• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

Ericsson demonstroval 5 Gb/s rychlost v 5G síti

itbiz
10. 7. 2014
| Zprávičky

Švédský Ericsson demonstroval před managementem společností NTT DoCoMo a SK Telecom technologii 5G v tzv. „předstandardu“, ve frekvenčním pásmu 15 GHz se mu přitom podařilo dosáhnout přenosové rychlosti 5 Gb/s.

Živá demonstrace pro dosažení rekordních výsledků využila koncept nového rádiového rozhraní a pokročilé technologie Multiple-input Multiple-Output (MIMO). Speciálně pro testy 5G vyvíjí Ericsson základnové stanice se zabudovanými jednotkami pro vysílání a modulaci. Klíčovými oblastmi, na které se Ericsson soustředí, jsou malé buňky v různorodém síťovém prostředí, nová kmitočtová pásma (včetně 15 GHz) a vysoká kapacita přenosu v páteřní síti.

„5G bude mít vliv na rádiovou část i jádra mobilních sítí a proto úzce spolupracujeme s předními provozovateli, včetně NTT DoCoMo a SK Telecom. Vývoj pokročilých rádiových technologií je jedním z prvních důležitých kroků v realizaci budoucnosti 5G,“ dodává k tomu Johan Wibergh, vedoucí Business Unit Networks v Ericssonu.

Realizace technologie 5G v komerčních mobilních sítích se očekává v roce 2020. Předpovědi ukazují, že až 85 % zákazníků v severní Americe bude v roce 2019 připojeno prostřednictvím technologie LTE. Velké procento rozšíření LTE napovídá tomu, že severní Amerika bude jedním z prvních regionů, kde se rychle rozšíří i technologie 5G. V témže čase by rádo z přínosů technologie 5G profitovaly Japonsko i Jižní Korea, kde již NTT DoCoMo i SK Telecom oznámily zkušební provoz. Počet uživatelů mobilních služeb využívajících technologii LTE dosáhlo v Japonsku 30 % a v Jižní Koreji dokonce 50 %, což je nejvíce na celém světě.

„Ačkoliv standard ještě není definovaný, technologie 5G již přešla z technologické teorie a vizí do skutečného síťového a obchodního plánování mobilních operátorů. Je důležité pro výrobce síťových zařízení – jako je Ericsson – demonstrovat potenciál 5G jako prostředek k zahájení vytváření poptávky v komunikačním ekosystému,” prohlašuje Satja Atreyam, vedoucí výzkumu Wireless Network Infrastructure ve společnosti IDC.

Rubriky: TechnologieTelekomunikace

Související příspěvky

HPE představuje nové routery Juniper PTX
Články

HPE představuje nové routery Juniper PTX

27. 2. 2026
Zákony informatiky: Když Brooksův zákon neplatí
Články

Umělá inteligence pomáhá řešit i problémy, kterým sama nerozumí

27. 2. 2026
Zprávičky

Ruské úřady se rozhodly Telegram zablokovat na začátku dubna

27. 2. 2026
Huawei AI ilustracni
Zprávičky

Výsledky a výhled Nvidie překonaly odhady, vzrostly příjmy z datových center

26. 2. 2026

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů .

Zprávičky

750 zaměstnanců ČSOB se díky Atosu zvládlo rychle přesunout do domácích kanceláří

Netflix ustoupil v bitvě o Warner Bros, slavná studia tak může převzít Paramount

ČTK
27. 2. 2026

Americký provozovatel streamovací platformy Netflix odmítl zvýšit nabídku na převzetí filmových studií a streamovací

Ruské úřady se rozhodly Telegram zablokovat na začátku dubna

ČTK
27. 2. 2026

Ruské úřady rozhodly, že začátkem dubna zablokují komunikační platformu Telegram, uvádí ruský server RBC

750 zaměstnanců ČSOB se díky Atosu zvládlo rychle přesunout do domácích kanceláří

GFI Software ustanovila Zebra Systems výhradním distribučním partnerem pro Severní Ameriku

itbiz
26. 2. 2026

Společnost GFI Software oznámila konsolidaci své severoamerické distribuce pod Zebra Systems LLC, která je

Huawei AI ilustracni

Výsledky a výhled Nvidie překonaly odhady, vzrostly příjmy z datových center

ČTK
26. 2. 2026

Americký výrobce čipů Nvidia zvýšil ve čtvrtém čtvrtletí tržby meziročně o 73 procent na

Apple přesune část výroby svého malého počítače Mac mini z Asie do Houstonu

ČTK
26. 2. 2026

Americká společnosti Apple přesune část výroby svého malého stolního počítače Mac mini z Asie

Revolut zvažuje, že letos prodá investorům nové akcie

ČTK
26. 2. 2026

Britská internetová finanční společnost Revolut zvažuje, že ve druhé polovině letošního roku prodá investorům

Nová nabídka od Paramountu může být lepší než ta od Netflixu, připustil Warner

ČTK
25. 2. 2026

Aktualizovaná nabídka mediálního konglomerátu Paramount Discovery na převzetí skupiny Warner Bros. Discovery (WBD) zahrnuje

Platební společnost Stripe má zájem o převzetí PayPalu

ČTK
25. 2. 2026

Platební společnost Stripe zvažuje převzetí celé nebo alespoň části americké firmy PayPal. S odvoláním

Tiskové zprávy

Společnost Epson představila speciální edici Lifestudio Flex Lux

AI pomáhá odhalit vzácná onemocnění včas. Vývoj podporuje AWS

T-Mobile v roce 2025 – hospodářské výsledky

Operátoři zachytí 3 miliony podvržených hovorů každý měsíc

Mobilní svět a rostoucí náklady kyberútoků

Česká obchodní inspekce uskutečnila v minulém roce 751 kontrol internetových obchodů, porušení předpisů zjistila v 639 kontrolách

Zpráva dne

Nedávejte svým milovaným na Mikuláše sladkosti, radši Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com!

Nedávejte svým milovaným na Mikuláše sladkosti, radši Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com!

Redakce
5. 12. 2025

Na Mikuláše ani sladkosti, už vůbec ne uhlí ani brambory, ale radši nový software,...

Kalendář

Bře 12
Celý den

IT Security Worshop

Dub 15
Celý den

Energy Vision

Zobrazit kalendář

Komentujeme

itbiz kamil pittner

Platformové inženýrství: popularita termínu může vést ke zmatení

Kamil Pittner
2. 1. 2026

Podobně jako v případě DevOps se i termín platformové inženýrství stal natolik oblíbeným, až se začal...

Slovník

Project manager

Ahead

Benefity

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia.  Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware Internet Operační systémy Podnikový software Právo Science Security Technologie Telekomunikace veře Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.