System x3250 M6: Enterprise funkce dostupné pro SMB

Lenovo, 02. červen 2016 00:00 1 komentářů
Rubriky: Technologie, Hardware
System x3250 M6: Enterprise funkce dostupné pro SMB

Rodina serverů System x zahrnuje široké portfolio serverů v pro zástavbu tower i rack, které pokrývají potřeby všech typů firem a aplikací – od jednotlivých souborových serverů až po aplikace pro big data a cloud.

Charakteristiky serverů Lenovo

Vedle vysoké spolehlivosti jsou servery této rodiny charakterizovány i velkým důrazem na bezpečnost, efektivním využitím vnitřního prostoru šasi, výkonem a inovativními technologiemi pro napájení a chlazení, které pomáhají firmám snižovat provozní i celkové náklady. Současně Lenovo vykazuje mezi servery x86 třetí rok v řadě nejlepší výsledky v oblasti spokojenosti zákazníků.

Servery System x jsou také vysoce flexibilní v oblasti volby typu disků, konektivity i jednotlivých komponent. Důraz na rozšiřitelnost firmám zaručuje dlouhodobou ochranu investic i podporu dalšího růstu. Servery System x nabízí pokročilé nástroje pro vzdálenou správu a údržbu, které umožňují snadnou instalaci serverů do vzdálených poboček i neustálou kontrolu nad vlastními servery.

Vybavený a výkonný server pro SMB

Jednoprocesorový server System x3250 M6 je součástí inovovaného portfolia, které Lenovo uvedlo na konci března letošního roku. Server je dodáván v kompaktním provedení 1U a přináší překvapivě vysoký výkon. K dispozici jsou varianty s procesorem Intel Xeon E3-1200 v5, Pentium, Core i3 nebo Celeron. Díky tomu je x3250 M6 vhodný jako základ pro začínající nebo menší firmy, bez problémů poslouží jako mailový server, souborový server či printserver.

System x3250 M6 zvládne až o 107 % virtuálních strojů více než jeho předchůdce, dále má o 100 % větší kapacitu paměti (64 GB TruDDR4 Memory), o 30 % vyšší výpočetní výkon, o 33 % vyšší rychlost paměti a o 100 % vyšší rychlost přenosu dat (12 GB). Server lze vybavit až 24 TB úložného prostoru. Lze zvolit buď čtyři 3,5" disky nebo osm 2,5" SSD, díky čemuž jej lze pohodlně rozšiřovat podle potřeby. Server je dodáván s dvěma integrovanými 1GbE porty, pro náročný síťový provoz lze zvolit až 10GbE porty.

Energetická efektivita šetří náklady

Model x3250 M6 poskytuje 92% energetickou účinnost a je vybaven napájecími zdroji 80+ Gold. Svůj díl na úsporném provozu mají i nízkonapěťové procesory Xeon a 1,2V TruDDR4 moduly DIMM, které vykazují o 35 % nižší spotřebu energie než 1,35V DDR3 LRDIMM. Označení TruDDR4 navíc zajišťuje, že paměti pochází od důvěryhodných a důkladně testovaných dodavatelů Lenovo. S těmito funkcemi lze bez obav provozovat energeticky náročné pracovní zatížení.

Nástroj správy Lenovo XClarity

Nástroj Lenovo XClarity je dostupný i pro System x3250 M6. Lenovo XClarity je určený pro potřeby zákazníků, kteří vyžadují důslednou inventarizaci, sjednocenou správu a efektivní řízení serverů. Řešení XClarity centralizuje a zjednodušuje správu, monitoring serverů nebo jejich nastavení podle konfiguračních vzorců, čímž se významně urychluje nasazení nebo modifikace klasické i cloudové infrastruktury. Veškerá interakce a ovládání probíhají v uživatelsky přívětivém grafickém rozhraní, s nímž je práce skutečně intuitivní, základní funkčnosti si každý administrátor bez problémů okamžitě osvojí. Lenovo XClarity ušetří průměrně až 95 % ve srovnání s manuální obsluhou.

Lenovo System x3250 M6
Lenovo System x3250 M6

Pro koho je server určen

System x3250 M6 je díky své kompaktnosti a výkonu ideální pro segment SMB a malé firmy, kterým nabízí pro jejich potřeby dostatečný výkon. Server je kompatibilní s operačními systémy Microsoft Windows Server, SUSE Linux, Red Hat Enterprise Linux, Ubuntu; VMware ESXi.

Argumenty pro servery Lenovo:

  • spolehlivý a výkonný server pro SMB

  • kvalita značky Lenovo

  • možnost nadstandardních služeb a servisu

  • pokročilé nástroje správy


Komentáře

Jan Novák #0
Jan Novák 02. červen 2016 08:52

V roce 2010 jsme pořídili 5 bratříčků tohoto systému (x3550 tenkrát ještě IBM) - tedy rád bych se podělil o informace.

IntelXeon E5506 @2.13GHz, 12GB ram, a 2x2,5" 140GB SAS HDD (a storage 6x500G SATA), 1Gb síť (kde to šlo agregovaně).
Důvod nákupu bylo pokrytí celého SMB pro ~50zaměstnanců za použití virtualizace RHEV, (dnes máme 40-60 VM, dle aktuální potřeby). Konsolidovali jsme řadu rackových serverů a desktopů v naší menší in-house serverovně. Celkově jsme zrušili ~20 fyzických strojů (asi 3 jsme použili jinde - zalohovani, router, atp). Celá infra kompletně na RHELu, VM - část různé Linux distra, část různé verze Windows.

Zkušenosti:
Cena se nám zdála docela vysoká, ale funkcionalita a doporučení jako vhodný HW pro virtualizaci zvítězila. Během ~prvních 2 let jsme vyreklamovali 1 SAS a 2 SATA HDD (možná nějaká vadná série). Loni výměna 1 větráčku. Od té doby zatím vše ok. Musím uznat, že v krabicích to mají vymyšleno pěkně, ale to 1U a malé větráky jsou trochu hlučné (jeden stroj si kolega přinesl a dal ho pod stůl a do týdne jsme ho hnali). Stoje mají IMM (systém na vzdálenou správu s možností připojení USB/DVD na dálku.
A abych nepěl jen chválu - aplikace je jen 32bitová!!! Také ve chvíli kdy jsme pořídili do IT oddělení 1. Mac - nastal problém s připojením - ačkoli vše updatováno JAVA konsole SW má natvrdo zadrátován OS ze kterého se můžete připojit Win/Lin a Mac je rozeznán jako Other (jenže ten je odmítnut)!!! To je tak trochu ostuda. Nicméně jsem si udělal hack (skript v MacOSX) jsem byl schopen modifikovat tmp soubor a podstrčit celý modifikovný řetězec a konzoli si pustit manuálně.
Cena za support serverů není také žádné terno - ale ve finále se nám prostě vyplácí - dříve jsme byli v serverovně pořád a neustále něco řešili s HW - teď je to minimálně. Určitě šetříme za elektriku - méně HW a klimatizaci jsme také mohli stáhnout na nižší stupeň chlazení - ty desktopy byly mnohem teplejší neř ty rackové 1U.

Ne nejsem (ani jsem nikdy nebyl) nikterak zainteresován osobně ani přes příbuzenstvo nebo kamarády ve firmě IBM/Lenovo.

Lenovo/ITBIZ - honorář za objektivní minirecenzi mi prosím zašlete na Nadaci Charty 77, Konto Bariéry - Číslo účtu: 17111444/5500. Variabilní symbol: 9, konstantní symbol: 0558.
Děkuji

J.N.

RSS 

Komentujeme

Zpoždění letadel i přežití pacientů: Jak to ten Google dělá?

Pavel Houser , 17. březen 2018 12:00
Pavel Houser

Bez dalších podrobností Google před časem oznámil, že v rámci služby Letenky dokáže odhadovat zpoždě...

VíceRSS 

Zprávičky

ODS chce obce a kraje osvobodit od pokut kvůli GDPR

ČTK , 23. březen 2018 11:00

Návrh ministerstva vnitra původně počítal se sankčními úlevami pro malé obce, vláda toto omezení ale...

Více 1 komentářů

Na Facebook bez souhlasu rodičů od 15 let?

ČTK , 23. březen 2018 09:00

Souhlas se zpracováním osobních údajů by měly mít možnost bez souhlasu rodičů udělit děti od 15 let....

Více 0 komentářů

Jak danit výnosy z těžby i prodeje bitcoinů

ČTK , 23. březen 2018 09:00

Zdanění virtuálních měn není v současnosti v ČR přímo ošetřené zákonem, k dispozici je pouze vyjádře...

Více 2 komentářů

Starší zprávičky

EK zahajuje podporu vzniku bezplatné wi-fi na veřejných místech

ČTK , 23. březen 2018 08:00

V polovině května bude pro registrované obce vyhlášena první výzva podle systému "kdo dřív přijde, b...

Více 0 komentářů

Salesforce.com koupí za 6,5 miliardy dolarů MuleSoft

ČTK , 22. březen 2018 09:00

MuleSoft dodává software, který poskytuje podnikům nástroj na automatickou integraci aplikací....

Více 0 komentářů

Amazon překonal v tržní kapitalizaci Alphabet

ČTK , 22. březen 2018 08:00

Za poslední rok akcie Amazonu stouply o 81 %. ...

Více 0 komentářů

Levné telefony volaly potají do ciziny

Pavel Houser , 21. březen 2018 17:34

Českou republikou se začal šířit nový fenomén: Zavirované telefony z výroby bez vědomí majitelů vytá...

Více 0 komentářů