Lenovo Data Center Group oznamuje plán svého rozvoje

07. březen 2018 13:52 0 komentářů

V nově vytvořené divizi IoT pomůže Lenovo zákazníkům proměnit jejich tradiční koncové body v inteligentní a připojená zařízení.

Společnost Lenovo oznámila plán svého dalšího rozvoje s cílem poskytovat zákaznicky zaměřená, převratná a softwarově definovaná řešení, která podpoří telekomunikační a IoT infrastrukturu. Lenovo Data Center Group (DCG), která staví na dynamice nejvyšších čtvrtletních tržeb za poslední dva roky, nadále urychluje svoji transformační cestu směrem k zákaznicky zaměřeným inovacím a narušování stávajících drahých a starých řešení.

„Lenovo urychluje naše plány v oblasti telekomunikace a IoT založené na silné globální poptávce zákazníků,” řekl Kirk Skaugen, výkonný viceprezident a prezident společnosti Lenovo Data Center Group. „Naším cílem je stát se nejdůvěryhodnějším poskytovatelem datových center a telekomunikační infrastruktury na světě. Jsme také nadšení z toho, že se nám podařilo najmout některé z nejlepších talentů v tomto odvětví, abychom se mohli zaměřit na upevnění a další rozšíření naší pozice číslo jedna ve spokojenosti zákazníků se servery x86,“ dodává.

Rozšířená telekomunikační organizace Lenovo se zaměří na vytváření společných inovačních platforem poskytujících zákaznicky orientovaná řešení založená na zkušenostech společnosti Lenovo v oblasti spolehlivého hardwaru. S tím, jak se ve světě čím dál více zhmotňují plány na nasazení 5G sítí, bude Lenovo budovat NFV hardwarová a softwarová řešení založená na projektu The Open Compute Project a dalších standardech a bude na jejich budování spolupracovat s ostatními.

V nově vytvořené divizi IoT pomůže Lenovo zákazníkům proměnit jejich tradiční koncové body v inteligentní a připojená zařízení. Společnost Lenovo se tak bude zaměřovat na vkládání serverových zařízení do řešení IoT pro zlepšení konektivity a vybudování sady platforem, které dokážou analyzovat obrovské množství dat důležitých pro rozhodování v reálném čase. Nová divize současně poskytne podporu systémovým integrátorům a dalším partnerům společnosti Lenovo, tak aby mohli přinášet na trh kompletní vertikální řešení.

Nové posily v managementu přináší nové příležitosti

Mezi nové zaměstnance společnosti Lenovo patří Robert Vrij. Ten do firmy nastupuje jako seniorní viceprezident pro Evropu, Blízký východ a Afriku (EMEA) a ředitel worldwide global accounts včetně poskytovatelů služeb globální komunikace pro DCG. Vrij je bývalým ředitelem firmy Alcatel Lucent pro Severní a Jižní Ameriku, a také pro Evropu. Působil rovněž jako ředitel firmy Openwave Systems. Naposledy byl odpovědný za prodeje společnosti Hewlett Packard v Severní a Jižní Americe. Robertovy odborné znalosti a zkušenosti z oblasti telekomunikací pomohou DCG urychlit řešení zaměřená na potřeby zákazníků v Evropě, Africe a na Blízkém východě.

Novým viceprezdentem DCG pro segment IoT byl jmenován Wilfredo Sotolongo. Ten během své 32 leté kariéry v odvětví IT zastával řadu vedoucích pozic ve společnostech Lenovo i IBM. Jeho bohaté zkušenosti a silný prozákaznický přístup budou klíčové pro další růst společnosti Lenovo v oblasti řešení zákaznických potřeb spojených s IoT.

Kim Stevensonová, současná ředitelka podnikání v oblasti infrastruktury datových center, nyní rozšíří svůj záběr a bude v oblasti datových center dohlížet na všechny segmenty podnikání včetně rostoucích oblastí zájmu, jako jsou telekomunikace nebo internet věcí. Renée Ureová nastoupila do společnosti Lenovo jako viceprezidentka celosvětového dodavatelského řetězce pro DCG. Do Lenova přišla z IBM, kde naposledy pracovala jako viceprezidentka globálních operací a integrovaného řetězce dodavatelů. V této své pozici dohlížela na práci sedmi tisíc profesionálů v padesáti zemích.

Důležitější roli než dosud bude ve firmě hrát také Beverly Crairová, která se stala viceprezidentkou pro produktový vývoj a kvalitu Lenovo Data Center Group. Crairová se může pochlubit více než třicetiletou praxí při sestavování a vedení týmů zaměřených na budování sofistikovaných a klíčových systémů. Před tím, než v srpnu 2017 nastoupila do společnosti Lenovo, zastávala Crairová mnoho vedoucích pozic ve firmě Intel. Crairová se zaměřuje na navrhování řešení pro bezproblémovou zákaznickou zkušenost, a také dohlíží na kvalitu a produktový vývoj napříč všemi segmenty DCG.

Připojení k programu Intel SelectSolution

Lenovo už na MWC 2018 oznámilo, že se připojuje k programu Intel SelectSolution pro NFV a nabízí řešení speciálně optimalizované pro pracovní zátěže NFV založené na šifrování a kompresi. Řešení zahrnuje technologie Intel QuickAssist Technology (QAT) a Intel XXV710 NIC fungující na serverech Lenovo SR650/SR630. „Vůdčí postavení společnosti Lenovo a přijetí technologie Intel SelectSolutions umožňují rychlé nasazení komunikačních služeb nové generace. To zákazníkům přináší vyšší hodnotu a více příležitostí,” uvedla Sandra Rivera, viceprezidentka a generální ředitelka Network Platform Groups společnosti Intel Corporation. Společnost Lenovo dosáhla významného pokroku díky tomu, že upravila zaměření svých datových center, aby vyhověla potřebám zákazníků požadujících velkou škálovatelnost či vysoký výkon (HPC). Rovněž vyšla vstříc požadavkům firemních zákazníků a nasazením nových technologií podpořila jejich snahy v oblasti cloudu a umělé inteligence. Výsledkem jsou dosud nevídané úrovně jednoduchosti provozu. Další fáze transformace je zaměřená na telekomunikační infrastrukturu a globální požadavky IoT.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Zpoždění letadel i přežití pacientů: Jak to ten Google dělá?

Pavel Houser , 17. březen 2018 12:00

Bez dalších podrobností Google před časem oznámil, že v rámci služby Letenky dokáže odhadovat zpoždě...

VíceRSS 

Zprávičky

ODS chce obce a kraje osvobodit od pokut kvůli GDPR

ČTK , 23. březen 2018 11:00

Návrh ministerstva vnitra původně počítal se sankčními úlevami pro malé obce, vláda toto omezení ale...

Více 1 komentářů

Na Facebook bez souhlasu rodičů od 15 let?

ČTK , 23. březen 2018 09:00

Souhlas se zpracováním osobních údajů by měly mít možnost bez souhlasu rodičů udělit děti od 15 let....

Více 0 komentářů

Jak danit výnosy z těžby i prodeje bitcoinů

ČTK , 23. březen 2018 09:00

Zdanění virtuálních měn není v současnosti v ČR přímo ošetřené zákonem, k dispozici je pouze vyjádře...

Více 1 komentářů

Starší zprávičky

EK zahajuje podporu vzniku bezplatné wi-fi na veřejných místech

ČTK , 23. březen 2018 08:00

V polovině května bude pro registrované obce vyhlášena první výzva podle systému "kdo dřív přijde, b...

Více 0 komentářů

Salesforce.com koupí za 6,5 miliardy dolarů MuleSoft

ČTK , 22. březen 2018 09:00

MuleSoft dodává software, který poskytuje podnikům nástroj na automatickou integraci aplikací....

Více 0 komentářů

Amazon překonal v tržní kapitalizaci Alphabet

ČTK , 22. březen 2018 08:00

Za poslední rok akcie Amazonu stouply o 81 %. ...

Více 0 komentářů

Levné telefony volaly potají do ciziny

Pavel Houser , 21. březen 2018 17:34

Českou republikou se začal šířit nový fenomén: Zavirované telefony z výroby bez vědomí majitelů vytá...

Více 0 komentářů