Lidé ve firmách: kdo a kam přešel

Petra , 10. září 2008 07:22 0 komentářů
Rubriky: Personalistika

Manažeři
ITBIZ.cz sleduje změny na manažerských pozicích. Protože k nim dochází poměrně často, rozhodli jsme se zveřejňovat pravidelný souhrn rozdělený podle jednotlivých firem. Pokud do vaší firmy přišly nové posily nebo došlo ke změnám ve středním či vyšším managementu, pošlete nám upozornění na náš e-mail manazeri(AT)itbiz.cz.

Imperial Tobacco Czech Republic

Novým generálním ředitelem tabákové trojky na českém trhu, společnosti Imperial Tobacco Czech Republic, se od 1. října stane Nizozemec Melvin Ruigrok. Nahradí Brita Dominica Brisbyho, který byl jmenován generálním ředitelem Imperial Tobacco Polska ve Varšavě. Melvin Ruigrok v současnosti působí na postu obchodního ředitele firmy ve Španělsku. Jeho pražský předchůdce Dominic Brisby stál v čele pražské afilace Imperialu od roku 2006. Melvin Ruigrok je absolventem Nyenrode Business Universiteit a Erasmus Universiteit v Rotterdamu.

Přidejte si Melvina Ruigroka do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

CCV Informační systémy

Petr Ondrasek

Novým ředitelem marketingu jednoho z předních českých dodavatelů IS/IT se stal Petr Ondrášek.
Na postu šéfa marketingového oddělení bude zodpovědný za vedení marketingových projektů, vztahy s partnery a médii a současně bude mít na starosti oblast public relations a komunikační strategii.
Petr Ondrášek má letos 34 let a je inženýrem ekonomie. Má dlouholeté zkušenosti z marketingu, strategického plánování a týmového vedení. Krátce pracoval jako nezávislý marketingový konzultant, v posledních pěti letech působil ve společnosti Veletrhy Brno, kde zastával pozici ředitele veletržních projektů, řídil zejména veletrh informačních technologií INVEX a zrealizoval nový veletrh spotřební elektroniky DIGITEX. Na BVV přišel z akciové společnosti Aeon, kde působil v pozici marketingového manažera. Zkušenosti v oboru informačních technologií získal také jako account manager při péči o významné české IT firmy v komunikační agentuře Aetna.
Je ženatý, má jednoho syna. Volný čas věnuje hlavně své rodině a také sportu, aktivně hraje házenou.

Česká pojišťovna

Novým náměstkem České pojišťovny (ČP) pro informační technologie je Zdeněk Kaplan. Ve funkci vystřídal Tomáše Machance, který tři roky řídil aktivity IT a životního pojištění. Zdeněk Kaplan má ve své kompetenci řízení IT aktivit ČP a Generali PPF Holdingu v rámci České republiky.
Do firmy přichází z telekomunikační společnosti Telefónica O2, kde pracoval na pozici výkonného ředitele pro informační systémy a výkonného ředitele pro provoz. V posledních dvou letech zastával pozici výkonného ředitele pro rozvoj firemních služeb a řešení a byl jednatelem dceřiné společnosti Telefónica O2 Services. Před tím získal zkušenosti v ČSOB, v IT firmě NESS a v Aliatelu.
Zdeněk Kaplan vystudoval numerickou matematiku na Karlově Univerzitě a VŠE v Praze.

Přidejte si Zdeňka Kaplana do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Adastra

Petr Navara

Mezinárodní konzultační a softwarová společnost Adastra jmenovala Petra Navaru (37) manažerem oddělení aplikačního vývoje. Petr Navara působí ve společnosti Adastra od roku 2006, naposledy jako projektový manažer aplikačního vývoje. Má rozsáhlé zkušenosti s řízením komplexních projektů. Před příchodem do Adastry působil například ve společnostech Delta Energy Systems, Exact Software ČR na pozicích projektového manažera a senior konzultanta či Anima Praha, kde začínal jako business konsultant.
Petr Navara vystudoval ČVUT v Praze. Hovoří anglicky, pasivně ovládá němčinu a ruštinu. Ve volném čase se věnuje rodině. Mezi jeho oblíbené aktivity patří četba, kolektivní sporty, cyklistika, lyžování, turistika a golf.

Přidejte si Petra Navaru do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Microsoft

S účinností od 1. září 2008 jmenuje Microsoft v České republice nové členy vrcholového vedení společnosti a nového manažera jedné z produktových divizí.

Tomas Prada

Pozici ředitele pro obchodní strategii bude zastávat Tomáš Přáda, který byl dosud v Microsoftu zodpovědný především za řízení partnerské strategie.
Tomáš Přáda bude ve své nové roli ředitele pro obchodní strategii úzce spolupracovat s generální ředitelkou Jane Gilson, a to především v oblasti rozvoje dlouhodobé obchodní strategie a vize české pobočky Microsoftu a řízení vybraných dlouhodobých projektů. Do jeho kompetence bude spadat také rozvoj partnerské strategie a nových obchodních příležitostí. Tomáš Přáda pracuje v Microsoftu od roku 2004, a to na různých pozicích se zaměřením převážně na řízení partnerských aktivit a partnerské strategie. Ve své poslední pozici obchodního ředitele pro sektor malých a středních firem působil od listopadu 2007.
Před příchodem do Microsoftu působil Tomáš Přáda ve vedoucích pozicích v oblasti marketingu a obchodu ve společnostech Global Express, Oriflame a Siemens Telecommunications. Vystudoval strojní fakultu na ČVUT v Praze, obor marketing a management.
Tomáš se narodil v roce 1969, je ženatý a má 3 děti. Volný čas tráví nejraději s rodinou a přáteli. Mezi jeho koníčky patří turistika, cyklistika a lyžování. Aktivně se věnuje také fotbalu, tenisu a squashi.
Vaclav Mach

Ředitelem pro vnější vztahy se stává Václav Mach, který do Microsoftu přichází ze společnosti Vodafone s bohatými zkušenostmi v oblasti vnějších vztahů a spolupráce s obchodními a regulačními organizacemi.
Václav Mach se zaměří na podporu šíření moderních informačních technologií v České republice a rozvíjení vztahů především se státní správou a samosprávou. Václav Mach tak nahrazuje Stanislava Svobodu, který tuto roli zastával do podzimu 2007.
Václav Mach přichází ze společnosti Vodafone, kde působil od roku 1999 v celé řadě manažerských funkcí především v oblasti vnějších vztahů, regulace a také jako prokurista společnosti. Do Microsoftu si přináší také bohaté zkušenosti ze společností Český Mobil, Aliatel, SPT Telecom a Kabel Plus, kde pracoval především v oblasti marketingu, vnějších vztahů a regulace služeb.
Václav Mach vystudoval ČVUT v Praze a absolvoval řadu odborných školení, mimo jiné také manažerský kurz na CMC Čelákovice. Václav Mach se narodil v roce 1967, je ženatý a má dvě děti. Volný čas tráví nejraději s rodinou a mezi jeho koníčky patří golf a tenis.
Jan Beno

Serverovou divizi poté nově povede Ján Beňo, který byl v posledních dvou letech zodpovědný za rozvoj obchodních aktivit v regionu střední a východní Evropy ve společnosti Opteq Systems International.
Ján Beňo bude zodpovědný za prodej, lokalizaci a marketing serverových technologií a řešení Microsoftu v České republice. Ján Beňo nahrazuje Dalibora Lukeše, který tuto divizi vedl do června 2008.
Ján Beňo působí v oblasti telekomunikací a IT na různých manažerských pozicích již od roku 1992. Do Microsoftu přichází ze společnosti Opteq Systems International, kde byl od ledna 2006 zodpovědný za rozvoj obchodních a marketingových aktivit v regionu střední a východní Evropy. Předtím působil jako ředitel ve společnosti Crystalix a v řadě produktově a marketingově orientovaných manažerských pozic ve společnost Contactel, Teléfonica O2.
Ján Beňo se narodil v roce 1967 a vystudoval Ekonomickou univerzitu v Bratislavě se zaměřením na ekonomii, management a marketing. Volný čas tráví nejraději s manželkou a dvěma dětmi. Mezi jeho koníčky patří především literatura a ze sportů lyžování, squash, golf a jízda na horském kole.

Přidejte si Tomáše Přáda do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Přidejte si Václava Macha do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Přidejte si Jána Beňa do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

FCE Credit

Vladan Rojicek

Společnost FCE Credit, patřící do skupiny Ford Motor Credit Company, má nového generálního ředitele. Brita Tonyho Jacquese, který firmu vedl čtyři a půl roku, vystřídal od 1. září Čech Vladan Rojíček.
Rojíček pro Ford pracuje od roku 1994. V roce 1999 přešel ke společnosti Ford Credit, kde působil jako dealer account manager a později operations manager. Od roku 2007 pak pracoval pro Ford Financial Europe, kde koordinoval činnost lokálních poboček v Rakousku, Řecku, ČR, Maďarsku a Polsku.

RPG Služby

Radek hartman

Radek Hartman (35) nahradí na pozici ředitele RPG Služby Davida Garčeka, který se vrací do OKIN GROUP a.s., jedné ze zakládajících společností RPG Služby. Kromě samotného řízení společnosti RPG Služby bude hlavním úkolem nového ředitele další rozvíjení vztahů se skupinou RPG Real Estate a akvizice nových zákazníků. Společnost RPG Služby to uvedla v tiskové zprávě, kterou má server iHNed.cz k dispozici. Hartman, který dříve působil jako výrobní ředitel ve společnosti CE WOOD, a.s. a následně jako ředitel společnosti ALLWOOD, a.s., si přináší zkušenosti také z působení ve firmách ČEZ, Agrofert Holding, Arthur Andersen, MONDI Pulp and Paper či Cap Gemini.
Radek Hartman vystudoval České vysoké učení technické v Praze a následně pak získal titul MBA na Sheffield Business School.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Automatizace bezpečnosti – problémem nejsou technologie

Pavel Houser , 03. září 2017 09:00
Pavel Houser

Umělá inteligence, strojové učení, behaviorální analýza, model SecOps (analogie DevOps pro zabezpeče...

Více


Kalendář

21. 09. Mobilní řešení pro business
25. 09.

29. 09.
Susecon 17
25. 09.

29. 09.
Microsoft Ignite 2017
RSS 

Zprávičky

Oblíbený nástroj CCleaner obsahoval malware

Pavel Houser , 19. září 2017 17:17

Ohroženy mohou být miliony uživatelů. Zranitelné jsou verze CCleaner 5.33 a CCleaner Cloud 1.07.3191...

Více 0 komentářů

EK navrhuje nová pravidla pro pohyb dat neosobního charakteru

ČTK , 19. září 2017 15:26

Členské státy EU by už podle návrhu neměly nutit organizace, aby uchovávaly či zpracovávaly data na ...

Více 0 komentářů

Na trh přichází Synology C2 Backup

Pavel Houser , 19. září 2017 11:34

Synology strávila více než rok budováním vlastního datového centra....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Hackathon veřejné správy přilákal na 6 desítek vývojářů

Pavel Houser , 19. září 2017 08:00

Propojit otevřená data veřejné správy v užitečné aplikace bylo cílem šesti desítek programátorů, kte...

Více 0 komentářů

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zkoumá zakázky na IT systémy

Pavel Houser , 18. září 2017 12:50

Úřad aktuálně se zaměřil na smlouvy na IT systémy uzavřené v jednacím řízení bez uveřejnění. ...

Více 0 komentářů

Alphabet zvažuje investici do alternativní taxislužby Lyft

ČTK , 18. září 2017 08:34

Podnik Waymo ze skupiny Alphabet už v květnu oznámil partnerství s Lyftem na vývoji technologie auto...

Více 0 komentářů

Plán zdanění internetových firem v EU má první trhliny

ČTK , 18. září 2017 08:00

Dánský ministr financí Kristian Jensen varoval před rizikem přijetí zákonů, které by mohly inovativn...

Více 0 komentářů