Kontroverze kolem ASUS Transformer Prime tabletu pokračují zamčeným a šifrovaným bootloaderem

Hybridní tablet s odnímatelnou klávesnicí ASUS Transformer Prime od svého oznámení na podzim loňského roku patřil mezi nejočekávanější produkty tohoto segmentu. Poslední dobou se ale k zařízení, které se teprve zabydluje na trhu, pojí jedna kontroverze za druhou.

Poté co jeden z nejznámějších světových výrobců hraček, americká firma Hasbro, zažalovala taiwanský Asus za zneužití názvu Transformer v názvu tabletu a parazitování na další subznačce společnosti, vyšlo najevo, že tablet (resp. Eee Pad) byl na trh uveden se zamčeným a zašifrovaným bootloaderem (zavaděčem systému).

Zámek využívá poměrně silné 128bitové AES šifrování, které má za úkol znemožnit přeflashování paměti ROM a jader, což by uživatelům umožnilo plně využít skrytý potenciál přístroje (přetaktování, přechod na jiný OS a další přizpůsobení).

Překvapivé je, že se Asus k tomu to kroku uchyluje v době, kdy například HTC od zamykání zavaděče pod tlakem zákazníků upouští.

Android tablet Transformer Prime od Asusu je vedle propojení s odnímatelnou klávesnicí zajímavý především aplikací čtyřjádrového NVIDIA Tegra 3 procesoru a výdrží až 18 hodin, kterou značně předhání i populární iPad 2 od Apple.

Exit mobile version