TP-LINK uvedl 24portový „Smart“ přepínač TL-SG2424 pro SMB

31. říjen 2012 16:40 0 komentářů

Společnost TP-LINK, celosvětový dodavatel domácích a SOHO síťových produktů, uvádí na tuzemský trh nový přepínač TL-SG2424 s 24 gigabitovými RJ45 porty a 4 SFP porty. Model je zástupcem nové řady Smart Switch, která plně nahrazuje starší přepínače TL-SG2216WEB/TL-SG2224WEB z řady WEB.

Novinka pracuje na druhé síťové vrstvě a nabízí pokročilé funkce pro zabezpečení dat a řízení provozu na síti. Oproti starším WEB zařízením přináší stejně jako 16portový model TL-SG2216 řadu užitečných funkcí, mezi něž řadíme IGMP snooping pro ochranu multicastového provozu, STP protokol pro zajištění bezsmyčkové topologie či nastavení priority provozu pomocí architektury DSCP. Přepínač TP-LINK TL-SG2424 vyniká výborným poměrem ceny k nabízeným funkcím a své uplatnění najde především v malých a středních podnicích. Firemní síť navíc dokáže ochránit proti broadcastovým, multicastovým i unicastovým bouřím a DoS útokům.

Široké portfolio funkcí na druhé síťové vrstvě Model TL-SG2424 disponuje rozsáhlou paletou funkcí na druhé síťové vrstvě a poradí si rovněž s virtuálními sítěmi (VLAN), zrcadlením portů, agregací linek pro vyšší přenosovou rychlost, protokolem 802.3x pro kontrolu toku dat a dalšími technologiemi.

Správce sítě potěší schopnost detekce zpětných smyček v síti, diagnostika kabelů a IGMP snooping pro inteligentní přeposílání multicastového provozu. IGMP throttling a filtering zase brání neautorizovaným uživatelům přistoupit k multicastovému provozu.

Pokročilé řízení provozu a snadná správa Firemní sítě jsou stále pod větším tlakem, a to kvůli nutnosti současného přenosu audia, videa a dat. Pro plynulý provoz všech těchto služeb umožňuje přepínač TP-LINK TL-SG2424 nastavit pokročilé politiky pro řízení provozu (QoS). Prioritu může administrátor určit prostřednictvím portu na přepínači nebo pokročilejším způsobem na základě protokolu 802.1P a architektury DSCP.

Přestože se díky široké paletě funkcí může zdát správa zařízení složitá, není tomu tak. Administrátor má možnost přepínač spravovat nejen pomocí propracovaného webového rozhraní, ale také skrze příkazovou řádku (CLI) nebo protokol SNMP v1/v2/v3. Stav zařízení pak lze vzdáleně sledovat zásluhou RMON agenta.

Klíčové vlastnosti

  • Široká paleta funkcí na 2. síťové vrstvě, a to včetně podpory VLAN.
  • Až 4k VLAN sítí.
  • Agregace linek pro vyšší propustnost.
  • Podpora protokolů STP/RSTP/MSTP k redukci smyček v síti.
  • Pokročilé funkce pro řízení provozu (QoS).
  • Nastavení priority provozu dle 802.1P a DSCP.
  • IGMP snooping pro inteligentní multicast.
  • Ochrana proti broadcastovým, multicastovým a unicastovým bouřím.
  • Konfigurace skrze webové rozhraní, CLI a SNMPv1/v2v/v3.

Hardwarové specifikace

Standardy a protokoly

IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE802.3z, IEEE 802.3x, IEEE 802.1d, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1q, IEEE 802.1p

Rozhraní

24 x 10/100/1000 Mbit/s RJ45 portů

(Auto Negotiation/Auto MDI/MDIX)
4 x combo SFP porty 100/1000 Mbit/s

Síťová média

10BASE-T: UTP kategorie 3, 4, 5 (max. 100 m)

100BASE-TX/1000Base-T: UTP kategorie 5, 5e nebo vyšší

(max. 100 m)

100BASE-FX: MMF, SMF

1000BASE-X: MMF, SMF

Rozměry

440 x 180x 44 mm

Chlazení

Pasivní, bez ventilátoru

Externí napájení

100~240 V AC, 50/60 Hz

 

Výkon

Propustnost

48 Gbit/s

Velikost tabulky pro MAC

8k

Rychlost předávání paketů

35,7 Mbit/s

Jumbo frame

10240 bajtů

 

Softwarové funkce

QoS

Podpora 802.1p CoS/DSCP

4 prioritní fronty

Plánování fronty: SP, WRR, SP+WRR

Port/Flow-based Rate Limiting

Funkce na 2 síťové vrstvě

IGMP snooping V1/V2/V3

LAG (až to 6 agregačních skupin, se 4 porty na skupinu)

Spanning Tree STP/RSTP/MSTP

BPDU Filtering/Guard

TC/Root Protect

Detekce zpětných smyček

802.3x Flow Control

VLAN

Podpora IEEE802.1Q pro 512 VLAN skupin, až 4K VIDs

Bezpečnost

Port Security

Broadcast/Multicast/Unknown-unicast Storm Control

Správa zařízení

Webové GUI a správa přes CLI

SNMP v1/v2c/v3,kompatibilní s veřejnými MIBs a privátními

TP-LINK MIBs

RMON (1, 2, 3, 9 skupin)

CPU monitoring

Port mirroring

Firmware Upgrade: Web

System Diagnose: VCT

SYSLOG & Public MIBS


Komentáře


RSS 

Komentujeme

Chatbot mluví za mrtvého – od nápadu k realizaci

Pavel Houser , 30. listopad 2016 13:00
Pavel Houser

Na webu The Verge popsala Casey Newton příběh dvou přátel (Eugenia Kuyda a Roman Mazurenko). Peripet...

Více





Kalendář


RSS 

Zprávičky

Telefony Nokia se příští rok vrátí na trh

ČTK , 02. prosinec 2016 10:30

Chytré telefony se značkou Nokia se objeví zpátky na trhu v příštím roce. Finská společnost Nokia dn...

Více 1 komentářů

CETIN nabídne příští rok operátorům připojení až 250 Mbit/s

ČTK , 01. prosinec 2016 17:00

Společnost Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN) zvýší od května příštího roku rychlost inter...

Více 0 komentářů

Akcie Samsungu stouply na nový rekord

ČTK , 01. prosinec 2016 12:00

Akcie jihokorejské společnosti Samsung Electronics dnes stouply o více než čtyři procenta na nový re...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

FBI bude moci s povolením soudu pronikat do jakýchkoli počítačů

ČTK , 01. prosinec 2016 10:30

V americkém Senátu dnes selhal poslední pokus o zablokování rozšířených policejních pravomocí, které...

Více 2 komentářů

Gartner:Prodej tabletů v ČR letos klesne o osm procent na 1,1 mil

ČTK , 30. listopad 2016 14:00

Zájem o tablety letos dále klesá. Prodej tabletů a hybridních notebooků na českém trhu se letos sníž...

Více 0 komentářů

Grafen opracovaný laserem

Pavel Houser , 30. listopad 2016 11:00

Na Iowa State University přišli s další metodou pro tištění grafenových součástek. V tomto případě j...

Více 0 komentářů

GFI Software přichází s beta verzí pokročilé cloudové ochrany e-mailu

Petr Velecký , 29. listopad 2016 18:00

Beta verzi své nejnovější cloudové platformy pro zajištění bezpečnosti a kontinuity provozu podnikov...

Více 0 komentářů