• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

Francouzský vyhledávač požaduje od Googlu pokutu v řádech stovek milionů euro

Tereza Sýkorová
28. 6. 2011
| Zprávičky

Francouzský vyhledávač požaduje pokutu 295 milionů euro kvůli nepřiměřené převaze Googlu na trhu.

Google logo

Místní konkurent Googlu vyhledávač 1pulsV tvrdí, že ovládnutí trhu vyhledávačů Googlem zabránilo rozvoji služeb nabízených v zemi konkurencí. Dominance Googlu podle Francouzů brání méně známým společnostem vydělávat na reklamě, a kromě toho největší vyhledávač na světě prý ve výsledcíh vyhledávání upřednostňuje své vlastní stránky.

Pařížská společnost 1plusV oznámila, že Google v soudním sporu žádá o nahrazení ušlých zisků. Společnost také vyzývá Google, aby zveřejnil detaily nečestného jednání na své francouzské domovské stránce po dobu posledních tří měsíců. Google v průběhu předchozích čtyř let používal neetické praktiky, aby podkopal schopnost společnosti 1plusV generovat obchody a reklamy, je uvedeno na stránkách 1plusV. Zmíněné neetické praktiky zahrnují dušení technologické konkurence a manipulaci s přirozenými výsledky vyhledávání.

1plusV tvrdí, že mezi lety 2007 a 2010 bylo na 30 jejích „vertikálních vyhledávačů“ Googlem blacklistováno. Reklamní služba Googlu Adsense zadusila trh tím, že konkurenčním vyhledávačům vnutila, aby používaly stejnou technologii.

Stížnost jsme právě obdrželi, proto se k tomu ještě nemůžeme vyjádřit, řekl bruselský mluvčí Googlu Al Verney. Vždy se snažíme dělat to, co je nejlepší pro uživatele. Je to hlavní zásada naší společnosti, a rádi to objasníme.

Tento soudní spor ve Francii přichází jen pár dnů poté, co Google oznámil, že americká federální obchodní komise zahájila antimonopolní vyšetřování jeho vyhledávací a reklamní činnosti. Jde tak o další z řady právních bojů proti Googlu, k nimž patří i vyšetřování Evropskou unií, které se týká podobných záležitostí. V Evropské unii vznesly proti Googlu stížnost již tři vertikální vyhledávače včetně britského Foundem a nyní francouzského 1plusV.

Společnost vznesla další stížnost před Evropskou komisí v únoru tohoto roku, když obvinila Google ze svazování vyhledávaných výrazů v rámci reklamní služby AdWords způsobem, který nepodporuje přirozenou soutěž, podobně jako když Microsoft spojil Internet Explorer s operačním systémem Windows.

Zdroj: The Register

Související příspěvky

CzechDreamin 2025 přilákal administrátory, vývojáře i konzultanty Salesforce z celé Evropy
Zprávičky

CzechDreamin 2025 přilákal administrátory, vývojáře i konzultanty Salesforce z celé Evropy

17. 6. 2025
Tiskové zprávy

Novinky v Acronis Cyber Protect Cloud: přímé zálohování a archivace e-mailů v Microsoft 365

16. 6. 2025
Tiskové zprávy

Česko si drží v některých oblastech digitalizace vedoucí postavení, v těch dosud problematických se výrazně zlepšuje

16. 6. 2025
Zprávičky

Operátoři loni zvýšili investice o 3,5 miliardy na 23 miliard korun

16. 6. 2025

Zprávičky

CzechDreamin 2025 přilákal administrátory, vývojáře i konzultanty Salesforce z celé Evropy

CzechDreamin 2025 přilákal administrátory, vývojáře i konzultanty Salesforce z celé Evropy

itbiz
17. 6. 2025

V pátek 30. května se v pražském hotelu Grandior konal další ročník komunitní konference

Operátoři loni zvýšili investice o 3,5 miliardy na 23 miliard korun

ČTK
16. 6. 2025

Telekomunikační firmy investovaly v loňském roce celkem 23 miliard korun, což je o 3,5

AI snižuje důležitost formálního vzdělání, říká studie PwC

ČTK
15. 6. 2025

Zavádění umělé inteligence (AI) na pracoviště výrazně zvyšuje produktivitu zaměstnanců i tržby firem. V

750 zaměstnanců ČSOB se díky Atosu zvládlo rychle přesunout do domácích kanceláří

Čínská společnosti Tencent zvažuje koupi jihokorejského vývojáře Nexon

ČTK
14. 6. 2025

Čínský internetový gigant Tencent Holdings zvažuje možnost nákupu jihokorejského vývojáře her Nexon. Tencent hledá

Nvidia a Perplexity AI plánují evropské modely AI, zapojí se také Slovensko

ČTK
13. 6. 2025

Americký výrobce vyspělých polovodičů Nvidia a a start-up Perplexity AI uzavřely partnerství pro vytvoření

OpenAI chce podle médií peníze od investorů ze Saúdské Arábie, Indie a emirátů

ČTK
13. 6. 2025

Americká společnosti OpenAI, která je průkopníkem v oblasti generativní umělé inteligence (AI), jednala se

Jeden z prvních počítačů Apple se v USA vydražil za více než 223 000 dolarů

Piráti podali oznámení na šéfa IT z MPSV Trpkoše, dle něj byly zakázky v pořádku

ČTK
12. 6. 2025

Piráti podali trestní oznámení na šéfa sekce IT ministerstva práce Karla Trpkoše kvůli zadávání

Policie zřejmě získá snadnější přístup do rejstříku trestů a evidence přestupků

ČTK
12. 6. 2025

Policie pravděpodobně získá snadnější přístup do rejstříku trestů a evidence přestupků. Umožnit to má

Tiskové zprávy

Novinky v Acronis Cyber Protect Cloud: přímé zálohování a archivace e-mailů v Microsoft 365

Česko si drží v některých oblastech digitalizace vedoucí postavení, v těch dosud problematických se výrazně zlepšuje

O2 zavádí do své sítě samostatné 5G jádro (5G stand alone)

AI agenti místo „noreply“ v nové platformě Salesforce

AI vyžaduje kontext i ve veřejné správě

ZEBRA SYSTEMS vyhlásila nejlepší lokální partnery za rok 2024

Zpráva dne

Květen je měsícem růstu, můžete růst s Windows 11 jen za €20.00!

Květen je měsícem růstu, můžete růst s Windows 11 jen za €20.00!

Redakce
15. 5. 2025

Kupte Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com a můžete růst s tímto OS jak při...

Videa ITBiz.cz

Glenn Mallon, Dell Technologies

Elektronická recepční

FORXAI Mirror

Kamery pro průmysl a detekci požárů

Kamery pro vyhodnocení spokojenosti zákazníků

Kalendář

Zář 22
22. září @ 8:00 - 26. září @ 17:00

EMO Hannover 2025

Říj 1
Celý den

Cyber Attacks

Říj 21
Celý den

Bezpečnosť a dostupnosť dát

Zobrazit kalendář

Komentujeme

Chvála černých skřínek

Malé modely AI mají být velkým trendem

Pavel Houser
3. 1. 2025

V záplavě prognóz technologického vývoje (nejen) v roce 2025 zde prozatím trochu zapadlo jedno téma, které...

Odebírat newsletter

Zásady ochrany osobních údajů.

Zkontrolujte svoji doručenou poštu a potvrďte odběr.

Slovník

2G

Mentoring

Běžný výnos

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia. Hosting zajišťuje společnost Greenhousing.cz. Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware int Internet Operační systémy Podnikový software Právo Science Security Technologie Telekomunikace Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT

Píšeme jinde

RSS ScienceMag RSS

  • Týden na ITBiz: Velká počítačová centra by pomohla dohnat USA, ČR chce také jedno
  • Rychlý diagnostický test kolorektálního karcinomu
  • Vědomí je termín naprosto pustý. A umělá inteligence vtělená do kamene

RSS AbcLinuxu RSS

  • Telegram má vazby na lidi z Kremlu. Přepněte na WhatsApp nebo Signal, radí odborníci
  • Trump Mobile
  • KiCad a Wayland

Newsletter

Zásady ochrany osobních údajů.

Zkontrolujte svoji doručenou poštu a potvrďte odběr.

Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.