HP lokálně posílilo aktivity v oblasti síťových řešení

30. leden 2013 19:00 0 komentářů

Společnost HP oznámila posílení obchodních aktivit divize HP Networking na českém trhu. V první fázi uspořádá HP sérii přednášek a školení, zaměřených na prodejní partnery HP, během nichž vystoupí přední odborníci divize HP Networking (HPN) z České republiky, EMEA regionu i americké centrály společnosti HP.

První akce ze série HP Networking Sales Academy proběhla v Praze ve dnech 29.-31. ledna 2013. Tato konference se věnovala zejména těmto oblastem:

  • Zvýšení technických znalostí a prodejních zkušeností obchodních partnerů, zaměřených na síťová řešení HP.
  • Identifikování nových obchodních příležitostí, změn trhu a možných hrozeb.
  • Strategii divize HP Networking a její pozici v portfoliu konvergované infrastruktury a cloudových vizíc
  • Nejčastějším technologickým výzvám v oblasti síťových technologií, které musí řešit IT ředitelé a manažeři.

Česká republika je jedním z klíčových trhů, na němž chce HP demonstrovat technologickou vyspělost a výjimečnou cenovou politiku svých síťových prvků a řešení.

„V rámci nové obchodní strategie jsme do pozice ředitele divize HP Networking pro oblast střední a východní Evropy jmenovali Rudyho Kozaka, zkušeného a úspěšného manažera s výjimečnou znalostí místních trhů, který prokázal v minulosti své kvality například při řízení obchodních aktivit značky Compaq,“ řekl Nick Watson, víceprezident a generální ředitel divize HP Networking pro oblast EMEA.

Rozvoj partnerského kanálu

Pro podporu obchodních partnerů bude také vyhrazen širší tým HP odborníků, který bude připraven poskytnout prodejnímu kanálu nástroje, s jejichž pomocí budou moci lépe a rychleji rozvinout své síťové obchodní aktivity na úroveň trvalého, vysoce profitabilního byznysu.

„Nová série konferencí HP Networking Sales Academy a rozšířený obchodní tým HP mohou velmi rychle seznámit channel partnery se všemi klíčovými výhodami našich řešení – technologickými, konkurenčními i cenovými, a zajistit trvalou podporu jejich obchodních aktivit a modelů,“ uvedl Rudy Kozak, ředitel divize HP Networking pro oblast CEE. „Na českém trhu počítáme během nejbližších let s trvalým růstem prodejů síťových řešení.“

Průzkum mezi českými zákazníky, který HP provedla během posledního čtvrtletí loňského roku, potvrdil zájem uživatelů o řešení více dodavatelů. Téměř dvě třetiny zákazníků nezůstávají při výběru síťových prvků u jediného dodavatele, ale snaží se najít alternativy k porovnání, které nabízejí výhodnější cenu a vyhovují průmyslovým standardům. Očekávají rovněž proaktivitu dodavatelů a schopnost nabídnout řešení, sestavené z hlediska výkonu i ceny přesně na míru jejich požadavkům.

„Oblast síťových technologií je pro HP jednou z nejdůležitějších, což jsme mimo jiné potvrdili i několika strategickými akvizicemi, zejména společnosti 3Com,“ řekl Mike Banic, víceprezident pro celosvětový marketing divize HP Networking. „Díky našemu současnému týmu vývojářů můžeme sami tvořit síťové trendy, které se dokážou maximálně přizpůsobit požadavkům uživatelů od malých až po nejrozsáhlejší síťová prostředí. Skutečné inovace a příležitosti jsou ale podle mě spojeny se zjednodušováním správy sítí, a tedy s provozními náklady, které v podnikových IT rozpočtech tvoří až sedmdesát procent celkových nákladů. Je to reálná potřeba a my se v tomto snažíme zákazníkům vyjít vstříc.“

Inovace v oblasti Software-defined networking

Divize HP Networking v loňském roce postupně odkrývala celou svou vizi nové síťové architektury postavené na principech softwarově definovaných sítí (software-defined network, SDN) s názvem HP Virtual Application Networks a jako první představila ucelenou SDN koncepci pro všechny tři kritické síťové vrstvy – tedy úroveň fyzické infrastruktury, systému pro řízení (kontroler) i SDN aplikace. Umožňuje tak maximálně zjednodušit síťovou infrastrukturu, optimalizovat její provoz a spravovat dílčí síťové prvky prostřednictvím jednoduchého centrálního rozhraní.

Počátky těchto inovativních kroků přitom sahají až k roku 2007, kdy byla zahájena spolupráce mezi vývojovými laboratořemi HP Labs a Stanfordskou univerzitou na projektu Ethane, z něhož později vzešel protokol OpenFlow – standardizované rozhraní pro komunikaci mezi hardwarem a kontrolerem v SDN světě. OpenFlow protokol ve své síti datových center s úspěchem používá například společnost Google.

HP v současnosti nabízí plně podporované komerčně dostupné technologie OpenFlow ve 25 modelech switchů a eviduje instalovanou bázi 15 milionů prodaných portů s podporou OpenFlow, která je pro stávající zákazníky k dispozici zdarma formou updatu.

„Koncept softwarově definovaných sítí (SDN) je budoucností networkingu a v této oblasti chceme hrát vedoucí úlohu. Naše investice do vývoje umožnily nabídnout našim zákazníkům klíčové výhody SDN a OpenFlow dřív, než naše konkurence. Současně díky unikátnímu nástroji pro správu multiplatformních sítí HP iMC přinášíme možnost pozvolného přecházení na nové řešení tempem, které určuje zákazník. Chráníme tak investice do síťové infrastruktury,“ řekl Tomáš Kubica, technický ředitel HP Networking Českou republiku.

Nová řešení pro HP Virtual Application Networks

Před několika týdny oznámilo HP uvedení dalších komponent SDN architektury v rámci řešení HP Virtual Application Networks, konkrétně HP VAN kontroler a aplikace. HP kontroler využívá standardní OpenFlow ke spolupráci s jednotlivými síťovými prvky a aplikacemi a nabízí plně otevřené API, v jehož prostředí mohou pracovat nejen aplikace od HP, ale i software třetích stran nebo inovativní řešení, která si zákazníci či systémoví integrátoři vyvinou sami.

Připravované aplikace zahrnují cloudové řízení flexibilní SDN sítě pro orchestraci a automatizaci, která dnes v sítích tolik chybí a je přitom klíčová pro cloudové implementace – včetně integrace do orchestračních nástrojů typu OpenStack, jehož rozvoj HP výrazně podporuje. Další unikátní aplikace se zaměřuje na inovativní přístup k bezpečnosti v rámci projektu Sentinel, tedy skrz SDN kontroler; jejím cílem je zabudování znalostí a zkušeností z výzkumu v DVLabs (HP TippingPoint) přímo do síťové infrastruktury.

Rostoucí partnerská síť

Zájem o síťové technologie roste celosvětově a kopíruje jej i český trh. Lokální pobočka HP během druhé poloviny roku 2012 zdvojnásobila počet certifikovaných partnerů v oblasti prodeje síťových produktů. Zvýšený zájem partnerů se odráží i v rostoucím obratu na českém trhu a zvyšování tržního podílu.

„V letošním roce jsme rozšířili a budeme dále rozšiřovat týmy naší prodejní podpory a konzultačních služeb. Zaměříme se i na ještě vyšší dostupnost našich produktů,“ řekl Petr Skořepa, ředitel divize HP Networking pro Českou republiku. „Vzhledem k zájmu prodejních partnerů nabídneme i více našich školení zaměřených na HP Networking, abychom rychleji uspokojili požadavky všech partnerů, kteří chtějí získat vysoké technické certifikace.”

Novinky pro rok 2013

Mezi klíčové síťové novinky HP představené během loňského roku patří například prvky 10500 s nejvyšší kapacitou na trhu ve své třídě nebo nástroj pro správu sítě HP iMC s podporou sítí HP i třetích stran, ve kterém nechybí řízení sítě, podrobný přehled provozu a aplikačních toků, monitoring aplikací, budování SLA či řízení bezpečnosti včetně BYOD. Nechyběly ani technologie pro datová centra umožňující nové možnosti virtualizace, kdy unikátní technologii HP IRF (spojování více fyzických systémů do jednoho virtuálního) rozšířila technologie HP MDC (rozdělování fyzického či virtuálního systému na menší virtuální).

Rok 2013 se bude vyvíjet ve znamení dalších inovací. Vývojáři v HP Labs pracují na technologiích, které se stanou během několika let součástí většiny síťových produktů HP. Zákazníci i obchodní partneři se mohou těšit i na produktové novinky v oblastech switchů, routerů, Wi-Fi příslušenství i softwaru pro správu sítí včetně řešení pro Bring your own device (BYOD)

„Rok 2013 je pro nás okamžikem, kdy zužitkujeme intenzivního výzkumu HP Labs v oblasti SDN. Zároveň jsou naše vývojové týmy před uvedením dramatického rozšíření našeho FlexFabric řešení pro datová centra a velmi zajímavé novinky připravujeme přes prakticky celé portfolio,“ řekl Tomáš Kubica, technický ředitel HP Networking pro Českou Republiku.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

V datových centrech už nejde o Windows?

Pavel Houser , 22. březen 2017 12:47
Pavel Houser

Trevor Pott si na The Register pokládá otázku o budoucnosti serverových Windows na platformě ARM. ...

Více


Kalendář

20. 03.

24. 03.
CeBIT 2017
21. 03.

24. 03.
Amper
23. 03. Cloud computing v praxi
RSS 

Zprávičky

Prodej mobilů v ČR loni klesl o pět procent

ČTK , 22. březen 2017 16:14

Prodej mobilních telefonů v Česku loni klesl o pět procent, uvedla analytická firma GfK. Podle infor...

Více 0 komentářů

Nařízení EU usnadní uplatnění práva být zapomenut, ale s omezením

ČTK , 22. březen 2017 15:01

Nárok na vymazání osobních údajů, který od konce května příštího roku přinesou nová pravidla EU pro ...

Více 0 komentářů

Na trh přicházejí GFI OneConnect a OneGuard

Pavel Houser , 22. březen 2017 09:30

Nová řešení ochrany firemních sítí a e-mailové infrastruktury . ...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Kritická chyba v přepínačích Cisco

Pavel Houser , 22. březen 2017 09:00

Více než 300 typů přepínačů Cisco včetně 264 přepínačů Catalyst obsahují kritickou zranitelnost....

Více 0 komentářů

USA a Británie zakázaly pasažérům některých aerolinek elektroniku

ČTK , 22. březen 2017 08:45

Americké úřady zakázaly pasažérům devíti leteckých společností převážně z muslimských zemí brát do l...

Více 1 komentářů

České Radiokomunikace pokrývají svou sítí IoT další města

Pavel Houser , 22. březen 2017 08:30

CRA hledají partnery pro poskytování IoT služeb. Do rozvoje této oblasti plánují v průběhu roku inve...

Více 0 komentářů

Epidemie negativity: Češi jsou druhým nejvíce kverulantským národem

ITBiz.cz , 22. březen 2017 08:00

České podniky jsou v sevření epidemie negativity. Průzkum společnosti Sharp odhalil, že přes dvě tře...

Více 0 komentářů