TP-LINK uvedl 24portový „Smart“ přepínač TL-SG2424 pro SMB

31. říjen 2012 16:40 0 komentářů

Společnost TP-LINK, celosvětový dodavatel domácích a SOHO síťových produktů, uvádí na tuzemský trh nový přepínač TL-SG2424 s 24 gigabitovými RJ45 porty a 4 SFP porty. Model je zástupcem nové řady Smart Switch, která plně nahrazuje starší přepínače TL-SG2216WEB/TL-SG2224WEB z řady WEB.

Novinka pracuje na druhé síťové vrstvě a nabízí pokročilé funkce pro zabezpečení dat a řízení provozu na síti. Oproti starším WEB zařízením přináší stejně jako 16portový model TL-SG2216 řadu užitečných funkcí, mezi něž řadíme IGMP snooping pro ochranu multicastového provozu, STP protokol pro zajištění bezsmyčkové topologie či nastavení priority provozu pomocí architektury DSCP. Přepínač TP-LINK TL-SG2424 vyniká výborným poměrem ceny k nabízeným funkcím a své uplatnění najde především v malých a středních podnicích. Firemní síť navíc dokáže ochránit proti broadcastovým, multicastovým i unicastovým bouřím a DoS útokům.

Široké portfolio funkcí na druhé síťové vrstvě Model TL-SG2424 disponuje rozsáhlou paletou funkcí na druhé síťové vrstvě a poradí si rovněž s virtuálními sítěmi (VLAN), zrcadlením portů, agregací linek pro vyšší přenosovou rychlost, protokolem 802.3x pro kontrolu toku dat a dalšími technologiemi.

Správce sítě potěší schopnost detekce zpětných smyček v síti, diagnostika kabelů a IGMP snooping pro inteligentní přeposílání multicastového provozu. IGMP throttling a filtering zase brání neautorizovaným uživatelům přistoupit k multicastovému provozu.

Pokročilé řízení provozu a snadná správa Firemní sítě jsou stále pod větším tlakem, a to kvůli nutnosti současného přenosu audia, videa a dat. Pro plynulý provoz všech těchto služeb umožňuje přepínač TP-LINK TL-SG2424 nastavit pokročilé politiky pro řízení provozu (QoS). Prioritu může administrátor určit prostřednictvím portu na přepínači nebo pokročilejším způsobem na základě protokolu 802.1P a architektury DSCP.

Přestože se díky široké paletě funkcí může zdát správa zařízení složitá, není tomu tak. Administrátor má možnost přepínač spravovat nejen pomocí propracovaného webového rozhraní, ale také skrze příkazovou řádku (CLI) nebo protokol SNMP v1/v2/v3. Stav zařízení pak lze vzdáleně sledovat zásluhou RMON agenta.

Klíčové vlastnosti

  • Široká paleta funkcí na 2. síťové vrstvě, a to včetně podpory VLAN.
  • Až 4k VLAN sítí.
  • Agregace linek pro vyšší propustnost.
  • Podpora protokolů STP/RSTP/MSTP k redukci smyček v síti.
  • Pokročilé funkce pro řízení provozu (QoS).
  • Nastavení priority provozu dle 802.1P a DSCP.
  • IGMP snooping pro inteligentní multicast.
  • Ochrana proti broadcastovým, multicastovým a unicastovým bouřím.
  • Konfigurace skrze webové rozhraní, CLI a SNMPv1/v2v/v3.

Hardwarové specifikace

Standardy a protokoly

IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE802.3z, IEEE 802.3x, IEEE 802.1d, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1q, IEEE 802.1p

Rozhraní

24 x 10/100/1000 Mbit/s RJ45 portů

(Auto Negotiation/Auto MDI/MDIX)
4 x combo SFP porty 100/1000 Mbit/s

Síťová média

10BASE-T: UTP kategorie 3, 4, 5 (max. 100 m)

100BASE-TX/1000Base-T: UTP kategorie 5, 5e nebo vyšší

(max. 100 m)

100BASE-FX: MMF, SMF

1000BASE-X: MMF, SMF

Rozměry

440 x 180x 44 mm

Chlazení

Pasivní, bez ventilátoru

Externí napájení

100~240 V AC, 50/60 Hz

 

Výkon

Propustnost

48 Gbit/s

Velikost tabulky pro MAC

8k

Rychlost předávání paketů

35,7 Mbit/s

Jumbo frame

10240 bajtů

 

Softwarové funkce

QoS

Podpora 802.1p CoS/DSCP

4 prioritní fronty

Plánování fronty: SP, WRR, SP+WRR

Port/Flow-based Rate Limiting

Funkce na 2 síťové vrstvě

IGMP snooping V1/V2/V3

LAG (až to 6 agregačních skupin, se 4 porty na skupinu)

Spanning Tree STP/RSTP/MSTP

BPDU Filtering/Guard

TC/Root Protect

Detekce zpětných smyček

802.3x Flow Control

VLAN

Podpora IEEE802.1Q pro 512 VLAN skupin, až 4K VIDs

Bezpečnost

Port Security

Broadcast/Multicast/Unknown-unicast Storm Control

Správa zařízení

Webové GUI a správa přes CLI

SNMP v1/v2c/v3,kompatibilní s veřejnými MIBs a privátními

TP-LINK MIBs

RMON (1, 2, 3, 9 skupin)

CPU monitoring

Port mirroring

Firmware Upgrade: Web

System Diagnose: VCT

SYSLOG & Public MIBS


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Virtuální realitou proti strachu ze smrti

Pavel Houser , 18. červenec 2017 07:00
Pavel Houser

Lidé, kteří reportují „zážitky blízké smrti“, pak mnohdy mají ze smrti menší strach. Nedalo by se to...

Více






Kalendář

22. 07.

27. 07.
Black Hat 2017
27. 07.

30. 07.
Defcon 2017
27. 08.

31. 08.
VMworld 2017
RSS 

Zprávičky

Vodafone pokračuje v implementaci NB-IoT

Pavel Houser , 26. červenec 2017 13:29

Vodafone spolu se společnostmi Jablotron, Landis+Gyr a Ústavem telekomunikací VUT Brno testuje proto...

Více 0 komentářů

SoftBank usiluje o získání podílu v Uberu

ČTK , 26. červenec 2017 12:45

Celková hodnota Uberu údajně dosahuje až 69 miliard dolarů....

Více 0 komentářů

LG Display prudce zvýšila zisk, chce investovat do obrazovek OLED

ČTK , 26. červenec 2017 09:00

LG Display je dodavatelem společnosti Apple....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

APMS varuje před nevyžádanými hovory ze zahraničních čísel

ČTK , 26. červenec 2017 08:00

Podvodníci tzv. wangiri organizují skrze alternativní či IP operátory, jimž je ukraden číselný rozsa...

Více 1 komentářů

Firmy se při přeshraničním prodeji přes Internet bojí podvodů

ČTK , 25. červenec 2017 16:27

Prodejci se obávají, že pokud lidé z jiného unijního státu za zboží nezaplatí, bude složité peníze v...

Více 0 komentářů

Zákazníci preferují biometrii, ale její zavádění je pomalé

Pavel Houser , 25. červenec 2017 12:50

Manažeři v bankách, kteří jsou zodpovědní za zavádění biometrie, připouštějí nedostatek zkušeností....

Více 1 komentářů

Malware Stantinko napadl více než půl milionu uživatelů ve východní Evropě

Pavel Houser , 25. červenec 2017 10:36

Těžce identifikovatelný nový kmen malwaru se šíří prostřednictvím dvou plug-inů pro prohlížeč Chrome...

Více 0 komentářů