Lidé ve firmách: kdo a kam přešel

Petra , 24. září 2008 07:24 0 komentářů
Rubriky: Personalistika

Manažeři
ITBIZ.cz sleduje změny na manažerských pozicích. Protože k nim dochází poměrně často, rozhodli jsme se zveřejňovat pravidelný souhrn rozdělený podle jednotlivých firem. Pokud do vaší firmy přišly nové posily nebo došlo ke změnám ve středním či vyšším managementu, pošlete nám upozornění na náš e-mail manazeri(AT)itbiz.cz.

Spravnykrok.cz

Ratibor_Libal

Výkonným ředitelem nově spuštěného internetového pracovního a HR portálu SPRAVNYKROK.CZ byl jmenován Ratibor Líbal (32). Na své nové pozici bude především odpovídat za úspěšný start a budování pozice nového portálu na českém elektronickém trhu práce a za strategické řízení celého projektu.

Ratibor Líbal dosud působil jako zakladatel agentury Actum specializované na elektronický marketing, ve které zastával pozici konzultanta a ředitele. Vzdělání získal na Vysoké škole ekonomické v Praze na fakultě informatiky a statistiky. Je členem několika profesních sdružení. Internetem a internetovým marketingem se zabývá již řadu let, na toto téma také publikuje v elektronických i jiných časopisech a přednáší pro posluchače z řad odborné veřejnosti.

Ratibor je ženatý má jedno dítě a ve volném čase se v současné době věnuje zejména čerstvé rodině. Mezi jeho oblíbené koníčky patří na jedné straně samozřejmě internetový marketing, ale i frisbee, RPG hry, a je vášnivým čtenářem.

Přidejte si Ratibora Líbala do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Parker Hannifin

Novým členem vedení společnosti Parker Hannifin v České a Slovenské republice, mezinárodní špičky v oboru technologií a systémů pro řízení pohybu, se stal Jiří Vitík. Na pozici výkonného ředitele obchodní pobočky pro ČR a Slovensko nastoupil 25. srpna. Převezme tak kompetence a povinnosti od Michala Grundfesta, který byl jmenován generálním ředitelem Parker Hannifin pro oblast střední a východní Evropy.

Jiří Vitík bude v nové pozici odpovědný za celkový provoz obchodní pobočky. Povede veškerý obchod, služby a výrobu společnosti Parker Hannifin na území České republiky a Slovenska. Jeho úkolem bude i řízení dvou nových obchodních týmů, které se staly součástí Parker Hannifin; skupiny Filtrace posílené o akvizici Domnick Hunter a skupiny Rychlospojky, ke které se přidala firma Rectus Tema.

Jiří Vitík přináší do společnosti Parker Hannifin dlouholeté manažerské zkušenosti. Podílel se na řízení obchodu pro největší světové výrobce výtahů a eskalátorů. Zastával funkci Head of Sales v americké korporaci OTIS, posléze pracoval jako Sales&Operations Manager koncernu ThyssenKrupp.

Jiří Vitík vystudoval Elektrotechnickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni a absolvoval dva několikaleté studijní programy OTIS University ve Spojených státech amerických a ve Francii.

Přidejte si Jiřího Vitíka do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

AVG Technologies

AVG Technologies, významný dodavatel bezpečnostního software, dnes ohlásil další posílení svého top managementu. Na nově vytvořenou pozici viceprezidenta globálního prodeje nastoupil od 1. září Travis Witteveen, který bude ve firmě řídit světový prodej a současně odpovídat za globální rozvoj trhu i obchodu.

Nový viceprezident globálního prodeje AVG Technologies se v oblasti mezinárodního prodeje software pohybuje šestnáct let. Doposud působil ve společnosti F-Secure, která je předním vývojářem bezpečnostního software se specializací se na real-time a mobilní řešení. Vedle hlubokých znalostí nejen tradiční distribuce, ale také prodejních sítí, má Travis Witteveen cenné zkušenosti i v segmentu poskytovatelů internetových služeb a jiných distribučních modelech. Dokázal také vybudovat kanceláře a zastoupení v Evropě, Severní Americe a Asii. Vystudoval BS/BA ve finanční a mezinárodní obchodní administrativě na North-Eastern University v Bostonu, Massachusetts a má americké i nizozemské občanství.

LG Electronics CZ

Vit_Subert

Společnost LG Electronics CZ oznamuje, že do nově zřízené pozice výkonného ředitele společnosti nastoupil od 1. září 2008 Vít Šubert. Coby Chief Operating Officer (COO) bude zodpovědný za řízení poboček LG na českém a slovenském trhu, které pod LG Electronics CZ spadají. Od počátku svého působení v LG Electronics CZ bude mít na starosti veškeré aktivity týkající se prodeje a marketingu včetně služeb zákazníkům. Šubert je teprve druhým evropským manažerem, který bude zastávat takto vysokou pozici v rámci LG v Evropě.
Nový vrcholový manažer LG má dlouholeté marketingové a obchodní zkušenosti na lokální a mezinárodní úrovni, které získal za svého předchozího působení v nadnárodních korporacích.

Šubert vystudoval střední průmyslovou školu a poté absolvoval manažerské studium, obor General Management / Advanced Technologies na INSEAD Business School ve francouzském Fontainebleau. Svou kariéru zahájil v roce 1992 v marketingovém oddělení společnosti Philip Morris. Od roku 2001 zastával ve společnosti Nextra Czech Republic funkci generálního ředitele. Dále působil například ve společnostech Pepsi a Dell na pozici regionálního marketingového ředitele, kde získal pestré zkušenosti v oblasti spotřebitelského i B2B marketingu. Šubert je ženatý a má dvě děti. Hovoří plynně anglicky a svůj volný čas věnuje rodině a sportu, zejména golfu a tenisu.

Přidejte si Víta Šuberta do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

GTS Novera

Petr_Mozis

Dlouholetý ředitel úseku pro korporátní segment Petr Možíš se stal ředitelem obchodní divize celé společnosti. Tento post v organizační struktuře GTS Novery obnovil Stuart Evers, který v červenci převzal po Milanu Rusnákovi funkci generálního ředitele. Doposud spadalo vedení obchodní divize do kompetence generálního ředitele.

Petr Možíš přišel do společnosti GTS Novera v roce 2002 ze společnosti Czech Net, kde začínal v roce 2000 jako obchodní reprezentant. V GTS Noveře zastával nejprve pozici obchodního konzultanta a poté obchodního manažera. V roce 2005 se stal ředitelem obchodního úseku pro korporátní segment.

Petr Možíš se narodil ve Dvoře Králové nad Labem v roce 1974. Vystudoval Technickou fakultu na České zemědělské univerzitě v Praze. Se svou partnerkou vychovává jejich dvouletého syna a dvouměsíční dceru. Mezi jeho mimopracovní zájmy patří cestování a sport - především lyžování, golf, volejbal a squash.

Sodexho Pass

Dana_Huskova

Novou ředitelkou marketingu společnosti Sodexho společné stravování a služby a Altys, která je jedinou globální společností na českém trhu poskytující stravování i facility management služby, se stala Dana Husková (1974). Ve své funkci bude zodpovědná zejména za realizaci marketingové komunikační strategie, za PR aktivity a činnosti spojené s podporou prodeje. Bude také odpovídat za vývoj a inovaci produktů a služeb s ohledem na očekávání a potřeby zákazníků společnosti Sodexho.

Dana Husková má mnohaleté zkušenosti v oblasti product managementu a brand marketingu. Před jmenováním na pozici marketingové ředitelky Sodexho společné stravování a služby působila v téže společnosti jako marketing manager. Mezi její další profesní zkušenosti patří také působení ve společnosti Unilever, kde pracovala několik let na různých pozicích, naposledy jako Chain Account Manager.

Přidejte si Dana Husková do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

HAYS

Richard_Gilbert

Richard Gilbert byl jmenován novým generálním ředitelem společnosti HAYS pro střední a východní Evropu. Novým generálním ředitelem mezinárodní společnosti HAYS pro region střední a východní Evropy se stal Richard Gilbert. Gilbert pracoval ve Velké Británii pro společnost HAYS od roku 1996. Před odchodem do České republiky zastával pozici ředitele divize pro oblast výstavby a investic, obchodu s nemovitostmi a architektury (Construction & Properte Division), kde řídil 300 zaměstnanců.

HAYS je světovou jedničkou v oblasti specializovaného vyhledávání pracovních sil. Z Prahy tak bude kromě České republiky řídit i pobočky společnosti na Slovensku a v Maďarsku. Pod jeho vedením by měla společnost dále expandovat a upevnit své postavení jedničky na trhu specializovaného vyhledávání pracovních sil v regionu střední Evropy.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Jak srovnávali jablka s hruškami

Pavel Houser , 27. květen 2017 14:30
Pavel Houser

Absurdní patent či ochranná známka, respektive absurdní výsledek sporu? A že je hloupost srovnávat j...

Více

RSS 

Zprávičky

Výdaje na reklamu na webech v dubnu stouply na 652 milionů Kč

ČTK , 27. květen 2017 09:04

Seznam získal 240 milionů, Mafra inkasovala 118 milionů a Economia 76 milionů korun....

Více 0 komentářů

Dell EMC podporuje transformaci IT s novými produkty pro open networking

Pavel Houser , 26. květen 2017 14:46

Přepínače Dell EMC pro Open Networking tvoří spolu se servery PowerEdge čtrnácté generace a špičkový...

Více 0 komentářů

Hodnota bitcoinu stoupla na nový rekord přes 2400 dolarů

ČTK , 26. květen 2017 09:23

K růstu bitcoinu přispívá příliv nového kapitálu a růst poptávky po dalších digitálních měnách....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Tři zranitelnosti a opravy: Samba, Joomla, videopřehrávače

Pavel Houser , 25. květen 2017 16:30

Vektorem útoku může být i soubor s titulky....

Více 0 komentářů

Lenovo opět v zisku

ČTK , 25. květen 2017 15:32

Lenovo se snaží omezit svou závislost na trhu s PC a rozšiřuje aktivity v oblasti chytrých telefonů ...

Více 0 komentářů

Zákon o elektronické identifikaci Sněmovna asi schválí beze změn

ČTK , 25. květen 2017 09:00

Jedním z cílů nových občanských průkazů je poskytnout držitelům elektronický podpis....

Více 0 komentářů

PayPal rozšiřuje ochranu prodejců v ČR

Pavel Houser , 25. květen 2017 08:00

Tento program se dříve v České republice vztahoval jen na hmotné zboží, nyní se rozšiřuje i o služby...

Více 1 komentářů