Uživatele kromě smart TV od Samsungu odposlouchávají i jiná zařízení

Chytré televizory od společnosti Samsung nejsou jedinými zařízeními, které „odposlouchávají“ konverzaci uživatelů. Obdobně fungují také televizory od LG nebo třeba Microsoft Kinect.

Posledních několik týdnů bylo pro PR oddělení Samsungu katastrofou. Poté, co se objevily otázky týkající se jeho politiky ochrany osobních údajů v souvislosti s funkcí hlasového odposlechu u vybraných chytrých televizorů, se začalo psát o tom, že hlasová data přenášená mezi smart TV jihokorejské společnosti a servery nejsou vůbec šifrována. Experti proto začali zkoumat, zda se tento problém týká pouze Samsungu. A výsledek? Samsung rozhodně není jediný. Podobný text, jaký obsahovala politika Samsungu u jeho smart TV, uvádí u svých chytrých televizorů také LG. V něm stojí, že pokud budou mluvená slova obsahovat osobní či citlivé informace, budou tyto zaznamenány spolu s hlasovými pokyny uživatele skrze funkci rozeznání hlasu.

Podobným způsobem informace zpracovává a zaznamenává i řada dalších zařízení, které miliony uživatelů po celém světě každodenně využívají. Automobilka GM u své služby OnStar uvádí, že zmíněná služba shromažduje data o lokaci, rychlosti, používání bezpečnostního pásu a další informace o tom, jak je vozidlo používáno. Virtuální asistent Amazon Echo pak kromě pokynů uživatele taktéž v některých případech naslouchá i jeho další konverzaci. A podobně fungují i aplikace Google Waze, Kinect od Microsoftu či zařízení Sense od společnosti Hello.

Exit mobile version