• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

Jihokorejské portály podávají stížnost na Google

Tereza Sýkorová
15. 4. 2011
| Zprávičky

Největší jihokorejské portály v pátek podaly stížnost na společnost Google, která podle jejich slov nečestně ničí konkurenci na poli mobilního internetového vyhledávání. Tato stížnost přichází poté, co podobnou stížnost podala společnost Microsoft u Evropské komise.

Google logo

Provozovatelé nejúspěšnějších jihokorejských portálů NHN a Daum podali společnou stížnost Jihokorejské komisi pro fair trade s obviněním, že Google nečestně ničí konkurenci, neboť zneužívá svůj status hlavního poskytovatele operačního systému pro smartphony. Konkurenční webové prohlížeče a portály se snaží získat větší část rychle rostoucího mobilního trhu, který svým růstem překonal trh s osobními počítači.

Smartphony s operačním systémem Android od Googlu mají vyhledávač Google nastavený jako defaultní navigační nástroj a jsou systematicky navrženy tak, že je prakticky nemožné zvolit jinou možnost, uvádí společnost NHN ve své zprávě. To omezuje příležitosti ke spravedlivé soutěži na vyváženém poli pro společnosti, které nabízejí podobné služby, omezuje to možnost volby pro zákazníky a brání to růstu mobilního internetového trhu, protože telekomunikační společnosti a výrobci přístrojů nejsou motivováni, aby nabízeli pestrou škálu produktů a služeb.

Jihokorejská komise pro fair trade nás ještě nekontaktovala, ale jsme připraveni s nimi spolupracovat a vyjádřit se ke všem otázkám, které nám položí, řekla mluvčí Googlu. Nicméně Android je otevřená platforma a naši výrobní partneři se mohou svobodně rozhodnout, jaké aplikce a služby budou na telefonech s Androidem nabízet.

Podle společnosti Daum však tvrzení Googlu o možnosti svobodné volby výrobců a prodejců není zcela přesné, vezmeme-li v úvahu, že podíl Googlu na korejském mobilním trhu vzrostl desetkrát rychleji než jeho přítomnost na fixních linkách. Google podle zprávy Daum ovládá téměř 20 procent korejského mobilního vyhledávacího trhu, zatímco jeho podíl na pevných připojeních činí okolo 2 procent, a je tak nejmenším z velkých portálů, mezi něž patří NHN, Daum a Yahoo.

Operační systém Android od Googlu přímo zaplavil mobilní trh. Očekává se, že tento rok se stane číslem 1 a pro výrobce tabletů, kteří nemají svůj vlastní operační systém, je v podstatě jedinou volbou. Trh se smartphony v tomto roce vzroste o 58 procent a Android bude vlastnit 39 procentní podíl. Trh s tablety se podle společnosti Gartner v tomto roce zečtyřnásobí na 70 milionů přístrojů.

Zdroj: Reuters

Související příspěvky

Tiskové zprávy

T-Mobile v roce 2025 – hospodářské výsledky

26. 2. 2026
750 zaměstnanců ČSOB se díky Atosu zvládlo rychle přesunout do domácích kanceláří
Zprávičky

GFI Software ustanovila Zebra Systems výhradním distribučním partnerem pro Severní Ameriku

26. 2. 2026
Huawei AI ilustracni
Zprávičky

Výsledky a výhled Nvidie překonaly odhady, vzrostly příjmy z datových center

26. 2. 2026
Zprávičky

Apple přesune část výroby svého malého počítače Mac mini z Asie do Houstonu

26. 2. 2026

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů .

Zprávičky

750 zaměstnanců ČSOB se díky Atosu zvládlo rychle přesunout do domácích kanceláří

GFI Software ustanovila Zebra Systems výhradním distribučním partnerem pro Severní Ameriku

itbiz
26. 2. 2026

Společnost GFI Software oznámila konsolidaci své severoamerické distribuce pod Zebra Systems LLC, která je

Huawei AI ilustracni

Výsledky a výhled Nvidie překonaly odhady, vzrostly příjmy z datových center

ČTK
26. 2. 2026

Americký výrobce čipů Nvidia zvýšil ve čtvrtém čtvrtletí tržby meziročně o 73 procent na

Apple přesune část výroby svého malého počítače Mac mini z Asie do Houstonu

ČTK
26. 2. 2026

Americká společnosti Apple přesune část výroby svého malého stolního počítače Mac mini z Asie

Revolut zvažuje, že letos prodá investorům nové akcie

ČTK
26. 2. 2026

Britská internetová finanční společnost Revolut zvažuje, že ve druhé polovině letošního roku prodá investorům

Nová nabídka od Paramountu může být lepší než ta od Netflixu, připustil Warner

ČTK
25. 2. 2026

Aktualizovaná nabídka mediálního konglomerátu Paramount Discovery na převzetí skupiny Warner Bros. Discovery (WBD) zahrnuje

Platební společnost Stripe má zájem o převzetí PayPalu

ČTK
25. 2. 2026

Platební společnost Stripe zvažuje převzetí celé nebo alespoň části americké firmy PayPal. S odvoláním

Zákony informatiky: Když Brooksův zákon neplatí

Hegseth chce pro americkou armádu neomezené využití technologie firmy Anthropic

ČTK
25. 2. 2026

Americký ministr obrany Pete Hegseth chce firmu Anthropic donutit, aby armádě umožnila používat svou

Telekomunikační úřad chce uvolnit kmitočty pro vysokorychlostní internet

ČTK
24. 2. 2026

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) plánuje uvolnit kmitočtové pásmo 26 GHz pro vysokorychlostní mobilní sítě

Tiskové zprávy

T-Mobile v roce 2025 – hospodářské výsledky

Operátoři zachytí 3 miliony podvržených hovorů každý měsíc

Mobilní svět a rostoucí náklady kyberútoků

Česká obchodní inspekce uskutečnila v minulém roce 751 kontrol internetových obchodů, porušení předpisů zjistila v 639 kontrolách

Novinky v MSP platformě Acronis: PDF reporty s výsledky DR testů a deduplikace dat v archivech M365 a Google Workspace

Sandisk představuje portfolio přenosných SSD disků nové generace

Zpráva dne

Nedávejte svým milovaným na Mikuláše sladkosti, radši Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com!

Nedávejte svým milovaným na Mikuláše sladkosti, radši Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com!

Redakce
5. 12. 2025

Na Mikuláše ani sladkosti, už vůbec ne uhlí ani brambory, ale radši nový software,...

Kalendář

Bře 12
Celý den

IT Security Worshop

Dub 15
Celý den

Energy Vision

Zobrazit kalendář

Komentujeme

itbiz kamil pittner

Platformové inženýrství: popularita termínu může vést ke zmatení

Kamil Pittner
2. 1. 2026

Podobně jako v případě DevOps se i termín platformové inženýrství stal natolik oblíbeným, až se začal...

Slovník

Public relations manager

Big square

TriBand

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia.  Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware Internet Operační systémy Podnikový software Právo Science Security Technologie Telekomunikace veře Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.