Moderní korporátní notebook: Dvacet hodin na baterky i tříletá záruka

Richard Jan Voigts , 05. únor 2016 17:00 5 komentářů
Moderní korporátní notebook: Dvacet hodin na baterky i tříletá záruka

Co by měl umět moderní notebook? Notebooky Toshiba jsou sice primárně určeny pro korporátní sféru, avšak nacházejí využití v průřezu celého zákaznického portfolia. Jsou totiž vybaveny nejnovějšími technologiemi, včetně bezdrátových Intel Wireless, vydrží až 20 hodin na baterky a dostávají tříletou záruku plus roční záruku spolehlivosti na výrobní vady. Stačí produkt zaregistrovat, vysvětluje Tomáš Konečný ze společnosti Toshiba.

Toshiba přezbrojuje na nové procesory Intel Skylake, což znamená nejen přidání nových bezdrátových technologií Intel, ale i doslova brutální nárůst doby provozu na baterie. Tříletá on-site záruka a Záruka spolehlivosti – záruční oprava a současné vrácení celé pořizovací ceny přístroje při poruše z důvodu výrobní vady je už standardem u celé řady našich firemních notebooků, říká Tomáš Konečný, který má u nás portfolio notebooků Toshiba na starosti.

Intel přechází na nové procesory šesté generace Skylake. Jaká je odpověď Toshiby?

Většinu nových modelů samozřejmě uvedeme na procesorech Intel Skylake také, nejvíce jich bude v prvním čtvrtletí tohoto roku, některé již na konci února. Modely, které osazeny Skylakem nebudou, tvoří doplňkové řady typu 2v1 a další přístroje s Atomem nebo Pentiem. Obecně platí fakt, že nejdříve jsou nové generace procesorů implementovány do spotřebních notebooků a až v druhé řadě do profesionálních zařízení. To je důvodem toho, že na první pohled v Čechách, kde nabízí aktuálně Toshiba právě byznysové notebooky, přichází Toshiba s procesory Skylake později.

Tomáš Konečný, Toshiba
Tomáš Konečný, Toshiba

Budete se i nadále orientovat na business modely?

Ano, pro Českou i Slovenskou republiku zůstane prodejní model nezměněný a Toshiba zde bude i nadále dodávat pouze tzv. B2B notebooky určené primárně pro firemní použití.

S šestou generací procesorů Intel Skylake přicházejí i nové bezdrátové technologie Intel. Bude je Toshiba podporovat?

Určitě, některé z nich podporujeme už v páté generaci procesorů Intel Broadwell, jako například bezdrátový přenos obrazu do externích displejů Intel Wi-Di apod. S novými modely budeme podporovat i další bezdrátové technologie Intel.

Pro jaký druh organizací se vaše notebooky hodí nejvíce, resp. které přijímají Toshibu nejčastěji?

Řady Toshiba Tecra a Portégé jsou sice primárně určeny pro korporátní sféru, avšak nacházejí využití v průřezu celého zákaznického portfolia, od domácích uživatelů přes malé podnikatele, segment SMB, až po velké korporace a státní správu. Jsme s nimi schopni pokrýt požadavky takřka všech zákazníků. Ať už vlastnostmi, které notebooky Tecra a Portégé mají samy o sobě, jako například vylepšená vzdálená správa opírající se o technologii Intel vPro, bezpečnostní funkce s šifrovacím čipem TPM, ale také další přidanou hodnotou od Toshiby, kterou je odolnost testovaná v německých zkušebnách TÜV a poskytované záruky. Ty ostatně mohou využít zákazníci průřezem celého portfolia Toshiba. Aktuálně například mohou uživatelé většiny konfigurací modelových řad Tecra i Portégé v České a Slovenské republice využít tříletou záruku s opravou on-site, tedy „u zákazníka“, a to doslova, tedy včetně domácích uživatelů.

Vyznačují se notebooky Toshiba nějakými zvláštnostmi, které by snad žádný jiný výrobce nenabízel?

Některé z námi dodávaných prvků se jistě najdou i u produktů jiných výrobců.

Nicméně na našich noteboocích je vždy zajímavé to, že mají velkou výdrž na jedno nabití, které se i u základních modelů Satellite Pro na procesoru Skylake bude pohybovat okolo osmi hodin, v současné době 7,5 hodiny na Broadwellu. U řad Tecra a Portégé může výdrž dosahovat na jedno nabití podle konfigurace až 17 hodin s procesory Broadwell a s procesory Skylake očekáváme další prodloužení.

Notebooky Toshiba jsou také známy vysokou mobilitou, jsou lehké a tenké. Opět, když vezmu základní model Satellite Pro, ten má hmotnost okolo 2,2 kg, na opačné straně pak stojí Portégé Z30 s hmotností 1,2 kg.

Všechny naše notebooky navíc vynikají výbornou konektivitou, ať už drátovou nebo bezdrátovou. I na našich nejtenčích noteboocích totiž vždy najdete porty v plné velikosti – RGB, HDMI, které usnadňují připojení k jakémukoli prezentačnímu displeji nebo projektoru, dále minimálně tři USB a na některých samozřejmě i dokovací konektor.

Další technologie, které jsou dostupné i u ostatních výrobců, avšak na které klademe zvýšený důraz, jsou bezdrátové komponenty. Toshiba implementuje například ověřené a spolehlivé LTE modemy Sierra Wireless, zejména u modelů Tecra a Portégé.

Standardem pro byznysové notebooky Toshiba je šifrovací čip TPM a s procesorem Intel Skylake přecházíme na standard TPM 2.0.

O tříleté záruce jsem už hovořil. Toshiba navíc poskytuje u vybraných modelů, které jsou vyráběny v naší vlastní továrně, záruku spolehlivosti. Ta spočívá v tom, že pokud zákazníkovi notebook vypoví službu do jednoho roku od zakoupení výrobní vadou, dostane kromě opraveného notebooku také zpět peníze v plné výši pořizovací ceny notebooku. Jediné, co pro to musíte udělat, je zaregistrovat jej na stránkách Toshiby. Podrobné podmínky najdete na našem webu na stránkách záruky – Reliability guarantee.


Komentáře

Skeptik #0
Skeptik 07. únor 2016 17:23

Hmm, 20 hodin zapnutý, 3 hodiny skutečně zatížený? No uvidíme.

Btw... u firemního notebooku si v první řadě představuji
- spolehlivost
- možnost instalace opravdu libovolného OS bez nutnosti hackovat BIOS a UEFI, ne všichni chtějí pracovat na Woknech, nebo jediné vybrané distribuci Linuxu
- kvalitní klávesnici bez zkurveností typu nízká hladká chicklet tlačítka, poloviční šipky na výšku, multimediální funkce místo Fek atd... prostě standardní klasiku, ne nesmysly, jako 90% současného trhu, firemním notebooku se pracuje a nesleduje pouze YouTube v posteli
- kvalitní touchpad, ne podělaný clickpad bez tlačítek (i 99% sekretářek nosí s notebookem myš, protože clickpad se nedá používat), Wokna i Linux pořád potřebují pravým kliknout, a levým v kontextovém menu potvrdit, to s clicpadem skoro nejde

a pak samozřejmě takové "drobnosti"
- jako kvalitní šasi, které se nerozkřupe za dva roky normálního nošení a slušného zacházení, každodenního otevírání
- kvalitní a tiché chlazení (klidně na úkor rozměrů, supertenkost nikoho nezajímá, horká klávesnice vadí, zkrácená životnost vadí, hluk vadí)
- kvalitní displej (1920x1200 v IPS je na 15" docela ok)
- hodně výstupů (3x USB je málo, i více video výstupů kvůli prezentacím na projektoru)
...

A z pohledu technika
- vyměnitelný HDD bez nutnosti rozebírat celý notebook
- vyměnitelný akumulátor bez nutnosti rozebírat celý notebook
- vyměnitelnou RAM bez nutnosti rozebírat celý notebook
- vyměnitelný klávesnici bez nutnosti rozebírat celý notebook
- standardní napáječ zaměnitelný s jinými modely

Tak se koukejte snažit ať zas nevznikne krám vhodný leda na focení do reklamních letáků.

Skeptik #1
Skeptik 07. únor 2016 17:26

Btw... abych nekřivdil Portégé Z30-B-117 se tomu blíží. Není to dokonalé, ale ve srovnání s ostatními to není tak zlé.

tom #2
tom 08. únor 2016 10:57

ještě bych doplnil vyměnitelný, vyjmutelný větráček, nebo jinak vyřešené jeho snadné čištění, bez nutnosti rozebrat celý notebook.

franta #3
franta 08. únor 2016 13:57

Nevim co je spatneho na 1/2 sipkach (aspon na vysku) - lepsi klabosnici nez mam na Macu jsem vazne jeste nepouzil(a to jsem mel moznost jich za tech 25let pouzivat spoustu).
Force touch - nebo i bezny touchpad (opet na Macu) velikosti 1/4 displeje konkurecnich stroju (nebo 4x vetsi nez je touchpad konkurence) - to je luxus, na kterem bezne pouzivam gesta a ma produktivita se zvysila. Prechod byl z ThinkPadu, kde jsem musel prave zminena mechanicka (hloupe umistena) tlacitka v BIOSu vypnout.
Na vydrz si take nestezuji, neb vydrzim 10hodin prace bez jakehokoli pripojeneho dratu :)
Toshibu jsem naposledy drzel asi 10let z5 a verim, ze i dnes dela pokroky - ale nemam potrebu menit neco co mi 101% vyhovuje :)
F.

Chakat Nguyen Brownears #4
Chakat Nguyen Brownears 09. únor 2016 00:41

Na polovičních šipkách není špatného nic, kromě toho, že se nedají používat.

Dosud nejlepší řešení, které jsem na noteboocích viděl byla kombinace šipek s Fn tak, že šipka vlevo + Fn = Home, šipka vpravo + Fn = End, šipka nahoru + Fn = Page Up a šipka dolu + Fn = Pg Down ... je to praktičtější než samostatné klávesy Home End PG up/down dementně umístěné do svislého sloupce, nebo někde na neobvyklém místě.

Ani občas opěvovaná klávesnice Thinpadů tohle neřeší správně.

Multimediální možnosti pod Fkama NESMÍ být primární! V BIOSu to musí být konfigurovatelné nezávisle na OS ... když si multimediální nesmysly zvolí uživatel, tak budiž, ale výrobce to nesmí vnucovat. Jinak to je na reklamaci (nechť mají ztrátu za nepovedený výrobek).

Já už jsem si všiml, že MACkaři moc text nepíší. Spousta MACkařů se mi snažila vysvětlit, jak je jejich MAC skvělý, než jsem jim předvedl vymoženosti standardní PC klávesnice staré 30 let, tehdy vymyšlené k psaní, ne k hraní a honění si ega.

A touchpad? Clickpad je na MACku snesitelný POUZE PROTO, že se na MACOSX dá pracovat s jedním tlačítkem. Jakmile je OS jen o trochu schopnější a podporuje tlačítka dvě, nebo dokonce tři a kolečko (o tlačítkách vpřed a zpět nemluvě), tak je clickpad utrpení.

Víte, že notebooky cca před deseti lety měly různou formu podpory skrollování i na touchpadu? Že se občas vyskytovala i tři tlačítka? Mám notebook z roku 2001, který umí multitouch (tedy např. scroll dvěma prsty - pochopitelně ne ve Windows) a krom dvou tlačítek má čtvercový joystick skvěle použitelný ve webovém prohlížeči. Notebook je pomalý, nepoužívám ho, ale funguje a pracuje se s jeho touchpadem a klávesnicí o řád lépe než s dnešními. Kampak se to vytratilo?

Mimochodem souhlasím, že tlačítka NAD touchpadem nejsou dobře umístěná, ale pořád lepší nad a samostatná, než v touchpadu a tedy neoddělená.

RSS 

Komentujeme

Zpoždění letadel i přežití pacientů: Jak to ten Google dělá?

Pavel Houser , 17. březen 2018 12:00
Pavel Houser

Bez dalších podrobností Google před časem oznámil, že v rámci služby Letenky dokáže odhadovat zpoždě...

VíceRSS 

Zprávičky

Salesforce.com koupí za 6,5 miliardy dolarů MuleSoft

ČTK , 22. březen 2018 09:00

MuleSoft dodává software, který poskytuje podnikům nástroj na automatickou integraci aplikací....

Více 0 komentářů

Amazon překonal v tržní kapitalizaci Alphabet

ČTK , 22. březen 2018 08:00

Za poslední rok akcie Amazonu stouply o 81 %. ...

Více 0 komentářů

Levné telefony volaly potají do ciziny

Pavel Houser , 21. březen 2018 17:34

Českou republikou se začal šířit nový fenomén: Zavirované telefony z výroby bez vědomí majitelů vytá...

Více 0 komentářů

Kalendář

19. 03.

22. 03.
IBM Think 2018
20. 03.

23. 03.
Amper 2018
06. 04.

08. 04.
CEEhacks Smart Mobility Hackathon Prague 2018

Starší zprávičky

PPF koupila aktiva Telenoru ve čtyřech zemích za 71 miliard Kč (aktualizace)

ČTK , 21. březen 2018 12:34

Telenor v Maďarsku, Bulharsku, Černé Hoře a Srbsku poskytuje služby více než 9 milionům klientů....

Více 0 komentářů

Rychlonabíjení pomůže k rozšíření elektrobusů

ČTK , 21. březen 2018 10:00

Elektrobusy s velkými bateriemi mají problémy s údržbou a váhou, Navíc nevydrží jezdit celý den. ...

Více 1 komentářů

ČOI: V Česku rychle přibývá rizikových internetových obchodů

ČTK , 21. březen 2018 09:00

Loni obchodní inspekce zjistila při kontrolách e-shopů pochybení v 88 % případů....

Více 0 komentářů

Elektrotechnický průmysl se v ČR rozvíjí, není ale dost zaměstnanců

ČTK , 21. březen 2018 08:00

Obor stejně jako česká ekonomika roste - rychleji, než je evropský průměr....

Více 0 komentářů