• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

Minerva implementovala ERP v Unex Holding

itbiz
10. 10. 2013
| Články

UNEX Holding sídlící v Uničově je dodavatelem odlitků a výkovků, svařenců a těžkých ocelových konstrukcí pro společnosti z celého světa. V roce 2005 došlo k akvizici olomouckého podniku Moravské železárny, jehož produkce doplnila výrobu v Uničově.
UNEX Holding potřeboval zvýšit kapacitu výroby, a tak došlo v roce 2007 k rozšíření o nový výrobní závod ve slovenské Snině. V roce 2012 dosáhl konsolidovaný obrat UNEX Holdingu (v ČR a SR) přes 3 mld. Kč, s celkem 2000 zaměstnanci.

Výběr a implementace ERP systému

Minerva ČR byla vybrána jako dodavatel s nejvhodnější řešením postaveném na ERP systému QAD. Nový systém byl nejprve implementován ve výrobním závodu UNEX v Uničově. Kompletní implementace, která byla provedena výhradně společností Minerva, trvala přibližně 9 měsíců. Jakmile byl systém uveden do provozu, běžel standardně pod dohledem dodavatele po dobu tří měsíců a následně byl uveden do rutinního provozu.

Po úspěšné implementaci v Uničově požádala v roce 2007 společnost UNEX Holding Minervu, aby nový systém ERP zavedla i v Moravských železárnách v Olomouci. Tato implementace měla stejný průběh jako v Uničově. O rok později Minerva zavedla systém QAD i ve třetím výrobním závodě UNEX Holdingu ve slovenské Snině. Běžný provoz zde byl zahájen v lednu 2008. Implementace byla provedena stejným implementačním týmem UNEX Holding, který realizoval první projekt a podle stejného vzorce zahájil další implementaci.

Transformace v oblasti IT a podnikání

ERP systém QAD implementovaný společností Minerva ČR přinesl společnosti UNEX Holdingu více přesnějších informací ze všech oblastí. Od sledování výroby, výrobních a provozních nákladů, manipulace s materiálem, až po lidské zdroje. Díky QAD, který je schopen poskytnout přesnější informace o dostupných zdrojích společnosti a skutečných výrobních kapacitách, Unex získal mnohem rychlejší odezvu při komunikaci s podnikatelským prostředím. V průběhu času byl systém ERP postupně upgradován tak, aby bylo možno využít vylepšených vlastností systému. To vedlo k větší flexibilitě při operacích UNEX Holdingu a při komunikaci s obchodními partnery a zákazníky. Nový systém ERP také přinesl díky efektivnějšímu provozu UNEX Holdingu určité snížení nákladů.

Poté, co UNEX Holding zhodnotil proces implementace, uvědomil si, jak velký význam měla pro úspěšnou implementaci podpora ze strany managementu. Podstatným faktorem byl také výběr zkušených členů implementačního týmu. UNEX zjistil, jak důležitá byla komunikace s uživatelů o novém ERP systému, jeho výhodách a procesech implementace.

Přínosy implementovaného řešení

Nový systém ERP poskytl UNEXu přesnější informace o dostupných zdrojích společnosti a disponibilních výrobních kapacitách, což přineslo mnohem rychlejší odezvu v komunikaci s obchodními partnery a zákazníky, než tomu bylo před implementací. Množství informací získaných ze systému se zvýšilo a umožnilo sofistikovanější analýzu dat, což vedlo k vyšší efektivitě činností.

Hlavní přínosy systému ERP QAD spočívají ve větší flexibilitě UNEX Holdingu na trhu a ve snížení nákladů. Implementace IT řešení společností Minerva splnila očekávání UNEX Holdingu a navíc ověřila, že je možné začlenit nové akvizice, například na Slovensku, bez negativního vlivu na chod firmy. Úspěšná implementace ERP QAD v hlavním výrobním závodě UNEXu v Uničově, jež vyústila pro UNEX Holding partnerstvím s Minervou v rámci implementace systému QAD v dalších dvou výrobních závodech společnosti, ukazuje, že Minerva má odborné znalosti a schopnosti provést bezproblémové a úspěšné implementace ERP ve výrobním oboru. Více o ERP QAD v dalších
podnicích najdete
pod referencemi na www.minerva-is.eu.

Kontakty:

Minerva
Česká republika, a.s.

marketing@minerva-is.cz

www.minerva-is.eu

Rubriky: České ITPodnikový software

Související příspěvky

Zprávičky

Ministr školství Plaga preferuje evropský zákaz sociálních sítí pro děti

2. 3. 2026
Zprávičky

Telekomunikační úřad chce uvolnit kmitočty pro vysokorychlostní internet

24. 2. 2026
Články

Čeští vědci vyvinuli systém, který zvyšuje spolehlivost energetických a komunikačních sítí

24. 2. 2026
Zprávičky

Operátoři: Pro vysokorychlostní internet bude klíčová novela stavebního zákona

23. 2. 2026

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů .

Zprávičky

OpenAI vybrala od investorů 110 miliard dolarů, z toho 50 miliard od Amazonu

ČTK
2. 3. 2026

Americká společnost OpenAI získala v posledním kole financování od tří velkých technologických firem 110

Ministr školství Plaga preferuje evropský zákaz sociálních sítí pro děti

ČTK
2. 3. 2026

Český ministr školství Robert Plaga (za ANO) dává v souvislosti s možným zákazem sociálních

OpenAI uzavřela dohodu s Pentagonem poté, co se rozešel s Anthropikem

ČTK
1. 3. 2026

San Francisco 1. března (ČTK) - Americká technologická společnost OpenAI uzavřela dohodu s americkým

Pentagon označil Anthropic za bezpečnostní riziko, firma se obrátí na soud

ČTK
1. 3. 2026

Technologická společnost Anthropic v noci na dnešek oznámila, že se obrátí na soud kvůli

Samsung oznámil, že uzavře závod na výrobu televizorů na Slovensku

ČTK
1. 3. 2026

Jihokorejský elektrotechnický koncern Samsung do letošního května postupně ukončí výrobu televizorů ve své továrně

IDC: Trh se smartphony letos kvůli drahým pamětem zažije rekordní pokles

ČTK
1. 3. 2026

Celosvětový trh s chytrými telefony v letošním roce vykáže nejprudší pokles v historii, a

750 zaměstnanců ČSOB se díky Atosu zvládlo rychle přesunout do domácích kanceláří

Netflix ustoupil v bitvě o Warner Bros, slavná studia tak může převzít Paramount

ČTK
27. 2. 2026

Americký provozovatel streamovací platformy Netflix odmítl zvýšit nabídku na převzetí filmových studií a streamovací

Ruské úřady se rozhodly Telegram zablokovat na začátku dubna

ČTK
27. 2. 2026

Ruské úřady rozhodly, že začátkem dubna zablokují komunikační platformu Telegram, uvádí ruský server RBC

Tiskové zprávy

Společnost Epson představila speciální edici Lifestudio Flex Lux

AI pomáhá odhalit vzácná onemocnění včas. Vývoj podporuje AWS

T-Mobile v roce 2025 – hospodářské výsledky

Operátoři zachytí 3 miliony podvržených hovorů každý měsíc

Mobilní svět a rostoucí náklady kyberútoků

Česká obchodní inspekce uskutečnila v minulém roce 751 kontrol internetových obchodů, porušení předpisů zjistila v 639 kontrolách

Zpráva dne

Nedávejte svým milovaným na Mikuláše sladkosti, radši Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com!

Nedávejte svým milovaným na Mikuláše sladkosti, radši Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com!

Redakce
5. 12. 2025

Na Mikuláše ani sladkosti, už vůbec ne uhlí ani brambory, ale radši nový software,...

Kalendář

Bře 12
Celý den

IT Security Worshop

Dub 15
Celý den

Energy Vision

Zobrazit kalendář

Komentujeme

itbiz kamil pittner

Platformové inženýrství: popularita termínu může vést ke zmatení

Kamil Pittner
2. 1. 2026

Podobně jako v případě DevOps se i termín platformové inženýrství stal natolik oblíbeným, až se začal...

Slovník

.MP3

Disaster Recovery Plan

Watermark

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia.  Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware Internet Operační systémy Podnikový software Právo Science Security Technologie Telekomunikace veře Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.