ÚOHS schválil vstup Komárkovy KKCG do IT skupiny Cleverlance

Výši transakce ani jedna z firem neuvedla. Cleverlance group zůstane v CES a AEC menšinovým vlastníkem.
Investiční skupina KKCG podnikatele Karla Komárka může koupit majoritní podíl ve společnostech Cleverlance Enterprise Solutions a AEC ze skupiny Cleverlance. Transakci, kterou vznikne dodavatel ICT služeb s konsolidovaným obratem přesahujícím pět miliard korun, povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Uvedl to v tiskové zprávě.

Po dokončení fúze získá KKCG kontrolu nad divizí Cleverlance Group, kterou tvoří společnosti Cleverlance Enterprise Solutions, Cleverlance Slovakia, Cleverlance H2B a česká i slovenská společnost AEC. „K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti IT služeb, zejména pak vývoje software a počítačové bezpečnosti,“ uvedl úřad s tím, že spojení nebude mít za následek narušení hospodářské soutěže.

O plánovaném spojení na svých stránkách informovala i skupina Cleverlance. „Zakoupením většinových podílů v AEC a Cleverlance Enterprise Solutions (CES) pokračuje skupina KKCG ve své dlouhodobé strategii, jejímž cílem je vybudovat ICT holding. Ten by měl zastřešovat skupinu specializovaných firem, které budou společně schopny nabídnout klientům ucelenou řadu ICT služeb a produktů,“ uvedl investiční ředitel KKCG Michal Tománek.

Výši transakce ani jedna z firem neuvedla. Cleverlance group zůstane v CES a AEC menšinovým vlastníkem. Vedením aktivit nově vznikajícího ICT holdingu KKCG bude pověřen Milan Sameš.

KKCG od konce roku 2017 vlastní většinový podíl holdingu Autocont, který je největším nezávislým poskytovatelem ICT služeb v Česku.

Cleverlance Group je skupina českých ICT společností s mezinárodní působností poskytující konzultace, řešení a služby zejména v oblastech financí, telekomunikací, utilit a veřejné správy. Do skupiny patří společnosti Cleverlance Enterpise Solutions, AEC, TrustPort, CTS TRADE IT, CleverPower a Cleverlance H2B. V roce 2017 měla skupina 670 zaměstnanců a konsolidovaný obrat 951 milionů korun.

Skupina KKCG v současnosti spravuje společnosti, jejichž celková účetní hodnota přesahuje 5,2 miliardy eur (134 miliard korun). Pro skupinu a jí vlastněné firmy pracuje 3500 lidí, KKCG podniká v 19 zemích světa. V loterijním byznysu stojí za českou Sazkou, rakouskými Casinos Austria nebo řeckým OPAP. Významná je také těžba ropy a prodej plynu v rámci firmy MND a vlastnictví cestovní kanceláře Fischer.

Informační technologie jsou v KKCG zastoupeny kromě Autocontu společnostmi Conectart, DataSpring nebo SafeDX.

Exit mobile version