Veeam získává společnost N2WS a nabídne špičkové řešení dostupnosti a ochrany dat pro cloudy AWS Cloud

17. leden 2018 16:10 0 komentářů

Finanční akvizice v celkové výši 42,5 miliónu dolarů umožní společnosti Veeam díky nativní ochraně cloudů zajistit kontinuitu podnikání zákazníků a snížit případná rizika při provozu systémů v AWS.

Veeam Software, inovativní poskytovatel řešení dostupnosti pro velké podniky (Availability for the Always-On Enterprise), oznámil že získal firmu N2WS, předního poskytovatele podnikového řešení nativního cloudového zálohování a zotavení po havárii pro Amazon Web Services (AWS). Hodnota čistě finanční akvizice byla 42,5 miliónu amerických dolarů.

Společnost N2WS je lídrem v oblasti ochrany dat v prostředí infrastruktury jako služby a nabízí nativní cloudové zálohovací řešení speciálně vyvinuté pro systémy provozované v AWS cloudech. Díky tomuto řešení mohou zákazníci svá data i aplikace zálohovat tak často jak chtějí a v případě potřeby je obnovit během několika sekund. Akvizice posílí pozici společnosti Veeam v oblasti zajištění dostupnosti libovolných dat a aplikací v jakémkoli cloudu, přičemž nyní může Veeam nabídnout ochranu i v prostředí AWS. Příjmy společnosti N2WS, která bude i nadále fungovat v podobě samostatné firmy pod značkou N2WS jako součást společnosti Veeam, vzrostly v roce 2017 o 102 procent.

“Podniky uvažují o migraci do prostředí veřejného cloudu u stále většího počtu svých systémů a robustní i intuitivní řešení pro ochranu dat a zajištění dostupnosti je tak naprosto nezbytné,“ řekl Peter McKay, jeden z výkonných ředitelů a prezident společnosti Veeam. „Spojením našich špičkových schopností v ochraně virtuálních, fyzických i cloudových prostředí s prvotřídní technologií značky N2WS pro ochranu dat v AWS cloudech rozšíříme naše portfolio o silné řešení, které uspokojí potřeby digitálních firem. Společnost N2WS během posledních 12 měsíců neuvěřitelně rychle rostla a i nadále bude působit jako samostatná firma, aby mohla nabídnout tu nejlepší možnou ochranu dat pro AWS. Tedy stejným způsobem, jako Veeam před desetiletím změnil ochranu v prostředích VMware. Tato akvizice přináší významné změny a jsem si jistý, že výsledkem naší spolupráce budou opravdu velké věci.“

Trh s infrastrukturou jako službou by měl v roce 2022 dosáhnout hodnoty 88 miliard dolarů1 a představuje tak nejrychleji rostoucí oblast cloudových technologií. A s ohledem na vedoucí postavení AWS – v současnosti má na trhu s IaaS podíl 44,2 procent – je takto akvizice velmi dobře načasovaná a vzájemná kombinace technologií povede k prudkému růstu obou společností. Příležitosti k růstu podporuje i skutečnost, že podniky chtějí ve veřejném cloudu provozovat stále větší počet svých aplikací, obzvláště pak v AWS. A že požadují silnější řešení pro ochranu dat umožňující minimalizovat prostoje a naplnit legislativní požadavky.

“Průzkum IDC ukazuje, že většina aplikací je nově nasazována v prostředí cloudů a že ochrana dat spojených s cloudy je nejrychleji rostoucí oblastí této části trhu. A akvizice firmy N2WS je přímou reakcí právě na tento trend,“ konstatoval Phil Goodwin, ředitel pro výzkum ve společnosti IDC. „Navíc díky integraci technologií N2WS s platformou Veeam Availability Platform budou moci zákazníci svá pravidla pro ochranu dat v tradičních on-premise i v cloudových prostředích s využitím zálohování značky Veeam spravovat z jednoho jediného místa.“

S ohledem na pokračující pronikání značky Veeam do podnikového prostředí nabídne kombinace s technologiemi N2WS řešení, které firmám všech velikostí umožní provozovat ve veřejných cloudech větší počet systémů a dosáhnout na řadu výhod včetně nižších nákladů. A právě to je cílem nejnovější akvizice:

Veeam bude mít přístup k technologiím N2WS i výzkumným a vývojovým aktivitám této společnosti a může tak ochranu dat pro systémy provozované v prostředí AWS integrovat do své platformy Veeam Availability Platform.

N2WS bude mít přístup k výzkumu a vývoji společnosti Veeam i k jejím rozsáhlým zkušenostem s ochranou dat ve virtuálních a fyzických prostředích. N2WS dále získá přístup k rozsáhlému ekosystému aliancí a partnerů značky Veeam včetně takřka 55 000 prodejců a téměř 18 000 poskytovatelů cloudu a služeb VCSP (Veeam Cloud Service Providers).

Stávající zákazníci Veeam se mohou těšit na připravovaný balíček speciálních nabídek a motivačních pobídek od společnosti N2WS k jejímu řešení Cloud Protection Manager (CPM).

“Spojení sil s jednou z nejrychleji rostoucích softwarových firem je pro N2WS velmi vzrušují. A určitě to platí i pro naše zákazníky,“ uvedl Jason Judge, CEO společnosti N2WS. “Díky spolupráci se špičkovými týmy společnosti Veeam můžeme ještě více urychlit vlastní růst i vývoj našich prvotřídních řešení. Těšíme se také na to, až zákazníkům společnosti Veeam nabídneme naše mnohaleté zkušenosti s inovacemi v oblasti veřejných cloudů a pomůžeme jim s uchopením celé této oblasti.“

"Když centrální IT oddělení Harvardovy univerzity potřebovalo rozšířit zálohovací služby o podporu cloudu AWS, chtěli jsme platformu, která by nám vedle výhod nativní ochrany dat v prostředí tohoto cloudu nabídla také globální pohled na zálohování jako celek a umožnila vysokou míru automatizace,“ řekl Ron Hawkins, hlavní konzultant v oddělení Infrastructure Technology Services Harvard University IT (HUIT). “CPM společnosti N2WS nám vše z toho nabízí a řešení postavené na známé platformě AWS, nám umožňuje maximálně využít naše vlastní znalosti. Akvizice N2WS ze strany společnosti Veeam přináší potenciál výhod jedné platformy pro tradiční on-premise i cloudové systémy, což je opravdovou výhrou pro všechny strany.”

Podle podmínek akvizice bude N2WS i nadále působit jako nezávislá společnost s pobočkami v americkém West Palm Beach na Floridě, izraelské Haifě a britském Edinburghu. Jason Judge zůstane na pozici CEO a obdobně se akvizice nedotkne ani jednotlivých týmů včetně vývojových, marketingových, vývojových, výzkumných a týmů poskytujících služby koncovým zákazníkům. Všechna oddělení N2WS budou pokračovat v podpoře dalšího podnikání společnosti.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

AI i její tvůrci před soudem

Pavel Houser , 22. duben 2018 09:30

John Kingston z anglické University of Brighton poskytl pro The Register svůj pohled na právní odpov...

VíceRSS 

Zprávičky

Před 25 lety byl zpřístupněn webový prohlížeč Mosaic

ČTK , 21. duben 2018 15:22

Mosaic se zrodil v průběhu roku 1992 v hlavě Marca Andreessena a jeho kolegy Erica Biny....

Více 0 komentářů

Těžba bitcoinů při kurzu pod 8 600 dolarů je ztrátová

ČTK , 20. duben 2018 11:21

Analytici se domnívají, že poptávka po hardwaru pro těžbu bitcoinů dál klesne, stejně jako cena kryp...

Více 0 komentářů

Netflixu prudce stoupají příjmy i počet odběratelů

ČTK , 20. duben 2018 09:36

Čistý zisk ve čtvrtletí stoupl na 290,1 milionu dolarů, neboli 64 centů na akcii....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Zájem o přijímače s digitálním rádiem je minimální

ČTK , 20. duben 2018 08:00

Český rozhlas na konci loňského roku rozšířil pokrytí digitálním signálem na 40 % populace....

Více 3 komentářů

eMan vykupuje zpět podíl Jablotronu

Pavel Houser , 19. duben 2018 14:32

Strategie obou společností se po více než 2 letech propojení rozcházejí, kontrolu nad firmou získáva...

Více 0 komentářů

Facebook reaguje na nové normy EU, cílená reklama ale nepřestane

ČTK , 19. duben 2018 10:26

Facebook se začal dotazovat svých uživatelů, zda může v jejich fotografiích a videích používat techn...

Více 2 komentářů

Ruské úřady vs. Telegram

ČTK , 19. duben 2018 08:00

Začaly se objevovat informace o rozsáhlých výpadcích služeb, které se sporem nijak nesouvisejí....

Více 0 komentářů