Rychlost domácího Internetu má prý vliv na příjmy

Rychlost domácího Internetu ovlivňuje výši příjmů domácnosti, tvrdí to alespoň nejnovější studie společnosti Ericsson. Podle ní platí, že s rychlostí připojení stoupá i příjem členů domácnosti.
Studie to vysvětluje tím, že širokopásmové připojení nabízí více možností jak se učit a zdokonalovat své schopnosti, dovednosti či produktivitu například prostřednictvím e-learningu či business služeb. Ericsson zrealizoval výzkum ve spolupráci s konzultační firmou Arthur D. Little a švédskou Chalmers University of Technology.

Internet (©iStockphoto.com)

Průzkum definoval minimální práh zvýšení rychlosti internetu, který má statisticky významný dopad na příjmy domácností. Hodnoty se liší v závislosti od regionů a jejich ekonomické vyspělosti.

Návratnost investice do rychlejšího Internetu je vyšší v ekonomicky rozvinutějších zemích OECD (výsledky se vztahují k paritě kupní síly). Z výzkumu vyplynulo, že příjem domácností se v zemích OECD zvýší nejvíce při nárůstu rychlosti širokopásmového připojení o 4 až 8 Mbps – a to až o 120 USD za měsíc.

Naproti tomu u méně rozvinutých zemí (Indie, Čína, Brazílie) domácnosti nejvíce těží při zvýšení rychlosti broadbandu o 0,5 – 4 Mbps. V tomto případě si přilepší o 46 USD za měsíc.
Výsledky potvrzují názor, že příjmy domácností rostou tím víc, čím vyspělejší technologie v rámci širokopásmového internetu se používají. Výzkum bral v úvahu faktory, které mají vliv na příjem jednotlivce, jako věk, pohlaví, vzdělání, velikost domácnosti či typ zaměstnání.

Exit mobile version