TP-LINK uvedl 24portový „Smart“ přepínač TL-SG2424 pro SMB

31. říjen 2012 16:40 0 komentářů

Společnost TP-LINK, celosvětový dodavatel domácích a SOHO síťových produktů, uvádí na tuzemský trh nový přepínač TL-SG2424 s 24 gigabitovými RJ45 porty a 4 SFP porty. Model je zástupcem nové řady Smart Switch, která plně nahrazuje starší přepínače TL-SG2216WEB/TL-SG2224WEB z řady WEB.

Novinka pracuje na druhé síťové vrstvě a nabízí pokročilé funkce pro zabezpečení dat a řízení provozu na síti. Oproti starším WEB zařízením přináší stejně jako 16portový model TL-SG2216 řadu užitečných funkcí, mezi něž řadíme IGMP snooping pro ochranu multicastového provozu, STP protokol pro zajištění bezsmyčkové topologie či nastavení priority provozu pomocí architektury DSCP. Přepínač TP-LINK TL-SG2424 vyniká výborným poměrem ceny k nabízeným funkcím a své uplatnění najde především v malých a středních podnicích. Firemní síť navíc dokáže ochránit proti broadcastovým, multicastovým i unicastovým bouřím a DoS útokům.

Široké portfolio funkcí na druhé síťové vrstvě Model TL-SG2424 disponuje rozsáhlou paletou funkcí na druhé síťové vrstvě a poradí si rovněž s virtuálními sítěmi (VLAN), zrcadlením portů, agregací linek pro vyšší přenosovou rychlost, protokolem 802.3x pro kontrolu toku dat a dalšími technologiemi.

Správce sítě potěší schopnost detekce zpětných smyček v síti, diagnostika kabelů a IGMP snooping pro inteligentní přeposílání multicastového provozu. IGMP throttling a filtering zase brání neautorizovaným uživatelům přistoupit k multicastovému provozu.

Pokročilé řízení provozu a snadná správa Firemní sítě jsou stále pod větším tlakem, a to kvůli nutnosti současného přenosu audia, videa a dat. Pro plynulý provoz všech těchto služeb umožňuje přepínač TP-LINK TL-SG2424 nastavit pokročilé politiky pro řízení provozu (QoS). Prioritu může administrátor určit prostřednictvím portu na přepínači nebo pokročilejším způsobem na základě protokolu 802.1P a architektury DSCP.

Přestože se díky široké paletě funkcí může zdát správa zařízení složitá, není tomu tak. Administrátor má možnost přepínač spravovat nejen pomocí propracovaného webového rozhraní, ale také skrze příkazovou řádku (CLI) nebo protokol SNMP v1/v2/v3. Stav zařízení pak lze vzdáleně sledovat zásluhou RMON agenta.

Klíčové vlastnosti

  • Široká paleta funkcí na 2. síťové vrstvě, a to včetně podpory VLAN.
  • Až 4k VLAN sítí.
  • Agregace linek pro vyšší propustnost.
  • Podpora protokolů STP/RSTP/MSTP k redukci smyček v síti.
  • Pokročilé funkce pro řízení provozu (QoS).
  • Nastavení priority provozu dle 802.1P a DSCP.
  • IGMP snooping pro inteligentní multicast.
  • Ochrana proti broadcastovým, multicastovým a unicastovým bouřím.
  • Konfigurace skrze webové rozhraní, CLI a SNMPv1/v2v/v3.

Hardwarové specifikace

Standardy a protokoly

IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE802.3z, IEEE 802.3x, IEEE 802.1d, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1q, IEEE 802.1p

Rozhraní

24 x 10/100/1000 Mbit/s RJ45 portů

(Auto Negotiation/Auto MDI/MDIX)
4 x combo SFP porty 100/1000 Mbit/s

Síťová média

10BASE-T: UTP kategorie 3, 4, 5 (max. 100 m)

100BASE-TX/1000Base-T: UTP kategorie 5, 5e nebo vyšší

(max. 100 m)

100BASE-FX: MMF, SMF

1000BASE-X: MMF, SMF

Rozměry

440 x 180x 44 mm

Chlazení

Pasivní, bez ventilátoru

Externí napájení

100~240 V AC, 50/60 Hz

 

Výkon

Propustnost

48 Gbit/s

Velikost tabulky pro MAC

8k

Rychlost předávání paketů

35,7 Mbit/s

Jumbo frame

10240 bajtů

 

Softwarové funkce

QoS

Podpora 802.1p CoS/DSCP

4 prioritní fronty

Plánování fronty: SP, WRR, SP+WRR

Port/Flow-based Rate Limiting

Funkce na 2 síťové vrstvě

IGMP snooping V1/V2/V3

LAG (až to 6 agregačních skupin, se 4 porty na skupinu)

Spanning Tree STP/RSTP/MSTP

BPDU Filtering/Guard

TC/Root Protect

Detekce zpětných smyček

802.3x Flow Control

VLAN

Podpora IEEE802.1Q pro 512 VLAN skupin, až 4K VIDs

Bezpečnost

Port Security

Broadcast/Multicast/Unknown-unicast Storm Control

Správa zařízení

Webové GUI a správa přes CLI

SNMP v1/v2c/v3,kompatibilní s veřejnými MIBs a privátními

TP-LINK MIBs

RMON (1, 2, 3, 9 skupin)

CPU monitoring

Port mirroring

Firmware Upgrade: Web

System Diagnose: VCT

SYSLOG & Public MIBS


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Jak probíhá adopce cloudu

Pavel Houser , 16. únor 2018 09:45
Pavel Houser

Cloud už neznamená jen SaaS, jenže… K dispozici je řada analýz i prognóz, které dokládají, jak se po...

Více








RSS 

Zprávičky

Broadcom snížil nabídku na rivala Qualcomm na 117 miliard dolarů

ČTK , 23. únor 2018 10:00

Převzetí Qualcommu by bylo největší akvizicí v historii technologického sektoru....

Více 0 komentářů

T-Mobile měl úspěšný rok

Pavel Houser , 23. únor 2018 09:00

T-Mobile oznámil finanční výsledky za rok 2017. Celkové tržby z mobilních a pevných služeb včetně pr...

Více 0 komentářů

NÚKIB loni řešil méně hlášení o kybernetických incidentech

ČTK , 23. únor 2018 08:00

Na podzim NÚKIB musel řešit i útok na weby, na kterých se zobrazovaly aktuální volební výsledky....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Hackeři zneužili cloudový systém Tesly k těžbě kryptoměn

ČTK , 22. únor 2018 10:00

Průnik se odehrál přes konzoli systému Kubernetes pro optimalizaci cloudových aplikací. ...

Více 0 komentářů

Dvakrát ze světa open source CRM: Sugar a SuiteCRM

Pavel Houser , 22. únor 2018 09:00

CRM systém Sugar je nabízen v několika edicích. Placené edice lze standardně provozovat formou služb...

Více 0 komentářů

Intel chce investovat 5 miliard dolarů do izraelské továrny

ČTK , 22. únor 2018 08:00

Předpokládá se, že Intel na rozšíření továrny obdrží státní podporu v hodnotě až 10 % investice....

Více 0 komentářů

Apple chce kupovat kobalt přímo od těžařů

ČTK , 21. únor 2018 11:48

Kobalt se používá v bateriích pro smartphony. Jeho cena výrazně vzrostla dále ji zvýší nástup elektr...

Více 0 komentářů