialistů z oblasti úložišť, serverů, sítí a dalších oblastí jako je virtualizace. Výsledkem jsou složité a potenciálně časově náročné procesy, které je třeba udržovat v aktuálním stavu.
Jednou ze silných stránek HCI je, že spojuje mnoho (pokud ne zcela všechny) tyto součásti dohromady. Dodavatel obvykle poskytuje centralizovanou správu a administraci pokrývající servery, úložiště i sítě, případně také další infrastrukturu datového centra, koncová zařízení či virtualizační software.
Po této konsolidaci může být celé prostředí řízeno menším týmem a firma tak může získat stejnou nebo lepší úroveň IT služeb s menším počtem zdrojů. Kvalifikovaní zaměstnanci pak mají volné ruce a mohou se soustředit na strategické plánování a zavádění inovací.
Rozumným krokem je také výběr HCI platformy, která je v souladu se stávajícími firemními IT investicemi a je možné ji propojit s již zavedenými technologiemi jako je VMware, Microsoft nebo Nutanix.

Jedna sada aktualizací
Včasné nasazení bezpečnostních záplat a aktualizací je jedním z nejdůležitějších kroků k udržení aktualizovaného a tím pádem i chráněného firemního IT prostředí. Složitost tohoto postupu včetně případného testování vzájemného vlivu oprav na další prvky systému však často vede k tomu, že firmy dlouhodobě nechávají infrastrukturu bez aktualizací a tím pádem zranitelnou.
V rámci své nabídky hyperkonvergované infrastruktury ThinkAgile se Lenovo snaží tyto výzvy řešit. Společnost navázala partnerství s předními poskytovateli virtualizačního softwaru a dalších programů s cílem vytvářet nová integrovaná řešení pro provoz na ThinkAgile HCI infrastruktuře. Díky těmto opatřením umožňuje HCI rychlejší, snadnější a méně rizikovou aktualizaci a pomáhá tak firemním IT týmům získat maximální ochranu proti bezpečnostním hrozbám.

Rychlejší obnova dat po bezpečnostním incidentu
Pokud dojde k nějakému bezpečnostnímu incidentu na úrovni infrastruktury, vyžaduje obnova hyperkonvergovaného prostředí obvykle méně systémů než kolik jich je třeba u konvenčního třívrstvého datového centra a je tím pádem rychlejší. Replikace dat v reálném čase v rámci clusteru pomáhá minimalizovat ztrátu dat, zatímco design clusteru může ještě zrychlit dobu obnovy po bezpečnostních incidentech.

Zabezpečení HCI je možné sladit s cloudovým zabezpečením
Mnoho firem aktuálně přesouvá alespoň část svých firemních procesů a dat do cloudu. Pokud si firma zvolí HCI platformu založenou na virtualizační technologii od dodavatele, který zároveň poskytuje cloudové služby, může jednoduše sladit zabezpečení jednotlivých procesů běžících jak na HCI, tak na cloudovém úložišti. Kromě zefektivnění každodenní správy zabezpečení může toto sladění usnadnit budoucí migraci do cloudu.

Exit mobile version