• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

Hewlett Packard pokračuje v akvizicích a kupuje ArcSight

Petr Švec
14. 9. 2010
| Zprávičky

Po nedávné akvizici výrobce 3PAR Hewlett Packard tentokrát za 1,5 miliardy dolarů koupí poskytovatele korporátních bezpečnostních řešení, společnost ArcSight.

ArcSight
Hewlett Packard kupuje dodavatele bezpečnostních řešení
ArcSight

1,5 miliardy dolarů (28,5 miliardy Kč), tedy 43,5 dolarů (zhruba 827 Kč) za akcii, je cena, kterou za výrobce korporátních bezpečnostních řešení ArcSight zaplatí výrobce Hewlett Packard. To představuje prémii ve výši necelých 24% oproti průměrné ceně firmy v posledních měsících. Transakci musí schválit představenstvo ArcSight, stejně jako je nutné získat posvěcení ze strany amerického antimonopolního úřadu. Vzhledem k odlišnému zaměření obou společností je ovšem neschválení transakce jen velmi nepravděpodobné.

Pokud k obchodu nakonec nedojde, vyplatí ArcSight ve prospěch Hewlett Packard odstupné ve výši 61 milionů dolarů (zhruba 1,16 miliardy Kč). V tuto chvíli ovšem nejsou známi žádní další zájemci, kteří by průběh akvizice mohli narušit.

Akvizicí výrobce ArcSight získá Hewlett Packard přístup k bezpečnostním technologiím, které rozšíří jeho nabídku produktů pro korporátní sféru a datová centra. Obě tyto oblasti v posledních letech pro Hewlett Packard představují stále významnějším zdrojem příjmů. Stejný vývoj můžeme sledovat i u některých dalších, kdysi převážně spotřebně orientovaných výrobců.

Zpráva o další významné akvizici ze strany světového výrobce Hewlett Packard přichází jen několik týdnů po uzavření dalšího významného obchodu – nákupu společnosti 3PAR. Jak jsme vás už informovali, Hewlett Packard o akvizici 3PAR svedl dva týdny trvající souboj s konkurenčním výrobcem Dell. Právě kvůli několikerému zvýšení nabídek ze strany obou společností dosáhla výsledná cena 3PAR neuvěřitelných 2,4 miliardy dolarů (zhruba 46 miliard Kč), respektive tedy 33 dolarů (zhruba 594 Kč) na akcii firmy. Jejich hodnota před zahájením akvizičních jednání se přitom pohybovala na úrovni pouhých 2,34 dolaru (necelých 45 Kč) za akcii. 3PAR se zabývá dodávkami technologií pro ukládání a správu dat v rámci datových center. Akvizice firmy tak bude pro Hewlett Packard znamenat významný přínos pro vlastní nabídku v oblasti datových center.

Související příspěvky

Tiskové zprávy

Novinky v Acronis Cyber Protect Cloud: přímé zálohování a archivace e-mailů v Microsoft 365

16. 6. 2025
Tiskové zprávy

Česko si drží v některých oblastech digitalizace vedoucí postavení, v těch dosud problematických se výrazně zlepšuje

16. 6. 2025
Zprávičky

Operátoři loni zvýšili investice o 3,5 miliardy na 23 miliard korun

16. 6. 2025
Eyal Heiman, Cato Networks
Články

Pro Cato je Praha klíčové centrum inovací v kybernetické bezpečnosti

16. 6. 2025

Zprávičky

Operátoři loni zvýšili investice o 3,5 miliardy na 23 miliard korun

ČTK
16. 6. 2025

Telekomunikační firmy investovaly v loňském roce celkem 23 miliard korun, což je o 3,5

AI snižuje důležitost formálního vzdělání, říká studie PwC

ČTK
15. 6. 2025

Zavádění umělé inteligence (AI) na pracoviště výrazně zvyšuje produktivitu zaměstnanců i tržby firem. V

750 zaměstnanců ČSOB se díky Atosu zvládlo rychle přesunout do domácích kanceláří

Čínská společnosti Tencent zvažuje koupi jihokorejského vývojáře Nexon

ČTK
14. 6. 2025

Čínský internetový gigant Tencent Holdings zvažuje možnost nákupu jihokorejského vývojáře her Nexon. Tencent hledá

Nvidia a Perplexity AI plánují evropské modely AI, zapojí se také Slovensko

ČTK
13. 6. 2025

Americký výrobce vyspělých polovodičů Nvidia a a start-up Perplexity AI uzavřely partnerství pro vytvoření

OpenAI chce podle médií peníze od investorů ze Saúdské Arábie, Indie a emirátů

ČTK
13. 6. 2025

Americká společnosti OpenAI, která je průkopníkem v oblasti generativní umělé inteligence (AI), jednala se

Jeden z prvních počítačů Apple se v USA vydražil za více než 223 000 dolarů

Piráti podali oznámení na šéfa IT z MPSV Trpkoše, dle něj byly zakázky v pořádku

ČTK
12. 6. 2025

Piráti podali trestní oznámení na šéfa sekce IT ministerstva práce Karla Trpkoše kvůli zadávání

Policie zřejmě získá snadnější přístup do rejstříku trestů a evidence přestupků

ČTK
12. 6. 2025

Policie pravděpodobně získá snadnější přístup do rejstříku trestů a evidence přestupků. Umožnit to má

Vláda projedná novelu, která zpřesní pravomoci NÚKIB

Nová pravidla pro kybernetickou bezpečnost Senát schválil

ČTK
12. 6. 2025

Vyloučení technologií, které by mohly představovat bezpečnostní riziko pro stát, má umožnit zákon o

Tiskové zprávy

Novinky v Acronis Cyber Protect Cloud: přímé zálohování a archivace e-mailů v Microsoft 365

Česko si drží v některých oblastech digitalizace vedoucí postavení, v těch dosud problematických se výrazně zlepšuje

O2 zavádí do své sítě samostatné 5G jádro (5G stand alone)

AI agenti místo „noreply“ v nové platformě Salesforce

AI vyžaduje kontext i ve veřejné správě

ZEBRA SYSTEMS vyhlásila nejlepší lokální partnery za rok 2024

Zpráva dne

Květen je měsícem růstu, můžete růst s Windows 11 jen za €20.00!

Květen je měsícem růstu, můžete růst s Windows 11 jen za €20.00!

Redakce
15. 5. 2025

Kupte Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com a můžete růst s tímto OS jak při...

Videa ITBiz.cz

Glenn Mallon, Dell Technologies

Elektronická recepční

FORXAI Mirror

Kamery pro průmysl a detekci požárů

Kamery pro vyhodnocení spokojenosti zákazníků

Kalendář

Zář 22
22. září @ 8:00 - 26. září @ 17:00

EMO Hannover 2025

Říj 1
Celý den

Cyber Attacks

Říj 21
Celý den

Bezpečnosť a dostupnosť dát

Zobrazit kalendář

Komentujeme

Chvála černých skřínek

Malé modely AI mají být velkým trendem

Pavel Houser
3. 1. 2025

V záplavě prognóz technologického vývoje (nejen) v roce 2025 zde prozatím trochu zapadlo jedno téma, které...

Odebírat newsletter

Zásady ochrany osobních údajů.

Zkontrolujte svoji doručenou poštu a potvrďte odběr.

Slovník

Revenue manager

CTR

Booking

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia. Hosting zajišťuje společnost Greenhousing.cz. Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware int Internet Operační systémy Podnikový software Právo Science Security Technologie Telekomunikace Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT

Píšeme jinde

RSS ScienceMag RSS

  • Týden na ITBiz: Velká počítačová centra by pomohla dohnat USA, ČR chce také jedno
  • Rychlý diagnostický test kolorektálního karcinomu
  • Vědomí je termín naprosto pustý. A umělá inteligence vtělená do kamene

RSS AbcLinuxu RSS

  • Telegram má vazby na lidi z Kremlu. Přepněte na WhatsApp nebo Signal, radí odborníci
  • Trump Mobile
  • KiCad a Wayland

Newsletter

Zásady ochrany osobních údajů.

Zkontrolujte svoji doručenou poštu a potvrďte odběr.

Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.