SSŠVT: Stagnace IT oboru? Studenti, kteří se snaží, uspějí

Poptávka po počítačových odbornících stagnuje a trend trhu práce se obrací. Na IT pozice se hlásí desítky zájemců a nástupní platy již nejsou v takových výších jako v minulosti. Potvrzuje, že nástup nových technologií jako je například cloud umožňuje podnikům snížit počty IT zaměstnanců. Důležitá je proto i vhodná volba školy a neopomenutí praxe.
V rozhodování o výběru odborné školy zaměřené na informační technologie hraje hlavní roli kvalita výuky a učitelského sboru, možnost odborného rozvoje formou kurzů či letitá tradice v oboru. Pokud jsou uchazeči na vážkách, může školám pomoci nabídnout jim něco navíc. Láká třeba na speciální obory, praxi, stipendia, sportovní a kulturní akce.

Ani studenti IT nesmí studium "proflákat"

„Snažíme se i v rámci běžné výuky, aby naši studenti byli vedeni co nejvíce k praktickým dovednostem a specializacím, o které je na trhu stále zájem. Patříme mezi školy s nejmodernějším vybavením. Ti, kteří skutečně umí, mají po absolvování školy nadstandardní ohodnocení. To se nezměnilo,“ říká ředitel Martin Vodička z www.sssvt.cz.

Nezaměstnanost v Česku předchozí měsíc dosáhla 7,5 procenta

Byla tedy stejná jako v červenci. Podle slov zástupců Soukromé střední školy výpočetní techniky na pražském Proseku (SSŠVT) se za zdánlivou stagnací skrývá nejvyšší počet lidí bez práce za bezmála půlrok. Alarmující je stav nezaměstnaných z řad absolventů škol. Na úřadech práce po celé zemi se jich sešlo koncem července 25 tisíc, což představuje opět nejhorší stav za posledních osm let. Škola radí zaměřit se na obory s lepší budoucností, mezi které IT bezesporu patří. Absolventům mnohdy chybí i žádaná práce. Až pětapadesát procent školáků se nedostatku praxe nebojí, pak na to doplácejí. Zlepšení tak nepřišlo ani ke konci léta, přestože se ekonomika dostala z recese.

Exit mobile version