V Amazonu prý manažeři vyhoří, navíc je o ně zájem jinde

Amazon přišel o dalšího klíčového muže. Firmu opustil Jim Freeman, který stál za virtuální asistentkou Alexa.

Za poslední měsíce tak Amazon opustilo více než deset předních manažerů, píše server CNBC. Podle personalistů je důvodem takzvaný syndrom vyhoření a také velký zájem jiných firem o zaměstnance světové jedničky.

Přestože se společnost snažila Freemana od zamýšleného odchodu odradit, ten se po devíti letech u firmy vrátil k předchozímu zaměstnavateli, berlínské firmě Zalando, uvedl zdroj televizní stanice CNBC obeznámený se situací.

Za uplynulých deset měsíců tak z Amazonu odešla více než desítka předních výkonných činitelů a předních manažerů. A to přesto, že společnost zažívá bezprecedentní úspěch a její akcie letí vzhůru. Podle personalistů menší firmy nabízejí nové příležitosti a také uvolněnější pracovní prostředí. Podle nich jsou ve vlně odchodů od Amazonu patrné dva trendy – vyhoření po závratném růstu a vyšší poptávka po manažerech Amazonu ze strany jiných společností.

Pracovní kultura v Amazonu je intenzivní a zaměstnanci jsou pod větším tlakem než v jiných srovnatelných firmách. „Když jdete do Amazonu, jste na běžeckém pásu – je to opravdu nepřetržité,“ řekl Jim Herd ze společnosti Herd Freed Hartz. „Není to místo pro každého,“ dodal.

Amazon k tomu uvedl: „Je prostě nesprávné naznačovat, že máme problém udržet si řídící pracovníky. Podle LinkedIn je Amazon v USA nejatraktivnějším zaměstnavatelem a 95 procent našich viceprezidentů je nám věrných. Za celých 20 let přišla a odešla hrstka manažerů – z osobních nebo profesních důvodů – a to platí pro každou společnost. Pro Amazon je jedinečné to, že se mnozí vracejí – nazýváme je ´bumerangy.´“

Exit mobile version