Lidé ve firmách: kdo a kam přešel

Petra , 21. leden 2009 06:20 0 komentářů
Rubriky: Personalistika

Manažeři
ITBIZ.cz sleduje změny na manažerských pozicích. Protože k nim dochází poměrně často, rozhodli jsme se zveřejňovat pravidelný souhrn rozdělený podle jednotlivých firem. Pokud do vaší firmy přišly nové posily nebo došlo ke změnám ve středním či vyšším managementu, pošlete nám upozornění na náš e-mail manazeri(AT)itbiz.cz.

Anect

Jaroslav_Hlousek

Novým generálním ředitelem společnosti Anect se stal Jaroslav Hloušek. Na pozici nahradil Miroslava Řiháka, který společnost Anect spoluzaložil a nadále v ní bude zastávat funkci předsedy představenstva. Úkolem nového generálního ředitele bude realizace nové rozvojové strategie společnosti, kterou firma představí na konci ledna.

Jaroslav Hloušek přichází do Anectu ze společnosti Plynostav Pardubice Holding, kde se od ledna 2008 na pozici generálního ředitele staral o restrukturalizaci firmy a obnovení vztahů s klíčovými tuzemskými a zahraničními partnery. Předtím působil dvanáct let ve společnosti BVV – Veletrhy Brno, z toho poslední tři roky na pozici náměstka generálního ředitele.

Hloušek je absolventem fakulty Mezinárodních ekonomických vztahů na Kyjevské státní univerzitě. V únoru 2007 byl zvolen místopředsedou představenstva Sdružení pro informační společnost (SPIS), v květnu téhož roku byl jmenován členem Rady vlády pro informační společnost.

D-Link

David_Rusin

Společnost D-Link rozšiřuje své řady o Davida Rusína, který od ledna 2009 nastoupil na pozici Channel Sales Manager. Ve své nové funkci bude zodpovědný za rozvoj partnerského kanálu s distributory a 2nd tier partnery v regionu České republiky a Slovenska.

Před nástupem do společnosti D-Link pracoval David Rusín (25) ve firmě Techdata Distribution, kde ve funkci Product Managera zastupoval produkty značek D-Link, Epson a Pinnacle. Zároveň se zde podílel na marketingových aktivitách, rozvoji partnerských vztahů a vytváření nových obchodních příležitostí. Předtím David Rusín působil ve firmě Czech Computer na pozici obchodního zástupce pro hardware a software.

David Rusín vystudoval audiovizuální produkci na SVOŠF v Písku a prošel celou řadou odborných školení. Je svobodný a mezi jeho záliby patří hudební produkce, fotografování, streetball a snowboarding.

Xerox Global Services

Igor_Maly

Divizi Xerox Global Services (XGS) pro Českou republiku a Slovensko, která se zaměřuje na poskytování komplexních služeb v oblasti tvorby, zpracování a řízení toku dokumentů, rozšiřují noví zaměstnanci – Igor Malý a Luděk Louda.

Igor Malý (28) nastoupil na pozici XGS Analyst, kde zodpovídá za pre-sales aktivity a implementaci kancelářských řešení společnosti Xerox. V divizi XGS se bude soustředit na centrální management tisku, sledování, zabezpečení a účtování tisku a skenovací řešení. Igor Malý před nástupem do společnosti Xerox působil ve společnostech VUB, PrintSoft nebo Slovenská pošta, kde měl na starost správu a administraci centrálních aplikací pro hromadný tisk a elektronický archiv.

Igor Malý vystudoval informatiku na Univerzitě P. J. Šafárika v Košicích. Ve volném čase se věnuje paraglidingu a potápění.

Luděk Louda (31) nově zastává pozici Business Process Services Consultant, na které poskytuje konzultace stávajícím a novým zákazníkům. Dříve působil ve společnosti Xerox na pozicích Office Services Analyst a IT & Security Manager, kde se zabýval koordinací, správou a podporou IT. Luděk Louda vystudoval Vysokou školu manažerské informatiky a ekonomiky v Praze.

Mezi jeho koníčky patří cyklistika, klasická a syntetická hudba a informační technologie.

Přidejte si Luďka Loudu do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Electrolux

Prodejní aktivity Electroluxu v České republice a na Slovensku bude řídit Petra Brabcová. Na starosti bude mít podporu prodeje stávajících i nových produktů, přípravu a realizaci reklamních kampaní a vnitřní i vnější komunikaci firmy.

Brabcová, která vystudovala mezinárodní obchod na pražské Vysoké škole ekonomické, před svým nástupem do divize Electrolux Domácí spotřebiče působila jako marketingová specialistka ve společnosti ASUS Computer Czech Republic.

Česká bankovní asociace

Josef_Tauber

Novým šéfem České bankovní asociace je od 1. ledna 2009 Josef Tauber. Dosavadní výkonný ředitel Petr Špaček požádal o uvolnění z funkce a nadále bude působit jako poradce prezidia asociace. Ta zároveň obsadila funkci náměstka výkonného ředitele, kterým je od 15. prosince 2008 Jan Matoušek.

Tauber pracuje v bankovním sektoru již od počátku své kariéry. Před rokem 2001 vystřídal několik vedoucích pozic v ČSOB, byl členem představenstva Prager Handelsbank a podílel se na restrukturalizaci Interbanky. Do svého jmenování byl předsedou představenstva České exportní banky, kterou do září 2008 z pozice generálního ředitele také vedl.

Matoušek, který do asociace přišel z Ministerstva zahraničních věcí, má mít na starosti mimo jiné mediální komunikaci a vnější vztahy organizace.

Škoda Holding

Tomas_Krsek

Průmyslová skupina Škoda Holding provedla změnu na pozici svého šéfa. Dosavadního generálního ředitele a předsedu představenstva Jiřího Zapletala ve funkci vystřídal místopředseda Tomáš Krsek.

Krsek sehrál důležitou úlohu během restrukturalizace firmy, od roku 2005 pak vedl společnost Škoda Transportation. Jeho předchůdce v obou funkcích končí z vlastní vůle, aby se mohl plně věnovat řízení Škoda Power, která v současnosti prudce expanduje do zahraničí a uvažuje se i o vstupu silného zahraničního partnera.

Ahold Czech Republic

Ed_Weerd

Společnost Ahold Czech Republic ohlásila změnu na jedné z vrcholných pozic. Nový viceprezident pro merchandising Ed van de Weerd bude mít na starosti mimo jiné vedení týmu obchodního oddělení a spolupráci s dodavateli firmy.

Van de Weerd před svým českým angažmá získával zkušenosti jako ředitel kategorie trvanlivých potravin ve společnosti Albert Heijn v Nizozemí, v australské pobočce Vodafonu nebo v britské části firmy Procter&Gamble.

Devětatřicetiletý Nizozemec na pozici nahradil svého krajana Jana Kempenaara, který se stal generálním ředitelem společnosti Ahold Coffee Company v Nizozemí.

Přidejte si Eda van de Weerda do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Infor

Společnost Infor dnes oznámila jmenování Grega Corgana na nově vytvořenou pozici prezidenta globálních obchodních aktivit a zároveň senior viceprezidentem Infor. Tato pozice byla vytvořena s cílem podpořit obchodní růst firmy prostřednictvím získávání nových zákazníků. Ve své roli bude Corgan realizovat  obchodní a firemní strategii, iniciativy zaměřené na růst přímého prodeje a povede globální aktivity v oblasti obchodu a profesionálních služeb.

Corgan nastupuje do své pozice s více než třemi desítkami let obchodních zkušeností a úspěšně realizovaných projektů v oblasti tvorby a implementace obchodních programů a růstových strategií včetně realizace úspěšných zákaznických vztahů. Má za sebou působení v obchodních a strategických pozicích ve společnostech IBM, Computer Associates, Fair Isaac a mnoha dalších.

Ve společnosti IBM Greg Corgan zastával řadu manažerských pozic, velmi rychle vystoupal na pozici generálního manažera pro celosvětová řešení. Ve své pozici byl Corgan zodpovědný za řešení z oblasti e-commerce, Supply Chain, ERP a CRM. Během svého působení v roli výkonného viceprezidenta pro globální obchod v Computer Associates byl Corgan zodpovědný za každoroční byznys v hodnotě 3,6 miliardy dolarů, přičemž řídil prodejní a pre-sales aktivity v organizaci čítající 5 000 zaměstnanců.
Corgan je držitelem obchodního bakalářského titulu z University of Notre Dame.

AutoCont CZ a.s.

Ivo_Prikryl

AutoCont CZ a.s. má novou posilu do týmu, na pozici Business development manager nastoupil Ivo Prikryl. V předchozích letech Ivo zastával funkci obchodního ředitele telekomunikace ve firmě Alcatel-Lucent. Ve své nové pozici se Ivo Prikryl zaměří především na další rozvoj businessu v segmentu TELCO.

Ivo Prikryl vystudoval VUT Brno, obor sdělovací technika. Je ženatý a má tři děti. Mezi jeho záliby patří motocykly a počítačová technika.

Přidejte si Iva Prikryla do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Další na řadě je bezpečnost

Richard Jan Voigts , 09. říjen 2017 00:00
Richard Jan Voigts

Co všechno lze automatizovat pomocí strojového učení? Larry Ellison, technologický ředitel společnos...

VíceRSS 

Zprávičky

Bělobrádek chce evropská pravidla pro internetová média

ČTK , 17. říjen 2017 00:55

Podle expertů na internetová média jde o předvolební proklamaci. ...

Více 0 komentářů

Mobilní signál bude i v tunelech pražského metra

ČTK , 16. říjen 2017 15:19

V první fázi by měl být signál na trase metra C mezi stanicemi Muzeum a Roztyly....

Více 0 komentářů

Další velká pokuta pro Qualcomm, tentokrát na Tchaj-wanu

ČTK , 16. říjen 2017 13:10

Qualcomm čelí vyšetřování také v Evropské unii....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Vybudování infrastruktury na vysokorychlostní internet bude stát 120 až 150 miliard Kč

Pavel Houser , 16. říjen 2017 08:00

Firmy na jednání Hospodářské komory potvrdily, že mají zájem čerpat prostředky na výstavbu vysokoryc...

Více 0 komentářů

Qualcomm se žalobou snaží zakázat prodej iPhonů v Číně

ČTK , 14. říjen 2017 08:00

Obě firmy vedou právní spory kvůli licencím technologií firmy Qualcomm již měsíce....

Více 0 komentářů

Nové profese: manažer spolupráce a specialista sdílení technologií

Pavel Houser , 13. říjen 2017 13:35

Umělá inteligence mění trh práce. Zavádění robotické automatizace dává vzniknout zcela novým profesí...

Více 0 komentářů

Šéf Samsungu překvapivě oznámil rezignaci

ČTK , 13. říjen 2017 13:06

Firma současně informovala, že čeká rekordní zisk....

Více 0 komentářů