• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

RSA oznámila uvolnění sad Software Developer Kit

Bohumila Sedlačíková
20. 10. 2011
| Tiskové zprávy

Vývojáři softwaru nyní mají prostřednictvím integrace oceňovaných řešení RSA SecurID a RSA Adaptive Authentication možnost vytvářet další vrstvy zabezpečení a řízení přístupu v mobilních aplikacích pro přední platformy jako Android, BlackBerry a Apple iOS. Vývojáři mobilních aplikací pro podnikání, bankovnictví, elektronické obchodování a přístup k datům nyní mohou zvýšit jejich zabezpečení a důvěryhodnost prostřednictvím integrace silného ověřování na bázi jednorázového hesla (one-time password, OTP) či na bázi vyhodnocení rizik.

Nová implementace technologie RSA SecurID kombinuje sílu ověřování OTP s jednoduchým uživatelským prostředím

Vývojáři mobilních aplikací mohou integrovat technologii RSA SecurID, která poskytuje silné ověřování na bázi jednorázového hesla, bez rušivých změn ve způsobu zadávání uživatelského jména a hesla. Společnost RSA vyvinula rozhraní API, které koncovým uživatelům umožňuje transparentní ověřování v mobilních aplikacích prostřednictvím softwarových tokenů technologie RSA SecurID. Ovšem namísto zobrazení výzvy uživateli k ručnímu zadání jednorázového kódu provádí mobilní aplikace vybavená řešením RSA SecurID tento krok automaticky. Stejný softwarový token může být i nadále použit i mimo mobilní aplikaci pro tradiční ověřování, například pokud uživatel také potřebuje jednorázové heslo pro přístup k online aplikaci z osobního počítače, například pro síť VPN či webový portál.

Zákazníci mohou využít svých současných investic do technologie RSA SecurID k ochraně mobilních aplikací. Sada RSA SecurID Mobile SDK umožňuje IT organizacím transparentně a bezpečně vytvářet softwarové tokeny pro mobilní zařízení s minimální uživatelskou interakcí. Zajišťuje tak interoperabilitu s interně vyvinutými podnikovými aplikacemi i oblíbenými klienty pro mobilní VPN a virtuální počítače.

Společnost RSA navázala partnerství s předními výrobci řešení pro mobilní VPN a virtuální počítače, jehož cílem je prostřednictvím používání této sady SDK poskytovat silné ověřování na bázi jednorázového hesla v mobilních aplikacích. Partneři používající technologii RSA Secured®, jako jsou Citrix, Juniper a VMware, zajišťují prostřednictvím této sady SDK interoperabilitu s oblíbenými podnikovými aplikacemi, jako jsou technologie Citrix Receiver®, Juniper JUNOS® Pulse a VMware View®.

Používání softwarových tokenů RSA SecurID pomáhá organizacím ve snižování celkových nákladů na vlastnictví, protože nevyžadují fyzický přenos, mohou být kdykoli odvolány a automaticky znovu nasazeny, a odstraňují tak potřebu výměny tokenů. Navíc možnost používat softwarové ověřování integrované v mobilním zařízení pro zabezpečení přístupu k různým aplikacím může snížit počet žádostí o nákladnou technickou podporu v souvislosti se ztrátou tokenů.

Technologie RSA Adaptive Authentication přináší do mobilních zařízení ověřování na bázi vyhodnocení rizik

Technologie RSA Adaptive Authentication představuje platformu pro ověřování na základě vyhodnocení rizik a detekce podvodného chování používanou celosvětově ve více než 10 000 organizacích k ověřování více než 300 milionů uživatelů. Využívá rizikové indikátory vyhodnocované modulem RSA® Risk Engine, jako jsou identifikace zařízení, geolokace, profil chování či podvodná data označená komunitou RSA eFraudNetworkSM.

Sada RSA Adaptive Authentication Mobile SDK zajišťuje transparentní uživatelské prostředí mobilních aplikací bez nutnosti instalace jakýchkoli součástí do mobilního zařízení a bez změny známého přihlašovacího procesu. Technologie RSA Adaptive Authentication je integrována do mobilních aplikací, kde chrání uživatelské aktivity v průběhu i po dokončení přihlašování na základě analýzy rizikových indikátorů, které označují vysoce rizikové a podezřelé aktivity. Mezi oblíbené možnosti využití patří ochrana mobilního přístupu k online bankovnictví, elektronickým obchodům, privátním portálům a sítím VPN.

Mobilní aplikace, které přímo integrují technologii RSA SecurID či RSA Adaptive Authentication, poskytují organizacím jistotu, že jejich prostředky jsou již ve fázi návrhu zabezpečeny proti neoprávněnému přístupu, a to bez jakýchkoli negativních dopadů na použitelnost pro koncové uživatele.

Dostupnost

Sady SDK jsou bezplatně k dispozici všem partnerům používajícím technologii RSA Secured a zákazníkům používajícím řešení RSA SecurID.

    Sady RSA SecurID Mobile SDK jsou nyní k dispozici pro všechny přední mobilní platformy, včetně:
    • zařízení iPhone a iPad, zařízení Android, platforma Symbian, platforma Windows® Mobile 6.x a platforma Java® ME

    Sady RSA Adaptive Authentication Mobile SDK budou k dispozici v listopadu 2011 pro následující platformy:
    • zařízení iPhone a iPad, zařízení Android, zařízení BlackBerry

Související příspěvky

Články

Analýza kybernetických rizik: z povinnosti výhoda

2. 3. 2026
Články

Chytré město stojí na datech, ne na aplikacích

2. 3. 2026
Zprávičky

OpenAI vybrala od investorů 110 miliard dolarů, z toho 50 miliard od Amazonu

2. 3. 2026
Zprávičky

Ministr školství Plaga preferuje evropský zákaz sociálních sítí pro děti

2. 3. 2026

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů .

Zprávičky

OpenAI vybrala od investorů 110 miliard dolarů, z toho 50 miliard od Amazonu

ČTK
2. 3. 2026

Americká společnost OpenAI získala v posledním kole financování od tří velkých technologických firem 110

Ministr školství Plaga preferuje evropský zákaz sociálních sítí pro děti

ČTK
2. 3. 2026

Český ministr školství Robert Plaga (za ANO) dává v souvislosti s možným zákazem sociálních

OpenAI uzavřela dohodu s Pentagonem poté, co se rozešel s Anthropikem

ČTK
1. 3. 2026

San Francisco 1. března (ČTK) - Americká technologická společnost OpenAI uzavřela dohodu s americkým

Pentagon označil Anthropic za bezpečnostní riziko, firma se obrátí na soud

ČTK
1. 3. 2026

Technologická společnost Anthropic v noci na dnešek oznámila, že se obrátí na soud kvůli

Samsung oznámil, že uzavře závod na výrobu televizorů na Slovensku

ČTK
1. 3. 2026

Jihokorejský elektrotechnický koncern Samsung do letošního května postupně ukončí výrobu televizorů ve své továrně

IDC: Trh se smartphony letos kvůli drahým pamětem zažije rekordní pokles

ČTK
1. 3. 2026

Celosvětový trh s chytrými telefony v letošním roce vykáže nejprudší pokles v historii, a

750 zaměstnanců ČSOB se díky Atosu zvládlo rychle přesunout do domácích kanceláří

Netflix ustoupil v bitvě o Warner Bros, slavná studia tak může převzít Paramount

ČTK
27. 2. 2026

Americký provozovatel streamovací platformy Netflix odmítl zvýšit nabídku na převzetí filmových studií a streamovací

Ruské úřady se rozhodly Telegram zablokovat na začátku dubna

ČTK
27. 2. 2026

Ruské úřady rozhodly, že začátkem dubna zablokují komunikační platformu Telegram, uvádí ruský server RBC

Tiskové zprávy

Společnost Epson představila speciální edici Lifestudio Flex Lux

AI pomáhá odhalit vzácná onemocnění včas. Vývoj podporuje AWS

T-Mobile v roce 2025 – hospodářské výsledky

Operátoři zachytí 3 miliony podvržených hovorů každý měsíc

Mobilní svět a rostoucí náklady kyberútoků

Česká obchodní inspekce uskutečnila v minulém roce 751 kontrol internetových obchodů, porušení předpisů zjistila v 639 kontrolách

Zpráva dne

Nedávejte svým milovaným na Mikuláše sladkosti, radši Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com!

Nedávejte svým milovaným na Mikuláše sladkosti, radši Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com!

Redakce
5. 12. 2025

Na Mikuláše ani sladkosti, už vůbec ne uhlí ani brambory, ale radši nový software,...

Kalendář

Bře 12
Celý den

IT Security Worshop

Dub 15
Celý den

Energy Vision

Zobrazit kalendář

Komentujeme

itbiz kamil pittner

Platformové inženýrství: popularita termínu může vést ke zmatení

Kamil Pittner
2. 1. 2026

Podobně jako v případě DevOps se i termín platformové inženýrství stal natolik oblíbeným, až se začal...

Slovník

Editra

Long tail

Trend

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia.  Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware Internet Operační systémy Podnikový software Právo Science Security Technologie Telekomunikace veře Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.